ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Cena szkieł zależna od mocy?
  • Ptum
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 czerwca 2020, 21:35

    Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: Ptum » 04 czerwca 2020, 21:41

    Witajcie, chciałbym dowiedzieć się czy cena szkieł do okularów zależna jest od mocy.
    Przykładowo dajmy na to szkła
    Hoya Nulux 1.67 hi-vision long life,
    optyk ma podane na stronie internetowej że takie szkła kosztują przykładowo 650zł za parę i w opisie podany jest zakres:
    od +6,00 do -10,00
    cyl. +3.00

    I tutaj chciałbym dowiedzieć się czy dajmy na to tyle samo zapłacę za szkła mając sferę +1 jak +5.75?
    Oraz jak czytać zakres cylindra bo ta wartość zazwyczaj nie jest podawana jako od-do tylko jako jedna.

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: optometrysta.pl » 05 czerwca 2020, 09:42

    Ceny ustala każdy salon samodzielnie. Cena jest podzielona zazwyczaj na ofertę magazynową (jeżeli występują) oraz recepturową (wykonywane na zamówienie). Te drugie można wtedy zoptymalizować pod oprawę oraz parametry montażowe. Może się zdarzyć, że niektóre wartości objęte są inną ceną.

    Ale wszelkie pytania proszę kierować w miejscu zakupu jaką prowadzi politykę cenową.
  • Ptum
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 czerwca 2020, 21:35

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: Ptum » 10 czerwca 2020, 20:55

    optometrysta.pl pisze: 05 czerwca 2020, 09:42 Ceny ustala każdy salon samodzielnie. Cena jest podzielona zazwyczaj na ofertę magazynową (jeżeli występują) oraz recepturową (wykonywane na zamówienie). Te drugie można wtedy zoptymalizować pod oprawę oraz parametry montażowe. Może się zdarzyć, że niektóre wartości objęte są inną ceną.

    Ale wszelkie pytania proszę kierować w miejscu zakupu jaką prowadzi politykę cenową.
    Dziękuję za odpowiedź, wszystko wyjaśnione, szkła zakupione i zamontowane.
    Przy odbiorze jedynie mam jedną wątpliwość - na jednym ze szkieł zauważyłem z kraja przy samej oprawce "coś", dokładnie tak to określę bo oglądając okulary nie mając ich na nosie nie jestem w stanie dokładnie tego zobaczyć, pod światło wyglądała jakby parę małych rysek albo pęknięć. Optyk stwierdził że to grawer/hologram nie pamiętam dokładnie, z parametrami czy też właściwościami szkieł i że na każdej soczewce coś takiego jest tylko czasem mniej a czasem bardziej widoczne a czasem zależnie od oprawek w ogóle wypada poza oprawką i jest zeszlifowane. Czy mówił prawdę czy chciał uniknąć odpowiedzialności za uszkodzenie szkła podczas montażu? Nigdy we wcześniejszych okularach się z czymś takim nie spotkałem a i w internecie nie mogę znaleźć informacji o czymś takim.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2020, 12:01

    Nie wiem co oznacza "rysek / pęknięć"
    Niektóre soczewki mają grawerunki, ale to znaki - a nie pęknięcia.
  • Ptum
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 czerwca 2020, 21:35

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: Ptum » 12 czerwca 2020, 22:01

    optometrysta.pl pisze: 11 czerwca 2020, 12:01 Nie wiem co oznacza "rysek / pęknięć"
    Niektóre soczewki mają grawerunki, ale to znaki - a nie pęknięcia.
    Właśnie ciężko mi stwierdzić, po prostu widzę że "coś" tam jest. Mając założone okulary tego nie widzę, w lustrze też nie, aparatem nie mogę złapać ostrości na szkłach okularów... widzę to w zasadzie jedynie patrząc na okulary pod światło.
    Wiem że np. Zeiss ma grawerunek laserowy potwierdzający autentyczność, ale odnośnie Hoya nic na ten temat nie mogłem znaleźć.

    Edit:
    Udało mi się zrobić w miarę ostre zdjęcie tego czegoś:

    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: optometrysta.pl » 13 czerwca 2020, 00:39

    soczewki firmy Hoya najcześciej maja znaczek ( -- ) jeżeli nie są to biurowe, progresywne itp, które posiadają więcej. Soczewki wykonane w technologi TrueForm mają znacznik TF, ale takich znaczków nie kojarzę na produktach Hoya

    Na tym linku jak powiększy Pan zdjęcie zobaczy te nawiasy oraz "minus" pomiędzy nimi.

    https://www.hoyavision.com/en-hk/my-foc ... ification/

    To co widoczne może to być oznaczenie półfabrykatu - ale powinno byc zeszlifowane podczas obróbki, bo to znajduje się dość blisko krawędzi soczewki. Widocznie ktoś "nie zauważył"
  • Ptum
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 czerwca 2020, 21:35

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: Ptum » 13 czerwca 2020, 08:08

    optometrysta.pl pisze: 13 czerwca 2020, 00:39 soczewki firmy Hoya najcześciej maja znaczek ( -- ) jeżeli nie są to biurowe, progresywne itp, które posiadają więcej. Soczewki wykonane w technologi TrueForm mają znacznik TF, ale takich znaczków nie kojarzę na produktach Hoya

    Na tym linku jak powiększy Pan zdjęcie zobaczy te nawiasy oraz "minus" pomiędzy nimi.

    https://www.hoyavision.com/en-hk/my-foc ... ification/
    To zwykłe, przynajmniej wedle zamówienia, wedle paragonu, i wedle opakowania po soczewkach - Hoya NULUX EYNOA 1.67 HI-VISION LONGLIFE. Rozumiem że nie powinno na takich soczewkach czegoś takiego być i to jednak pęknięcia albo nie takie soczewki za jakie zapłaciłem?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: mexx » 13 czerwca 2020, 13:01

    A może to grawerunek własny zakładu, pozwalający odróżnić własne prace od wykonanych w innym zakładzie? Są szlifierki pozwalające na wykonanie takich znaków, np. „...automat Essilor Mr Blue 2.0 posiada możliwość grawerowania na soczewkach okularowych.”
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: optometrysta.pl » 18 czerwca 2020, 15:28

    @mexx - to oznaczenie półfabrykatu akurat. Znajduje się dość blisko krawędzi oprawki więc podczas montażu, ktoś... w przypadku osi cylindra można było "odwrócić"
  • Ptum
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 czerwca 2020, 21:35

    Re: Cena szkieł zależna od mocy?

    autor: Ptum » 19 czerwca 2020, 20:36

    Pytanie generalne - czy jest to powód do reklamacji, czy jeśli mi to nie przeszkadza, nie rzuca się w oczy, ja tego nie widzę mając okulary na nosie, itp. to nie warto zawracać sobie głowy?
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości