ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Problem z kolorami
  • adiviking
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 marca 2008, 23:18
    Lokalizacja: Oslo

    Problem z kolorami

    autor: adiviking » 24 marca 2008, 23:25

    Witam.

    Od okolo 1,5 miesiaca nosze soczewki kontaktowe. Mam wade wzroku -1,00.

    Miesiac nosilem zwykle soczewki jednodniowe, lecz teraz juz ok 2 tygodnie nosze FreshLook ColorBlends w kolorze TrueSapphire. I tu zaczal sie problem, po kilku dniach zauwazylem bol, szczypanie trwajacy ok 30 sek po zalozeniu soczewki. Do tego gdy widze jakies swiatlo kolorowe, jakas lampke czy kolorowa zarowke, w okol tego powstaje jakby poswiata w formie teczy.

    Aha, i napisze jak przechowuje soczewki, moze robie cos zle i w tym jest problem.
    Oczywiscie zaczynam od mycia rak i wysuszenia. Wyjmuje soczewke na dlon, polewam plynem wielofunkcyjnym i pocieram ja z gory do dolu z obu stron. Potem wkladam soczewke do oplukanego plynem, wysuszonego i napelnionego nowym plynem pojemnika.

    Jezeli wszystko robie ok, w czym moze byc problem?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 marca 2008, 13:00

    >> http://forum.optometria.info.pl/search.php

    Szczypanie to prawdopodobnie wynik zbyt ostrego jak dla Ciebie p?ynu. U?ywa?e? jednodni??wek, kt??re s? najzdrowszymi soczewkami i kt??re p?ywaja w roztworze soli - neutralna dla oka. P?yn do soczewek posiada opr??cz sk?adnik??w dezynfekuj?cych i odbia?czaj?cych r??wnie? konserwanty - wszystko nieco podra?nia oko.
    Dlaczego nie zosta?e? przy jednodni??wkach?

    Po?wiata wok??? ?r??de? ?wiat?a jest normalna u os??b nosz?cych soczewki - tzw. aberracja chromatyczna. Du?o zale?y tutaj od doboru w?a?ciwej dla Ciebie soczewki. Skoro bardzo Ci ona przeszkadza to powiniene? si? przej?? do specjalisty.

    Co do przechowywania soczewek - wszystko jak najbardziej OK.
    \
  • adiviking
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 marca 2008, 23:18
    Lokalizacja: Oslo

    autor: adiviking » 25 marca 2008, 15:37

    Ok, jutro ide kupic slabszy plyn.

    Chce miec kolorowe oczy a FreshLook one day nie ma takiego koloru jaki ja teraz mam :P
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 marca 2008, 16:33

    Sprawd? AOSept Plus - nie ma konserwant??w :)
    \
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość