ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
złe widzenie przez jedną soczewkę
  • egoque
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 marca 2010, 21:39
    Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

    złe widzenie przez jedną soczewkę

    autor: egoque » 15 marca 2010, 21:48

    Witam. Od ponad roku noszę soczewki: P(-6,50, cylinder. -2.25) L(-6,50, cylinder. -3.25). Oczywiście z lewą soczewką był na początku problem, bo nie było dostępnej soczewki miesięcznej o takim cylindrze. Na szczęście na rynek zostały wprowadzone Proclear Toric XR... muszę powiedzieć, że na początku była masakra. Z prawym okiem było wszystko w porządku, ale lewe... czułem, jakby soczewka się kreciła, ruszała... czułem ją na oku, a niekiedy jakby miała wylecieć. Musiałem używać ciągle kropel nawilżających, ale nie 2-3/ dzien, lecz co 30minut... bałem się, że oko nie przyjmie soczewki, ale po pewnym czasie, nagle zauważyłem, że jakby ręką odjął... wszystko było super aż do ostatniego czasu. Nagle, po roku czasu, zaczęły się podobne komplikacje z lewym okiem... nie wiedzieć dlaczego.... Chciałbym przy tym zauważyć. że wcześniej, przed tym zostały zmienione wartości okularów... moje okulary to chyba -7 i chyba o 0.25 większy cylinder. Czy to możliwe, że teraźniejsze powikłania są spowodowane tym, że oko "szaleje", nie może się przystosować do jednych warunków?
    Co możecie polecić? Bo nie wyobrażam sobie, że mam nie nosić soczewek, a teraz jest taka sytuacja, że jak jest na swoim miejscu soczewka, to jest wszystko super, ale jak się "przekręci" wg mojego mniemania, to jest obraz zamazany, zwężony, czasami i za mgłą...
    Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.
    Pozdrawiam
    damian
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 15 marca 2010, 22:22

    Pierwsze pytanie - co na to specjalista? Może najwyższy czas się wybrać, żeby obejrzał soczewki i ewentualnie coś zmodyfikował?
  • egoque
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 marca 2010, 21:39
    Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

    autor: egoque » 15 marca 2010, 22:46

    Wszystko było robione pod kontrolą specjalisty...

    Mam nadzieję, że będzie ok i taka mała poprawka, lewe oko ma cylinder -3.75
    moje teraźniejsze okularki to:

    P: -7.00D, cylinder -2.50
    L: -7.00D, cylinder -4.00
    damian
  • tombek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 27 marca 2010, 23:02
    Lokalizacja: warszawa

    autor: tombek » 27 marca 2010, 23:03

    hmmm moze to byc winna socz. ja kupowalem kiedys w trefnym sklepie to tez tak mialem, pozniej przerzucilem i wszytko gra
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez tombek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 14 kwietnia 2010, 20:02

    Bo soczewek nigdy nie wybiera sie samemu,a tym bardziej w tanim salonie optycznym,na takich rzeczach nie warto oszczedzac. Chodzi tutaj o zdrowie naszych oczu.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości