ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Operacja na zeza.
  • astygmatyk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 06 września 2008, 13:48
    Lokalizacja: Trzebnica

    Operacja na zeza.

    autor: astygmatyk » 14 października 2008, 21:08

    Witam. Okulista powiedzia? mi, ?e operacja na korekcj? zeza wi??e si? z dwojeniem widzenia. Niestety ja nie potrafi? sobie wyobrazi? tego zjawiska. Zatem mam pytanie: w czym ono si? objawia?

    Okulista wspomnia? tak?e o eliminacji tego zjawiska poprzez noszenie specjalnych szkie?, jednak zapomnia?em ich nazwy. Wiecie mo?e jak one si? nazywaj??;>
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2008, 21:39

    Dwojenie polega na widzeniu podwojnym (chyba nazwa mowi sama za siebie i nie trzeba za wiele tlumaczyc?)

    W czasie zeza jedno oko jest tlumione - bo inaczej widzialbys juz podwojnie. Uklad wzrokowy bardziej akceptuje widzenie niewyrazne i pojedyncze nad ostrym i podwojnym.
    Po operacji 'usuniecia' zeza moze zostac odtlumione owo oko i zaczac sie moze dwojenie. Czy pomoga i jakie duze moce soczewek pryzmatycznych beda. Ciezko przewidziec, czy z tego dwojenia wyjdziesz i pozbedziesz sie soczewek pryzmatycznych - tak naprawde nie wiem. Musisz to wszystko ustalic z osoba Cie prowadzaca, to ja musisz dokladnie wypytac o kazdy interesujacy Cie szczegol, musisz wiedziec o mozliwych komplikacjach oraz stanie w jakim mozesz sie znalesc - czy zaakceptujesz taki stan
  • astygmatyk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 06 września 2008, 13:48
    Lokalizacja: Trzebnica

    autor: astygmatyk » 19 października 2008, 18:18

    Mam 18 lat i oko?o 15 stopni zeza;/ Czy b?dzie si? on powi?ksza? z czasem czy raczej ju? jest to nie mo?liwe?
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość