ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
śnieg optyczny - uczucie nierealanego światła
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    śnieg optyczny - uczucie nierealanego światła

    autor: meph » 26 lipca 2008, 11:55

    Je?li kt??ry? z tych objaw??w dotyczy ciebie zapraszam do zapoznania si? z chorob?, kt??ra w Polsce jest ma?o znana i cz?sto lekcewa?ona przez neurolog??w i okulist??w, po wielu diagnozach i badaniach wiem ?e na ni? cierpi? - wiem te? ?e niestety okuli?ci i neurolodzy w Polsce maj? ma?? wiedz? o tym schorzeniu :(

    ?nieg Optyczny aka Przewlek?a Aura Migrenowa

    http://www.sniegoptyczny.fora.pl/

    pozdrawiam
    Meph

    PS: Mam nadziej? ?e Lemur nie masz nic przeciwko takiej formie szerzenia informacji - je?li tak bardzo przepraszam - post mo?na usun?? - chce tylko pom??c :)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:56 przez meph, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lipca 2008, 12:03

    przeciwko takiej nie mam :)

    jak tylko znajde chwile to umieszcze link w naszych linkach
    www.optometria.info.pl/bielawski/index.php?go=linki

    Jak posiadasz np. jakies linki do stron szerzej opisujacych ten problem - przeslij

    Ja natknalem sie kiedy na www.visualsnow.com


    ps. wiesz co? "Natchnales" mnie do czegos. Moze uruchomie dodatkowy dzial dla for wspolpracujacych/wspierajacych.
    Bo co innego ogolne forum a co innego specjalistyczne - jednotematyczne. Przemysle jeszcze.
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 26 lipca 2008, 12:26

    hehe wielkie dzi?ki Lemur :) w?a?nie okaza?o si? ?e moje wszystkie problemy z szk?ami i tematami jakie porusza?em tu na forum by?y w?a?nie spowodowane tym schorzeniem :(
    w USA jest w?a?nie ta genialna strona kt??r? poda?e? i wielkie forum a w Polsce panuje ca?kowita cisza za?o?y?em to forum w?a?nie dla ludzi kt??ry te? na to cierpi? a mogli spotka? si? z ca?kowitym nie zrozumieniem ze strony neurologa czy okulisty - bo wiem ?e i tak si? zdarza :(

    mam nadziej? ?e komu? pomog? bo wiem ?e wcale nie ?atwo z tym ?y? - ale wiem ?e mo?na

    jeszcze raz dzi?kuje :) za pomoc

    Co do link??w do stron o Visual Snow zapraszam na forum s? podane :)

    pozdrawiam
    MepM
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 31 lipca 2008, 01:30

    Ciesz? si?, ?e si? wyja?ni?y Twoje problemy! Jakim sposobem uda?o si? to zdiagnozowa?? Nawet o tym nie pomy?la?am, a teraz przypominam sobie, ?e moja kole?anka migrenowa cierpi w?a?nie na takie zaburzenia widzenia przed atakami, do tej pory nie wiedzia?am, czym jest owa aura i traktowa?am j? jako prze?ycie wr?cz mistyczne.

    Mam m?ty w ciele szklistym, tak?e istnieje osobne forum o tej przypad?o?ci, do kt??rego link znalaz?am tutaj.
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 31 lipca 2008, 19:28

    szczerze m??wi?c to widzia?em ju? tak ?le i dziwnie si? czu?em ?e nie mog?em wytrzyma? - przez to wszystko zacz??em si? tym strasznie dr?czy? a? doprowadzi?em si? do takiego stanu ?e ju? ci??ko by?o odr???ni? rzeczywisto?? od snu :( zacz??o to wp?ywa? na ?ycie zawodowe i naprawd? si? przerazi?em - i tak wyl?dowa?em u okulistki i ku mojemu szoku oczy mam super zdrowe !! i wtedy wizyta u neurochirurga (tomograf, rentgen kr?gos?upa szyjnego, krew) wszystkie badania wysz?y dobrze :/ dziwne neurochirurg pos?a? mnie do zwyk?ego neurologa a ten dopiero rozpozna? po urazow? (wstrz?s m??zgu) przewlek?a aur? migrenow? aka ?nieg optyczny :) da si? to leczy? ale to d?ugotrwa?y proces - najwa?niejsze ?e wr??ci?em do normalnego ?ycia :)

    nikomu nie ?ycz? tego schorzenia

    PS: co ciekawe czuj? si? r???nie w zale?no?ci od rodzaju ?wiat?a dziennego - ?wiat?o rz?dzi moim ?yciem tak ?e praktycznie najlepiej czuj? si? w nocy i wieczorem

    pozdrawiam
    meph
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość