ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Soczewki kontaktowe a szkła okularowe (dioptrie)
  • Sandy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 01 listopada 2007, 11:04
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    Soczewki kontaktowe a szkła okularowe (dioptrie)

    autor: Sandy » 01 listopada 2007, 11:34

    Czy moc soczewek kontaktowych jest lub mo?e by? taka sama jak okularowych?Nosze okulary o mocy 7 i 6 plus cylinder ale okulista(ju? dawno temu) przepisa? mi soczewki o mocy troch? ponad 8.Powiedzia?,?e to niekonieczne ?ebym nosi?a cylindry.Widz? gorzej ni? w okularach a nosz? niecylindryczne soczewki ju? wiele lat.Musz? si? nie?le nagimnastykowa?,?eby zobaczy? cene w sklepie.To wszystko jest powodem ?e zacz??am zn??w nosi? okulary,?eby idealnie widzie?.Przypuszczam,?e to wina z?ego okulisty,kt??ry nie potrafi? dobra? mi soczewek.Ponawiam pytanie:Czy moc soczewek kontaktowych jest taka sama jak okularowych?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:55 przez Sandy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2007, 11:52

    Bylo juz na forum.
    search.php

    soczewki kontaktowe przelicza sie powyzej +/- 3,ooD
    i nie jest taka sama!

    Jezeli masz astygmatyzm to wiele producentow posiada w ofercie soczewki toryczne, zarowno Johnson, Ciba, CooperVision,

    majac astygmatyzm i noszac soczewki sferyczne w wielu przypadkach moze dozhodzic do gorszego widzenia. Jednak czasami nie ma mozliwosci dobrania inaczej, ale wlasnie cena komfortu.
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 15 listopada 2007, 15:47

    LEMUR pisze: majac astygmatyzm i noszac soczewki sferyczne w wielu przypadkach moze dozhodzic do gorszego widzenia. Jednak czasami nie ma mozliwosci dobrania inaczej, ale wlasnie cena komfortu.

    Mam w jednym oku -1 i -0,5 cylinder (w okularach)- dobierane w lipcu . By?am tydzie? temu i dzi? na dobraniu soczewek u okulistki, i dobra?a mi soczewk? o mocy -0.75 ,twierdz?c przy tym , ?e nie mam w tym oku astygmatyzmu wcale i ?e po przeliczeniu z cylindra taka moc w?a?nie wychodzi (wspomnia?a, ?e mo?e nast?pnym razem da mi -1). Jednak ja nadal wcale nie widz? tak, jak w okularach :( Lepiej zreszt? widzia?am jak nosi?am soczewk? kontaktow? na tym oku -1 lub -1,25
    Czy okulistka pomyli?a si? w tym przeliczaniu ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 listopada 2007, 19:16

    no z przeliczenia wychodzi -1.25
    a z tego co piszesz to soczewke masz az o 0,5 slabsza, czyli masz prawo widziec slabiej, ale nie oznacza to ze to jest ok.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 16 listopada 2007, 21:11

    Ok, Lemur, prosz?, powiedz mi czym jest cylinder :)
    Szuka?em na forum i generalnie nie widzia?em ?adnej definicji..

    Czy ta warto?? mo?e si? zmieni? w jakcih? przypadkach? Mam 0,25 i przez to nie ma dla mnie soczewek torycznych, a koniecznie chc? nosi? soczewki..

    Jakie soczewki powinienem zatem kupi?? Tj. o jakiej sferze;)
    Moja "sfera" to -0,5. Z g??ry dzi?ki ;)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości