ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
mętlik
  • raduciou
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 11 sierpnia 2010, 12:12
    Lokalizacja: wawa

    mętlik

    autor: raduciou » 11 sierpnia 2010, 12:26

    witam użytkowników forum.
    zawędrowałem tu w celu małej konsultacji bo optycy narobili mi mętliku w głowie.

    potrzebuje okulary po -3.25 dioptrii na obie strony.

    w jednym salonie optycznym powiedziano mi żebym wybrał soczewki asferyczne zwłaszcza że teraz mam asferyczne poliwęglanowe (czy jakoś tak) bo mam patentki. podobno redukuje to efekt pomniejszania oczu i obraz jest zliżony do rzeczywistego. tak mi powiedziano. sferyczne natomiast mają nieco zniekształcać obraz.

    a druga Pani w w innym optyku powiedziała że do takiej mocy soczewki asferyczne są zbędne, że nie będzie zniekształcenia, pomniejszania oczu itd. no i teraz nie wiem co mam wybrać...
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    Re: mętlik

    autor: mashoni » 12 sierpnia 2010, 21:29

    Soczewki asferyczne są rzeczywiście zbędne dla tak małej wady .Różnica w patrzeniu żadna a ewentualne błędy montażu soczewek asferycznych mogą wywołać problemy z widzeniem.Zwykłe soczewki sferyczne w indeksie 1.5 powinny wyglądać estetycznie a pozatym będą miały najlepsze właściwości optyczne.
  • Awatar użytkownika
    kooboo
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 26
    Rejestracja: 22 maja 2009, 04:08
    Lokalizacja: Z Nienacka

    Re: mętlik

    autor: kooboo » 13 sierpnia 2010, 21:56

    mashoni pisze:Soczewki asferyczne są rzeczywiście zbędne dla tak małej wady .Różnica w patrzeniu żadna a ewentualne błędy montażu soczewek asferycznych mogą wywołać problemy z widzeniem.Zwykłe soczewki sferyczne w indeksie 1.5 powinny wyglądać estetycznie a pozatym będą miały najlepsze właściwości optyczne.
    Gdzie 1,5 do patentu :maruda:
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 31 sierpnia 2010, 11:33

    Powiedzmy tak: nie ma konkretnej mocy od ktorej trzeba polecic klientowi asferyczne. Wydaje mi sie ze jest to moc na pograniczu. Jesli Pana stac na dodatkowy koszt zwiazany z asferyczna powierzchnia to moze Pan sie zdecydowac. Tak jak powiedzial koboo bardziej bym sie zastanowil nad wyborem materialu, polecam trivex ewentualnie indeks 1.6 pod patent. (asferycznych nie robia w indeksie 1.5)

    pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2010, 11:36 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości