ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1
Soczewki od 15lat?
  • Macioreniak
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 28 maja 2008, 14:38
    Lokalizacja: Wawa

    Soczewki od 15lat?

    autor: Macioreniak » 28 maja 2008, 14:44

    Mam pytanie czy osoba w moim wieku (15lat) mo?e nosicz szk?a kontaktowe. Jest to dlamnie wa?ne poniewa? prowadze tryb ?ycia jaki prowadze i na okulary wydaje fortune :/
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Macioreniak, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 28 maja 2008, 15:08

    Zale?y co powie okulista. Teoretycznie ka?dy mo?e.
    PS> S? tematy na ten temat. Poszukaj...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 28 maja 2008, 15:34

    Jasne, ?e mo?e. Ja pierwsyz za?o?y?em soczewki w wieku 14 lat. Ka?dy mo?e bezwzgl?du na wiek, chodzi tu tylko o odpowiedzialno??...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 maja 2008, 15:53

    Je?li nie ma przeciwwskaza? medycznych, a o tym powie Ci tylko dobry lekarz, to zapewne b?dziesz m??g? nosi?. Wi??e si? z tym pewien do?? zaostrzony standard higieniczny i konsekwencja w przestrzeganiu ustalonych regu?. Okulary i tak musisz mie? - i u?ywa?.

    Przy takim trybie ?ycia, je?li cz?sto rozwalasz okulary, naprawd? warto zainwestowa? w dobrego okulist? i soczewki/p?yny. ?mia?o :)
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 28 maja 2008, 17:05

    Jasne, ?e mo?esz nosi?. Wybierz sie tylko do okulisty kt??ry zrobi Ci badania, a potem dbaj o oczka, soczewki itd... :spoko:
    Tak, Sol ma racje. Na forum ju? jest pe?no temat??w na ten temat.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 28 maja 2008, 21:25

    przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami, czy Ci zasponsoruj? soczewki... je?eli nie, to nawet sie za to nie bierz, bo jak znam ?ycie bedzie noszenie soczewek miesiecznych po trzy, cztery miesi?ce, oszcz?dzanie na p?ynie itd.. :gwizd: a potem sporo nieprzyjemnych konsekwencji... je?eli rodzice s? na tak, to dlaczego nie :)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ala, łącznie zmieniany 1 raz.
    Ala
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 29 maja 2008, 13:15

    porozmawiaj z rodzicami, czy Ci zasponsoruj? soczewki
    To prawda, soczewki wcale nie s? takie tanie. Szczerze m??wi?c nie jestem pewna czy noszenie okular??w mimo wszystko nie wychodzi taniej, musisz wzi?? pod uwag?,?e soczewek nie kupuje si? tak jak okular??w, to znaczy jedn? par? na rok lub dwa, lecz znacznie cz??ciej. Mo?esz sprawdzi? w internecie orientacyjne ceny soczewek i p?yn??w zanim porozmawiasz z rodzicami (ale sam bro? Bo?e ich nie zamawiaj, o tym musi zadecydowa? okulista ). Poza tym i tak musisz mie? okulary, gdy? nie jest rozs?dne noszenie ich po 16 godzin na dob?, przez 7 dni w tygodniu. Pomy?l, porozmawiaj z rodzicami i najlepiej razem zadecydujcie, bo jakby nie patrze? jeste? od nich zale?ny. Soczewki to fajna rzecz, sama je nosz?, jednak trzeba si? liczy? z kosztami.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 29 maja 2008, 14:10

    ala co do zgody rodzic??w to ja mia?am dosy? uci??liw? mame.. Jak s?ysza?a o soczewkach to odrazu by?o NIE, bo NIE i koniec. W ko?cu jak ju? miarka sie przebra?a to postanowi?am sama i?? do okulisty. Z jednej strony to poniewa? soczewki s? wygodniejsze a z drugiej to moje okulary, kt??re wymienia?am miesi?c wcze?niej mia?y za s?ab? moc. Tak, tak.. :smutny: okulistka mi takie prypisa?a twierdz?c ?e widze w nich dobrze, a tak naprawde to chyba nic nie widzia?am. Teraz szk?a sponsoruje mi tata albo czasami sama kupuje i jest dobrze. Wymieniam je regularnie i nie ma mowy o jakichkolwiek zaniedbaniach z mojej strony. Tak?e rodzice nie odgrywaj? tu i tak najwa?niejszej roli. :mrgreen:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 maja 2008, 14:16

    julik2k pisze:albo czasami sama kupuje i jest dobrze. Wymieniam je regularnie i nie ma mowy o jakichkolwiek zaniedbaniach z mojej strony. Tak?e rodzice nie odgrywaj? tu i tak najwa?niejszej roli.
    wez pod uwage ze:
    - rodzice jednak odgrywaja bardzo duza role
    - nie kazdy rodzic jest na NIE, wystarczy udac sie z nim do specjalisty aby uslyszal conieco o soczewkach, bo wiele osob bazuje na wiedzy przekazywanej pantoflowo i tak naprawde NIC nie wiedza
    - nie kazdy chce przeznaczac swoje kieszonkowe (o ile je posiada) na zakup soczewek
    - rodzice nie maja byc wrogiem i robic wszystkiego przeciwko nim, bo wystarczy podejsc partnersko - ale na to pracuje sie latami a nie na miesiac przed planowanym zakupem soczewek czy czego kolwiek innego.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 29 maja 2008, 19:01

    LEMUR, masz ca?kowit? racje tyle ?e ja do soczewek przekonywa?am mame chyba z p??? roku i nic. Zreszt? ona jest bardzo uparta i wiem ?e nigdy by si? raczej nie zgodzi?a na nie, chocia? tak jak piszesz- nic na ten temat nie wiedzia?a. w ko?cu sama je kupi?am jak wyjecha?a a jak ju? by?o po fakcie to kaza?a sobie wyfrukowa? z internetu jakie? informacje o soczewkach i nareszcie, delikatnie m??wi?c zamkn??a sie.
    Rzezywi?cie, soczewki to droga impreza, ale mysle ?e jak kto? bardzo chce i nie ma raczej problem??w finansowych to mimo wszystko znajdzie te pieni?dze.
    Oczywi?cie, ?e nie ka?dy rodzic jest na NIE. Np. Mojej kole?anki mama odrazu sie zgodzi?a, ale moja jest ...troche inna. Nie ?a?uje, ?e zrobi?am to w taki spos??b..w jaki zrobi?am ;P czyli bez ich zgody. Du?o mnie to nerw??w kosztowa?o, bo rodzice,a szczeg??lnie matka potrafi by? straszna. No w ka?dym razie m??j ojciec dopiero po dw??ch dniach zorientowa? si?, ?e chodze bez okular??w. :lol:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 maja 2008, 22:11

    nie zapominajcie o odpowiedzialnosci osoby noszacej soczewki. to naprawde nie jest takie proste trzeba dbac bardzo o higiene, pamietac o regularnej zmianie soczewek, czystosci pojemniczka, reszte gadki sami znacie. Moze dlatego rodzice nie godza sie by ich dziecki nosily soczewki, boja sie zeby sobie nie zaszkodzily, a pomyslcie co taki typowy polski rodzic wie o soczewkach ? Rzadko kto wspomina o tym ze soczewki noszone nierozsadnie moga spowodowac powazne szkody. Jak by taki przecietny rodzic z wiedzial tyle co wiekszosc na tym forum to mysle ze ani 1/3 by nie pozwolila dzieciom na noszenie soczewek. Jak znasz swojego dzieciaka wiesz ze sobie poradzi z tym wszystkim, nie ma przeciwskazan, i stac sie na, no nie bojmy sie tego powiedziec, luksus jakim sa soczewki to prosze bardzo.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • hajski
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 19:52
    Lokalizacja: Rybnik

    autor: hajski » 31 maja 2008, 17:13

    LEMUR pisze:rodzice nie maja byc wrogiem i robic wszystkiego przeciwko nim, bo wystarczy podejsc partnersko - ale na to pracuje sie latami a nie na miesiac przed planowanym zakupem soczewek czy czego kolwiek innego.
    Dokladnie . Sam przekonywalem rodzicow dos oczewek okolo 1.5roku i poskutkowalo .
    Z wieloma innymi sprawami tez tak jest .

    bless !
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 31 maja 2008, 21:35

    hajski pisze:Sam przekonywalem rodzicow dos oczewek okolo 1.5roku i poskutkowalo .
    Ja bym si? chyba podda?a po kilku miesi?cach. Zreszt?, sama sobie je kupi?am, wi?c na jedno wysz?o. Ale to zale?y od rodzic??w w ko?cu.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 czerwca 2008, 10:49

    A propos odpowiedzialno?ci, ostatnio na innym forum m?oda dziewczyna mia?a rozterki, czy zdecydowa? si? na soczewki i jak przekona? rodzic??w, oczywi?cie deklarowa?a, ?e poradzi sobie z dyscyplin?, a par? dni temu pad?o pytanie "s?ysza?am, ?e soczewki miesi?czne mo?na nosi? d?u?ej, jak nie uwieraj?, robi?y?cie tak kiedy??". Zareagowa?am zanim kt??ra? napisze "tak, robimy tak zawsze" (a wiele takich jest). Oto dlaczego nie zasponsorowa?abym swojemu dziecku soczewek innych ni? jednodniowe okazyjnie.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 02 czerwca 2008, 15:20

    bez komentarza...
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 05 czerwca 2008, 22:54

    Ja nosze soczewki kontaktowe od 12 roku ?ycia, i g???wnie rodzice zgodzili si? mi zafundowa? soczewki tylko dlatego, ?e trenowa?em tenisa i pi?k? r?czn?, i coraz rzadziej trafia?em w bramk? i pi?eczk? tenisow?. Zreszt?, moja siostra nosi soczewki ju? d?u?ej, i zawsze jej si? mog?em poradzi? w tej sprawie, teraz na szcz??cie s? takie fora, na kt??rych mo?emy si? spyta? o wszystko, nawet 50razy o zak?adanie i zdejmowanie. My?le, ?e rodzice znaj? swoje dzieci na tyle, ?e wiedz? czy s? wystarczaj?co odpowiedzialne ?eby fundowa? im szk?a, co nie zmienia faktu , ?e jako pierwsze soczewki zafundowa?bym jednodni??wki, dlatego ?e najwi?ksz? traum? dla pocz?tkuj?cego jest podarcie /uszkodzenie soczewki, taka jaka? osobista pora?ka, chocia? zrozumia?a, tak by?o w moim przypadku. W przypadku jednodni??wek, to nie problem.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 06 czerwca 2008, 17:47

    hajski pisze:
    Dokladnie . Sam przekonywalem rodzicow dos oczewek okolo 1.5roku i poskutkowalo .
    Z wieloma innymi sprawami tez tak jest .

    bless !
    Ja przekonywa?am te? co? ko?o tego. Nie pomaga?o nawet to, ?e sam okulista mi je zaproponowa? - z uwagi na pogl?biaj?c? si? wad? jedynie na jednym oku (na drugim nic nie nosz?). W ko?cu zaproponowa?am ?e wypr??buje jedn? i zobaczymy, a po miesi?cu ju? byli na tyle przyzwyczajeni do moich soczewek ?e nosz? je ju? rok;)
  • Maggda15
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 czerwca 2008, 22:37
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Maggda15 » 26 czerwca 2008, 10:33

    Ja r??wnie? mam soczewki a niedawno sko?czy?am 15 lat.
    Meg
  • AlanS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 02:24
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: AlanS » 10 lipca 2008, 18:02

    Moja mama sie zgodzila bez zadnego ale. Tez mam 15 lat.
ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości