ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
Cały dzień w soczewkach?
  • hajski
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 19:52
    Lokalizacja: Rybnik

    Cały dzień w soczewkach?

    autor: hajski » 05 maja 2008, 01:08

    Witam .
    Jestem nowy na forum .
    Od jakiegos czasu `edukuje sie` w sprawach soczewek z tematow zakladanych, przez uzytkownikow .
    Dzis to ja mam zestaw pytan ; )
    Tak, jak w temacie . Moje pytanie brzmi - czy sa jakies przeciwskazania do noszenia soczewek przez caly dzien (przykladowo od 7-23) ?
    Wydaje mi sie, ze powinno to dzialac w ten sposob, ze dopoki oczy nie zaczna sie domagac wyjecia soczewek (jak i dotlenienia) to takie noszenie nie stanowi wiekszego problemu . Mam racje?
    Duzo siedze, przed komputerem, jak i uprawiam sport . Czy to takze ma wplyw na dlugosc noszenia soczewek?
    Wszelakie porady mile widziane .

    PS. Zapomnialbym - nosze iWeary XR Confort (miesieczne, -3.25D OL i -3.25 OP) .

    ` bless
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez hajski, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 05 maja 2008, 05:31

    Do komputera zaleca si? zak?adanie okular??w co prawda, ale nie jest to konieczne jak nie chcesz. Soczewki mo?na nosi? przez ca?y dzie? dop??ki nie poczujesz dyskomfortu, ale jak ju? nosisz je od ?witu do nocy to najlepiej raz w tygodniu zr??b sobie dzie? przerwy w okularach << tak jak ja>> :spoko:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • hajski
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 19:52
    Lokalizacja: Rybnik

    autor: hajski » 05 maja 2008, 11:24

    Czy w razie nie robienia sobie takich profilaktycznych przerw, oko moze doznac nieodwracalnych zmian ?
    Np. poglebienia sie wady, czy tez ubytkow galki ocznej?

    ` bless
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 maja 2008, 11:44

    hajski pisze:czy sa jakies przeciwskazania do noszenia soczewek przez caly dzien
    julik2k pisze:Soczewki mo?na nosi? przez ca?y dzie? dop??ki nie poczujesz dyskomfortu
    wielu spraw zwiazanych z noszeniem soczewek NIE CZUC... trzeba odwiedzac regularnie specjaliste... poczytaj sobie o wrastaniu naczynek... nie czuc jak sie tworza! Wiec wszystko z umiarem i pod kontrola.

    Zapewne jeden wytrzyma 12h w soczewkach a drugi tylko 6h... jezeli masz regularne wizyty, z oczkami nic sie nie dzieje... to nosic w rozsadny sposob, a jezeli mozesz zakladaj okulary - np w domu czy w wolny dzien.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 maja 2008, 13:41

    7-23 to jak dla mnie tylko okazyjnie. Jezeli mowimy o takim systemie noszenia to tylko soczewki Night&Day wchodza w gre.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 05 maja 2008, 14:51

    no to wla?nie ja jestem osob? ktora soczewki nosi od 7 do poznych godzin nocnych, taka szko?a.... Od paru dni nosz? biofinity, zo prawda mam znaczny astygmatyzm -0.75 ale okulistka zaakceptowala u mnie soczewki nie-toryczne i nie mam z widzeniem zadnych problemow. Nosilem proclear i chociaz to dobre soczewki, to tak jak woozie mowi do takiego ciaglego wr?cz noszenia polecam soczewki night and day, a bynajmniej na pewno Si-H. Ja chociaz nosilem dobre soczewki to zylki mi popekaly i oczy byly bardzo zmeczone. Ja sie moge z powrotem cieszyc biofinitami, co mi sie wlasnie najbardziej podoba to to, ?e moge naciagac termin noszenia soczewek, ze moge sciagac na noc a moge isc w nich spac i w 99.99% nic mi sie nie stanie, oczywiscie po paru dniach je sciagam albo wogole sciagam na noc, chyba ze jakas imprezka sie przytrafi.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 maja 2008, 17:57

    zaakochany pisze:Si-H.
    zeby nie bylo nie sa to soczewki krzemowo-wodorowe :P tylko silikonowo-hydrozelowe :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 maja 2008, 11:36

    W instrukcji czy w ulotce (obecnie gdzie? na dnie szuflady) mam napisane, ?e dzienne nosi? mo?na max.10 godzin. Zreszt? ja zawsze zak?adam tu? przed wyj?ciem, a ?ci?gam wieczorem, bo po co mi one w domu, kapcie i dres mnie wystarczaj?co upi?kszaj? ;)
  • indianka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 22:07
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: indianka » 27 maja 2008, 02:11

    A co z Air Optixami? Pisza, ?e mo?na nawet kilka dni (do 6 nocy) nie ?ci?ga?. (Oczywi?cie dla mnie tylko w stanie wy?szej konieczno?ci)
    Czy je?li nosze takie soczewki to powinnam tak?e da? odpocz?? oczom kiedy sie da i np w weekend nie nosi?? Wiem, na pewno nie zaszkodzi, ale czy to konieczne?

    Pytam, bo miedzy okularami a soczewkami mam r???nic? 0,25 cylindra i w jednej osi o 20st i czasem czuje ta r???nic?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 maja 2008, 09:55

    indianka pisze:Pisza, ?e mo?na nawet kilka dni (do 6 nocy) nie ?ci?ga?.
    po takim uzytkowaniu soczewki nalezy zastapic nowa para. Albo codziennie, albo przedluzone noszenie, nie mozna 6dni i nocy, przerwa i pozniej te same soczewki znowu w taki sposob.
  • indianka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 22:07
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: indianka » 27 maja 2008, 10:38

    Ja nosz? w trybie dziennym i tylko wyj?tkowo w nich ?pi?. Takiej sytuacji dotyczy?o moje pytanie.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 27 maja 2008, 11:07

    Do d?ugiego noszenia to moim zdaniem tylko soczewki silikonowo-hydro?elowe(twoje takie s?) + wizyty kontrolne u okulisty. Pami?taj, ?e jak b?dzie si? pojawia? dyskomfort to zdejmuj, ubytki rog??wki objawiaj? si? w?a?nie dyskomfortem, ale naczynka krwiono?ne jak pisa? lemur si? nie odczuwa dlatego wa?ne s? wizyty u okulisty.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 maja 2008, 11:18

    Debian pisze: nie odczuwa dlatego wa?ne s? wizyty u okulisty.
    przy kazdych soczewkach wielu powiklan sie nie odczuwa podczas ich "tworzenia sie", a jak juz zaczyna byc dyskomfort to czasami juz bywa za pozno, dlatego tak czesto namawiam do regularnych wizyt u swoich specjalistow. Tyle znowu :ot:
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 06 czerwca 2008, 21:49

    Ca?kowicie si? tutaj zgadzam z panami, szczeg??lnie lemurem. U mnie ubytki zosta?y zlekcewa?one a potem odstawienie soczewek na 6 tygodni=istna masakra. Czujesz ze co? k?uje w oku, zdejmuj soczewki i zakraplaj,jak nie przejdzie, spacer do okulisty!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości