ODPOWIEDZ Posty: 54
probne soczewki (toryczne)
  • alexmon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 00:28
    Lokalizacja: wrocÂ?aw

    probne soczewki (toryczne)

    autor: alexmon » 19 kwietnia 2008, 01:00

    witam! prosze o rade... od dwoch tygodni nosze probne soczewki toryczne firmy "acuvue advance for astigmatism", sa to moje pierwsze soczewki. wiem, ze moje oczy musza sie do nich przyzwyczaic ale problem polega na tym, ze ja w nich niewyraznie widze.
    nie znam sie na tym, wiec opisze to poprostu- mam wrazenie, ze przy czytaniu litery sie rozjezdzaja. po chwili oczy mi sieprzyzwyczajaja ale kiedy odwracam wzrok i spojrze znowu jest to samo. problem jest tez kiedy jestem w pomieszczeniu gdzie jest oswietlenie punktowe, widze refleksy od kazdego.

    nie wiem czy to kwestia zle dobranych soczewek.dodam tez, ze jesli chodzi o kwestie noszenia od str.technicznej wszystko jest ok.tylko ze chyba powinnam widziec lepiej
    nie wiem co robic, poprosic o kolejne badanie?na recepcie mam napisabe cos takiego:
    prawe:+2,0/-1,75/10*
    lewe:+0,5/-0,75/180* , a dalej 8,6 nie wiem co to jest
    jesli to mozliwe prosze o jakakolwiek opinie bo nic z tego nie rozumiem. :placze:




  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 kwietnia 2008, 01:06

    alexmon pisze:problem polega na tym, ze ja w nich niewyraznie widze.
    zalezy jaka jeszcze jest rzeczywista wada - to co przepisane na okulary. Soczewek nie robia w kazdych mocach i czasami to kwestia kompromisu.
    alexmon pisze:mam wrazenie, ze przy czytaniu litery sie rozjezdzaja
    moze byc kilka przyczyn, czy to samo dzieje sie w okularach?

    8,6 to oznaczenie krzywizny - jest watek przyklejony na forum o krzywiznie soczewki.
    alexmon pisze:nie wiem co robic, poprosic o kolejne badanie?
    jezeli sa jakiekolwiek problemy zawsze powinno sie udac z powrotem do specjalisty na konsultacje, przeciez to ze raz sie bylo i zaplacilo nic nie oznacza. Ma sie byc zadowolonym z produktu/uslugi ktora sie kupuje. Poza tym napisalas w temacie "probne soczewki", skoro probne to napewno masz ustalona wizyte kontrolna... powiedz o tym podczas tej wizyty
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 kwietnia 2008, 20:30

    Jak? masz wad? w okularach? Widzisz w soczewkach ostro patrz?c w jeden punkt, czy problem dotyczy tylko widzenia po zmianie obiektu, na kt??ry patrzysz (ruchu ga?k? oczn?)? Jak wygl?daj? refleksy od ?wiat?a, tak jak od okular??w (brudnych czy czystych)?
  • alexmon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 00:28
    Lokalizacja: wrocÂ?aw

    autor: alexmon » 23 kwietnia 2008, 15:47

    kiedy patrze w jeden punkt nie widze zupelnie ostro ale gorzej jest kiedy "przenosze" wzrok. refleksy nie sa takie jak w okularach. to jest cos jak spojrzy sie przez zalzawione oczy, pionowe kreski.

    na okulary:
    <R> <L>

    S C A S C A
    +3.25 -3.00 180 +1.75 -0.5 175
    pozd

    [ Dodano: 24 Kwi 2008 02:47 ]
    kiedy patrze w jeden punkt nie widze zupelnie ostro ale gorzej jest kiedy "przenosze" wzrok. refleksy nie sa takie jak w okularach. to jest cos jak spojrzy sie przez zalzawione oczy, pionowe kreski.

    na okulary:
    <R> <L>

    S C A S C A
    +3.25 -3.00 180 +1.75 -0.5 175
    pozdrawiam
  • uhk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 15:30
    Lokalizacja: Stargard Szczeci??ski

    autor: uhk » 23 kwietnia 2008, 15:53

    Witam.
    Czy co? wiadomo co z tymi soczewakmi dalej???
    Mam dok?adnie ten sam problem, no mo?e bez refleks??w. Soczewki te same. Co prawda nosz? dopiero 3 dzie?, ale to widzenie jest masakryczne - nie wiem czy nie gorzej niz w kularach....
    Nie wa?ne czy w jeden punkt czy nie, poprostu widze strasznie nieostro. Jak za?ozy?am soczewki w salonie, mia?am je ponosi? ok 20 minut, po czy posz?am na badanie. M??wi?am okulistce, ?e ?le widz?, ale po zbadaniu komputerem stwierdzi?a, ?e wszystko jest super, a to, ?e ?le widz? jest normalne i trzeba si? przyzwyczai? tak jak do okular??w.
    Okulary wprawdze zniekszta?ca?y mi obraz, ale widzia?am ostro - po kilku dniach rzeczywi?cie, by?o juz super. Ale teraz jest obraz i zniekszta?cony i nieostry. Trudno to wytrzyma? szczerze m??wi?c...
    Czy kto? mia? podobny problem i czy to rzeczywi?cie minie? Mama takie wra?enie, ?e sobie dodatkowo oczy psuj?....
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 23 kwietnia 2008, 15:59

    uhk, jak? masz moc w okularach i jak? w soczewkach?
  • uhk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 15:30
    Lokalizacja: Stargard Szczeci??ski

    autor: uhk » 23 kwietnia 2008, 16:20

    No moc jest niby odpowiednio zmniejszona - soczewki -1,25 i -0,75 a okulary chyba okulary - 1,5 i -1
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 23 kwietnia 2008, 17:10

    A cylinder, o?...? Moc zmniejsza si? standardowo od wady -3D.
  • uhk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 15:30
    Lokalizacja: Stargard Szczeci??ski

    autor: uhk » 23 kwietnia 2008, 17:19

    O kurcze nie bardzo nawet wiem - tzn wiem jak soczewki, ale jak okulary, to nie.... pogubi?am gdzies papiery.

    Ale kobieta bada?a mnie w soczewkach komputerowo, wiec chyba zauwa?y?aby gdyby co? nie tak by?o, nie????
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 23 kwietnia 2008, 20:33

    Komputerowe badanie to za ma?o, powinna tak?e sprawdzi? ostro?? widzenia normalnie, tzn. na tablicy. Mam mniejsz? wad? ni? Ty, tzn P -0,5 cyl - 0,75 o? 170, L- 0,75 i zar??wno okulary, jak i soczewki kontaktowe mam dobrane tej samej mocy, po za?o?eniu soczewek u optyka, co prawda mia?am lekk? mg?? przed oczami ( po 45 min ci?g?ych pr??b zak?adania, to normalne), ale ostro?? od pocz?tku by?a dobra. Badanie komputerowe, to by?o tylko badanie wst?pne. Ja opr??cz tablicy,mia?am jeszcze sprawdzane u?o?enie soczewki na oku. Na dodatek, po tygodniu musia?am pokaza? si? jeszcze raz na kontrol?.
  • uhk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 15:30
    Lokalizacja: Stargard Szczeci??ski

    autor: uhk » 24 kwietnia 2008, 11:00

    No ja tablice tez mia?am - pani doktor powiedzia?a ze to normalne, ze gorzej widze na pocz?tku, u?ozenie soczewek by?o niby idealne - na kolejn? wizyte nie kaza? przyjsc, ale sie chyba jutro wybior?, bo to s?abe widzenie strasznie mi przeszkadza. Ale moc soczewek w stosunku do okular??w jest mniejsza - wg jakis tam specjalnych tablic ustalona.....
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 kwietnia 2008, 12:06

    Ale moc soczewek w stosunku do okular??w jest mniejsza - wg jakis tam specjalnych tablic ustalona.....
    tablice zawieraja przeliczenia od mocy +/-3,oo dptr o czym juz pisala Malla
  • uhk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 15:30
    Lokalizacja: Stargard Szczeci??ski

    autor: uhk » 24 kwietnia 2008, 12:42

    No, ale nie o tym rozmawiamy - pytanie brzmi czy to normalnie, ?eby oko si? przyzwyczaja?o do soczewki kilka tygodni - ja juz tydzien nosze i widze s?abo, kolega alexmon nawet dwa....
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 kwietnia 2008, 12:55

    uhk pisze:ja juz tydzien nosze i widze s?abo, kolega alexmon nawet dwa....
    moze wlasnie brakuje tej sciagnietej 'cwiartki'
    nie napisales tez z jakich soczewek korzystasz, czy masz astygmatyzm nieskorygowany soczewkami - bo akurat w sprawie alexmon to czasami korekcja soczewkami kontaktowymi to kwestia kompromisu - nie zawsze udaje sie tak dobre widzenie jak w okularach itp, itd...

    Pytanie, dlaczego okulary znieksztalcaly Ci obraz! czyzby faktycznie byl astygmatyzm a ty o nim NIC nie wspomnialas...

    Takze i o tym mowa jak zmiana mocy! O czym ja i Malla pisalismy wczesniej ale nie przyjmujesz do wiadomosci :P

    Ale NIE to nie jest normalne ze korzystalo sie z okularow a do soczewki przyzwyczaja sie tygodniami. Przewanie kilka dni maksymalnie. Jezeli jest dyskomfort: ostrosci widzenia, komfortu noszenia powinna byc zmiana soczewki na: inna firme, inny model, inne parametry, korekta ostrosci i inne ktore wplywaja.


    Poza tym sa dwa rodzaje badania: przedmiotowe i podmiotowe. W przedmiotowym bazuje sie na wynikach uzyskanych przez wszelkiego rodzaju urzadzenia. Natomiast w podmiotowym - na tym co czuje i jak komfortowo czuje sie klient! Takze dla mnie ze komputer wskazuje ze wszystko jest OK, nie oznacza ze wszystko jest OK! Ale o tym juz kilka postow wczesniej tez Daisy sie wypowiadala!

    Wiec wiele rzeczy w tym watku juz zostalo napisane. A jednoznacznej odpowiedzi napewno nie uzyskasz, bo niby jak? Nie widziac oka, nie widzac reakcji... zawsze mozesz udac sie po prostu do innego specjalisty
  • uhk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 15:30
    Lokalizacja: Stargard Szczeci??ski

    autor: uhk » 24 kwietnia 2008, 14:22

    To ?e jest astygmatyzm to wiadomo przecie? od pocz?tku - o takich soczewkach jest mowa.
    Nie mam poj?cia co to znaczy astygmatyzm nieskoordynowany z soczewkami....
    Nie rozumiem te? o co chodzi z t? zmian? mocy - okulistka PO BADANIU DOPASOWA?A MI SOCZEWKI KORZYSTAJ?C Z JAKIEJS TABLICY - W TEN SPOS??B PRZELICZY?A RO?NICE MIEDZY OKULARAMI A SOCZEWK?... - to nie jest krzyk, kaps mi si? w??czy?, bo tak widze dobrze w tych soczewkach co robie......

    Badanie komputerowe by?o ok, a potem badanie na tablicach, m??wi?am , ?e ?le widze, ale okulistka powiedzia?a zeo to normalne i sie trzeba przyzwyczai?..

    Pytam dlatego, ?e mo?e jest tu kto?, kto nosi soczewki toryczne i nam powie czy rzeczywi?cie to kwestia czasu - wcale nie kr??tkiego, czy od razu widzia? super i jest to kwiestia z?ego dobrania
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 kwietnia 2008, 15:28

    uhk pisze:To ?e jest astygmatyzm to wiadomo przecie? od pocz?tku - o takich soczewkach jest mowa.
    Jezeli pisze Pani ze ma
    -1,25
    - 0,75

    to dla mnie sa to wartosci SFERYCZNE
    wogole nie napisala Pani pelnej wady jaka nosi i w okularach i soczewkach. Soczewki dla astygmatykow maja 3wartosci

    sfera , cylinder x os

    Ani co w okularach, ani co w soczewkach wiec ciezko wnioskowac co moze byc przyczyna! Wiele czynnikow opisalem w poscie wyzej. Jezeli sa problemy nalezy wrocic i skorygowac dobor!

    A jeszcze napisalem czasami korekcja soczewkami kontaktowymi to kwestia kompromisu - nie zawsze udaje sie tak dobre widzenie jak w okularach itp, itd...

    ale czy ktos to czyta?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 kwietnia 2008, 21:57

    uhk, tablica dla warto?ci sferycznych wygl?da mniej wi?cej tak:

    http://soczewki.biz/soczewki.php?m=6&pm=3

    Ale w przypadku doboru torycznych mo?e to nieco inaczej wygl?da?:

    http://soczewki.biz/soczewki.php?m=6&pm=5

    Skonfrontuj swoje dane z tabel?, pod kt??r? masz podany przyk?ad:
    Refrakcja okularowa: sf. - 2,00 / cyl. - 3,00 x 180
    Rekomendowany toryczny RX: sf. - 1,50 / cyl. - 2,50 x 180 (moce pomniejszone)
    z adnotacj?:
    Nie nale?y zmniejsza? cylindra r??wnego lub mniejszego od - 1,00 (nie podajesz, jaki masz).

    W skr??cie: stosuj? tu zasad? dodawania + 0,25 do warto?ci sferycznej, gdy cylinder (g???wny wyznacznik) wynosi od - 0,75 do - 2,00 (to taki standardowy zakres, na jaki zapewne si? ?apiesz), a do cylindrycznej, gdy wynosi od - 1,25 do - 2.

    Dochodzi sprawa osi, kt??ra nie zawsze jest produkowana dla danego modelu soczewki, wtedy trzeba i?? na kompromis. No i krzywizna, ?rednica, materia? itp...
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 13 maja 2008, 17:32

    Witam.
    Mam dok?adnie ten sam problem z soczewkami torycznymi z tym, ?e okulistka podczas dopasowywania soczewek nie wspomnia?a ani s?owem o czym? takim jak krzywizna i ?rednica i zakupione przeze mnie Proclear s? "za du?e" (BC 8.8 DIA 14.4). Soczewka zsuwa sie z centralnego po?o?enia gdy robi? co? ze spuszczon? g?ow? (np. pisz? na klawiaturze) i obraz si? rozmywa/rozdwaja. Okulistka nie potrafi?a mi pom??c, a gdy sugerowa?am z?? krzywizne stwierdzia?a, ?e to raczej nie to tylko mo?e zbyt du?e moce dobra?a. Aczkowiek nie wydaje mi si?:
    stare okulary, kt??re mia?am przepisane z 6 lat temu albo i wi?cej, w kt??rych chodzia?m do tej pory i z daleka ju? widzia?am niewyra?nie:
    OP -7,0 CYL -1,0 O? 170 OL -7,0 CYL -1,5 O? 170
    Przepisane przez okulistk? soczewki:
    OP -7,0 CYL -0,75 O? 180 OL -7,0 CYL 1,75 O? 170
    i okulary:
    OP -7,25 CYL -1,0 O?178 OL 7,25 CYL 1,75 O?172

    Nie wydaje mi si?, aby te parametry by?y jako? zawy?one. Co Wy na to?
    Czy na tym wydruku komputerowym jest jaka? informacja odno?niekrzywizny i ?rednicy? Bo po kolejnej wizycie u optyka czyje kompletn? dezinformacj?...:(
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 17:45

    Jak dla mnie, s? to na bank z?e rozmiary. Nie wiem czy w przypadku torycznych nie wp?ywa na u?o?enie z?a o?, ale Ty masz identyczn? jak w okularach, czyli tak jak jest to zalecane. Je?li dzieje si? tak na obydwu oczach mimo ?e tylko na jednym masz inny (nieco mniejszy) cylinder, a w dodatku widzisz dobrze, to problem z mocami mo?emy sobie odpu?ci?.
    Mniejsze modele:
    --- Ciba Vision:
    - AIR Optix for Astigmatism 8,7/14,5 (mniejsza krzywizna, wi?ksza ?rednica), do -6D :(
    --- Johnson&Johnson:
    - Acuvue Toric hydro?elowe 8,7/14,4, do -9D
    - Acuvue Advance for Astigmatism z silikonem 8,6/14,5 (mniejsza krzywizna, wi?ksza ?rednica), do -6D :(
    ---Cooper Vision:
    - BioMedics Toric 8,7/14,5 (mniejsza krzywizna, wi?ksza ?rednica), do -9D
    Ewentualnie asferyczne mog? korygowa? ma?y astygmatyzm, np. Biofinity 8,6/14,0 do -10D.
    Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 19:11 przez Malla, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 13 maja 2008, 17:51

    Ja znalaz?am 3, kt??re maj? moc powy?ej -6D, bo nie wszystkie maj? -7D:
    Pure Vision BC 8.7 DIA 14.00
    SofLens BC 8.5 DIA 14.5
    Acuvue 8.6 DIA 14.5

    [ Dodano: 13 Maj 2008 05:51 ]
    Mam na my?li miesi?czne, bo na takich mi zale?y:)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 17:57

    Wymieni?a? soczewki sferyczne, nie toryczne. Je?li chcesz zwyk?e, to musisz sprawdzi?, czy b?dziesz w nich dobrze widzie?, maj?c konieczno?? korekcji moc? cylindryczn?. To mo?e by? ryzykowne. Edytowa?am poprzedni post pod k?tem mocy sferycznej.
    Dane bra?am ze strony Lemura, zapomnia?am o Bausch&Lomb Soflens Toric 8,5/14,5 (mniejsza krzywizna, wi?ksza ?rednica).
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 13 maja 2008, 18:05

    One wszystkie s? toryczne, pozosta?ow domy?le i nie dopisa?am :) Nie wiem, kt??re wybra? jak sko?cz? z tymi Proclearami...? Mam nadziej?, ?e jak ponosz? te "za du?e" przez 3 m-ce to nic si? nie stanie? A co z Acuvue - s? dwutygodniowe, ale optyk upiera?a si?, ?e w Polsce s? zalecane jako miesi?czne, a jako 2-tyg. tylko w Stanach. T ojak w?a?ciwie z tym jest?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 18:22

    No tak, przepraszam :P Nie wiedzia?am, ?e PV s? toryczne, nazwa mnie zmyli?a... Acuvue nie maj? 8,7/14,4 (bra?am namiary ze strony Lemura)? ....przepraszam, skasowa?am p??? posta, ?eby nie wprowadza? innych w b??d.... Wiadomo, opr??cz krzywizny i ?rednicy wa?na jest jeszcze budowa, materia? etc. Niestety toryczne s? og??lnie du?e :(
    Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 19:16 przez Malla, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 13 maja 2008, 18:39

    A co z Acuvue - s? dwutygodniowe, ale optyk upiera?a si?, ?e w Polsce s? zalecane jako miesi?czne, a jako 2-tyg. tylko w Stanach. T ojak w?a?ciwie z tym jest?
    1,5 roku temu otrzyma?am je jako miesi?czne, dzi? jestem po wizycie kontrolnej w [nazwa regulamin] i na samym wej?ciu pani zapyta?a mnie, czy wiem, ?e J&J for astigmatism s? dwutygodniowe i tak nale?y je nosi?. Ja mam z?e do?wiadczenia z tymi soczewkami ( o torycznych m??wi?), ale i tak to mercedesy w por??wnaniu z Soflensami (toric), poza tym z dzisiejszej wizyty wiem,?e Soflensy s? wycofywane z oferty, przynajmniej w [nazwa regulamin], sprowadzane s? jedynie na ?yczenie klienta.
    Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 18:51 przez Daisy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 18:41

    Aaaa, Acuvue Advance. Podawa?am na poprzedniej stronie, ale wg informacji na stronie Lemura s? do -6D; fajnie, ?e podwy?szono zakres ujemny :)
    Co z 2-tygodniowo?ci?? W ka?dym kraju s? przepisywane na taki okres, mo?esz wej?? na sklepy internetowe lub stron? producenta w j?zyku danego kraju i zobaczysz to samo. M??wi si?, ?e po konsultacji z lekarzem, kt??ry sprawdzi, jak soczewka wygl?da po 2 tygodniach, mo?na nosi? przez miesi?c, ale gwarancj? jako?ci J&J wystawia tylko na 2 tyg. Mo?e si? zdarzy?, ?e Twoje oczy b?d? je tolerowa? nie d?u?ej ni? 2-3 tygodnie.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 13 maja 2008, 18:51

    No te? mi si? zdawa?o, ?e skoro producent zaleca wymian? co 2 tygodnie to z jakiej? przyczyny, bo przecie? innych oczu ni? Amerykanie nie mamy:) Teraz ju? nie wiem na co si? zdecydowa? :mur: Skoro Proclear s? chyba wystarczaj?co du?e (?rednica) ale zbyt p?askie (BC 8.8), to zapewne:
    Pure Vision 8.7/14.00 b?d? sporo mniejsze ale p?askie prawie tak samo
    SofLens 8.5/14.5 b?d? tej samej wielko?ci co Proclear ale zdecydowanie mniej p?askie
    Acuvue 8.6/14.5 b?d? takie same du?e jak poprzednie tylko ciut mniej zaokr?glone

    Czyli Auvue i Soflens s? do siebie do?? zbli?one. Poprawcie mnie, prosz?, je?li si? myl?.

    Zatem w moim przypadku mo?e dobrze by?oby spr??bowa? Acuvue lub SofLens (bo Pure moga mie? za ma?? ?rednice)??
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 13 maja 2008, 19:04

    Mgie?ka 1 wiem, ?e ka?dy reaguje na soczewki inaczej, ale co do SofLens??w, poczytaj sobie opinie u?ytkownik??w, bo mo?esz wyrzuci? pieni?dze w b?oto, s? one uznawane jako jedne z gorszych, u wielu os??b powoduj? podra?nienie oka i ci?g?e uczucie sucho?ci, pomimo stosowania nawil?enia. Z torycznych s? jeszcze Air optix for astigmatism, ale nie wiem jak wygl?daj?, je?li chodzi o krzywizn?. Nigdy ich nie nosi?am, ale ju? jestem po do?wiadczeniach z J&J i z SofLens (aktualnie Proclear).
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 19:04

    Oj, zakr?ci?y?my si?. Znalaz?am wypowied? Aniuli - bardziej stroma b?dzie ta z wi?ksz? ?rednic?, wi?c Purevision b?d? jeszcze bardziej rozp?aszczone, a Ty szukasz stromej - czyli z wi?ksz? ?rednic?, mniejsz? krzywizn?. Jakby to rozrysowa? cyrklem, to faktycznie tak by to wygl?da?o. Przepraszam za zamieszanie, dzisiaj jestem wyra?nie zakr?cona...
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 13 maja 2008, 20:29

    Daisy, dzi?ki za info - napewno poszukam opinii o SofLensach, bo szkoda, ?ebym po raz drugi ?le trafi?a. Mam ca?e dwa i p??? miesi?ca na przemy?lenia:) Te Proclear bardzo fajnie si? nosz?, no poza tym, ?e si? zsuwaj?;)

    Malla, dzi?kuj?, ?e pog?owi?a? si? troch? ze mn? :) Takie mam przemy?lenia jeszcze na temat krzywizny i ?rednicy (kurcze szkoda, ?e nie mog? tego narysowa?):
    - im wi?ksza warto?? promienia tym bardziej p?aska soczewka i analogicznie im mniejsza warto?? promienia tym wi?ksza stromo?? - to wszystko przy tej samej ?rednicy. Np. Przy ?rednicy 14.5 soczewka o promieniu 8.8 b?dzie bardziej p?aska ni? soczewka o promieniu 8.5
    - ale: maj?c dwie ?rednice - 14.5 i 14.0 i krzywizn? 8.5 to soczewka o ?rednicy 14.0 b?dzie du?o bardziej stroma ni? o ?rednicy 14.5 (tak mi wynika z mojej logiki)
    - zatem: je?li Proclear ma 8.8/14.4 i jest "du?a i p?aska" to du?o mniejsza ?rednica w Pure (14.0) spowoduje, ?e soczewka b?dzie mia?a wi?ksz? stromo?? ??? Bo jak rozumiem oba te parametry s? od siebie uzale?nione i jeden wp?ywa na drugi....
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 20:43

    Najwa?niejsza jest krzywizna, to ona powoduje najistotniejsze zmiany. We? do r?ki cyrkiel i porysuj, nie dysponuj? nim w pracy, a i tak ?miej? si? ze mnie, ?e kr?c? palcami k???ka po blacie ;) Z mojego rysowania po biurku wynika, ?e 14,0 b?dzie bardziej p?aska (bierzemy mniejszy jej ?uk), wi?c PV wtedy odpada.
ODPOWIEDZ Posty: 54

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości