ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Koszty źle dobranych szkieł?
  • janurz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 18:47
    Lokalizacja: Tarn??w

    Koszty źle dobranych szkieł?

    autor: janurz » 11 kwietnia 2008, 20:20

    Mam pytanie. Zbada?em wzrok u okulisty kt??ry przyjmuje przy salonie optycznym <wsp???pracuj? ze sob?>. Niestety wydaje mi si? ?e szk?a s? ?le dobrane <problem przy widzeniu w dali>. Kto ponosi koszty wymiany szkie? na nowe gdyby okaza?o si? to konieczne?
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:30 przez janurz, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 11 kwietnia 2008, 20:26

    To zale?y kto pope?ni? b??d :) powiniene? i?? jak najszbciej wyja?ni? spraw?.
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 kwietnia 2008, 20:26

    Najpierw trzeba ustalic dlaczego cos jest zle... podales zbyt malo informacji...

    czy miales dluga przerwe pomiedzy badaniami, o ile nastapila zmiana, czy to pierwsze okulary, jaka konstrukcja soczewek jest zamontowana, jaka masz wade, czy np nie masz korekcji astygmatyzmu - jak bylo wczesniej o ile bylo itp. itd... same watpliwosci i pytania.


    poza tym piszesz o swoim problemie jak o okularach a umiesciles watek w dziale soczewkowym!
  • janurz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 18:47
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: janurz » 11 kwietnia 2008, 20:38

    Przepraszam ?e wskoczy?em w inny dzia?, ale jestem tu po raz pierwszy :prosze: . Je?li chodzi o szczeg???y to s? to moje drugie okulary. Poprzednie mia?em par? lat i stwierdzi?em ze warto wymienic oprawki <porzednie si? podniszczy?y>. Niestety nie mam wynik??w z poprzedniego badania, a obecne to OP: sfera -1.5 cylinder -0.5 o? 75, OL -1.25. Z bliska nie mam problem??w z widzeniem w nowych okularach, natomiast w dali gdy patrze na napisy na bia?ym tle widze lekko podw??jnie. Co ciekawe jak za?o?e na chwile okulary odwrotnie <g??ra na dole a d??? na g??rze> problem z widzeniem w dali ust?puje <i napisy widze normalnie a nie podw??jnie> :smutny: .Poniewa? na prawym oku mam wi?ksz? wad? jak na lewym to pomy?la?em ?e optyk zamieni? szk?a, ale przynajmniej z wygl?du prawe szk?o wydaje si? by? grubsze wi?c chyba nie tu problem :o(.
    Pozdrawiam Janusz
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 kwietnia 2008, 21:14

    to ze sa grubsze wcale nie musi oznaczac mocniejsze - moze byc tez kwestia asymetrii rozstawu zrenic.

    Natomiast przede wszystkim udaj sie do optyka z recepta aby sprawdzil poprawnosc wykonania okularow - os cylindra, rozstaw zrenic, wyskosc srodkow optycznycyh - jezeli jest ok, to udaj sie na konsultacje do osoby ktora przeprowadzala badanie aby wyjasnic watpliwosci i sprawdzic co jest przyczyna
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości