ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Czy to jest wada wzroku?
  • mateusz20001
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 19 marca 2008, 20:54
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Czy to jest wada wzroku?

    autor: mateusz20001 » 19 marca 2008, 21:01

    Witam!
    Pisze pierwszy raz wi?c nie psioczcie na mnie.
    Mam 17lat i zauwa?y?em jedna rzecz. Mianowicie gdy zabra?em sie doczytania, to nie mog? skupi? wzroku na tek?cie, w og??le. Tak jakby si? rozmazuje tak?e. Nigdy nie mia?em problemu ze wzrokiem, widzia?em doskonale. Co prawda to jest mo?e moja 3 ksi??ka w ?yciu, ale mniejsza z tym. Czy prawdopodobnie to jest wada wzroku i b?d? musia? nosi? okulary do czytania? Bardzo niekomfortowo mi si? czyta i nie mog? utrzyma? wzroku w jednej linijce.
    Z g??ry dzi?kuj? za pomoc.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 marca 2008, 21:24

    prosze udac sie do specjalisty aby to potwierdzic lub nie
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 20 marca 2008, 12:24

    "Skacz?ce literki" - astygmatyzm, nadwzroczno??, ADHD, problemy z akomodacj?, problemy ze skupieniem uwagi itp... przyczyn mo?e by? wieeele. Czy to wada wzroku? Niekoniecznie samego wzroku, ale wada na pewno. Czy trzeba to korygowa?? Tak, je?li nie chcesz, ?eby si? pogorszy?o. Czy mo?e to oznacza? co? gorszego? Nie musi, ale jak najbardziej mo?e. Czy b?dziesz musia? nosi? okulary do czytania? By? mo?e, o ile po prostu nie zapomnia?e? sztuki czytania (nie?le piszesz jak na przeczytanie 3 ksi??ek w ?yciu). Czy powiniene? i?? do lekarza? Musisz!

    Id?c do okulisty nic nie tracisz, nie id?c - mo?esz straci? wzrok.

    Po powrocie daj nam zna?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 marca 2008, 22:15

    Malla pisze:"Skacz?ce literki" - astygmatyzm, nadwzroczno??, ADHD, problemy z akomodacj?, problemy ze skupieniem uwagi itp... przyczyn mo?e by? wieeele. Czy to wada wzroku? Niekoniecznie samego wzroku, ale wada na pewno. Czy trzeba to korygowa?? Tak, je?li nie chcesz, ?eby si? pogorszy?o. Czy mo?e to oznacza? co? gorszego? Nie musi, ale jak najbardziej mo?e. Czy b?dziesz musia? nosi? okulary do czytania? By? mo?e, o ile po prostu nie zapomnia?e? sztuki czytania (nie?le piszesz jak na przeczytanie 3 ksi??ek w ?yciu). Czy powiniene? i?? do lekarza? Musisz!

    Id?c do okulisty nic nie tracisz, nie id?c - mo?esz straci? wzrok.

    Po powrocie daj nam zna?.
    ten zapal mi sie podoba :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości