ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
suche oczy a kontakty...
  • yo janek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 sierpnia 2005, 11:31

    suche oczy a kontakty...

    autor: yo janek » 02 sierpnia 2005, 22:19

    ja z kolei zastanawiam sie jak rozwiazac swoj problem. sprawa polega na tym ze mam zespol suchego oka i przy dluzszym noszeniu soczewek( w sensie od zalozenia do sciagniecia) odczuwam dyskomfort. nosze soczewki miesieczne B&L i mam do nich plyn tej samej firmy, ktory podobno ma zwiekszac komfort noszenia. w ogole zastanawiam sie czy bardzo mi sie zniszcza / zniszczyly oczy , jesli chodze w swoich soczewkach przecietnie 12-14 godzin na dobe.. wiem ze tak nie powinno sie robic, ale chcialabym sie dowiedziec, czy mi to moze bardz zaszkodzic. dodam jeszcze, ze moj brat nosi rownie dlugo i rownie czesto soczewki jak ja i na ostatnim badaniu okazalo ise, ze nie ma zniszczonych od soczewek oczu.
    no.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 sierpnia 2005, 22:40

    Mam lepsze rozwiazanie!

    Prosze zainteresowac sie soczewkami CibaVision O2Optix. Dlaczego?
    1. maja lepszy material (silikonowo-hydrozelowy)
    2. sa lepiej uwodnione
    3. maja lepsza przepuszczalnosc tlenu!
    Dodatkowo prosze wyprobowac plyn SoloCare Aqua (tez firmy Ciba Vision)
    W razie koniecznosci mozna stosowac specjalne krople dla osob z syndromem suchego oka (ale nie takie sztuczne lzy z apteki!!!). Krople te to albo: AQuify (Ciba Vision) lub Blink (AMO)

    Informacje o wszystkich wymienionych produktach na naszej stronie.

    Kilku klientow z syndromem suchego oka po przejsciu na ten zestaw nie odczuwa dyskomfortu.

    Noszenie soczewek 12-14 godzin to nie zaden problem! Ale nie w przypadku soczewek tylko hydrozelowych!!

    Acz kolwiek zawsze zalecana jest wizyta (zapraszamy do naszego gabinetu)
    Wszystkie w/w produkty dostepne u nas!
  • Mała
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 września 2005, 14:07
    Lokalizacja: Pisz

    autor: Mała » 04 września 2005, 14:29

    Mam rownie podobny problem tez nocze codziennie soczewki przez ca?y dzien(nosze juz 16 miesiecy) i ba?am sie ze wada sie pogorszy, jednak osttanio by?am na wizycie i okaza?o sie ze wszystko jest w porzadku. jednak nalezy robic paru godzinne przerwy , gdyz oko jest nie dozywione( soczewka uciska naczynia ).
    Ps. jedzcie duzo borowek, jagod lub ?ykajcie z nich tabletki na rozszerzenie naczyn krwionosnych
  • marii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 listopada 2005, 17:23
    Lokalizacja: warszawa

    autor: marii » 10 listopada 2005, 17:37

    Hej, ja te? mia?am podobny problem :) pono? dlatego ?e nosi?am soczewki dwutygodniowe a lekarz mi powiedzia? , ?e to miesi?czne :| po tych dw??ch tygodniach , zaczyna?y mnie wieczorem bole? lekko oczy, sucho?? oka i soczewki musia?am zdejmowa? po kr??tkim czasie. Drugi lekarz da? mi O2optix i powiedzia? dok?adnie to samo - lepszy materia?, wi?ksza przepuszczalno?? tlenu - faktycznie s? dobre, a i cena nie jest z kosmosu :)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości