ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Kupno drugich soczewek
  • chudyy183
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 08 marca 2008, 10:38
    Lokalizacja: Suszec

    Kupno drugich soczewek

    autor: chudyy183 » 08 marca 2008, 10:56

    Witam,
    aktualnie nosz? soczewki firmy Hydron ActiFresh 400 BC: 8,4 i ?rednicy 14,3. Takie da? mi okulista i wszystko jest ok. Teraz musz? kupi? nowe i tu moje pytanie czy soczewki firmy B&L Soflens38 BC: 8,4 i ?rednicy 14,0 b?d? mi pasowa?? I czy s? one lepsze/gorsze od aktualnych?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 08 marca 2008, 12:26

    Nikt na forum ci nie powie czy beda pasowac bo to musi sprawdzic okulista, ale po co zmieniasz soczewki lepsze na gorsze? przeciez actifreshe kosztuja ok. 50-60zl za 3 soczewki, czyli sa jedne z tanszych. Nawet ja przymierzam sie do wyprobowania tych soczewek bo sa duzo uwodnione a ja narazie powinienem takie nosic. Jesli chodzi o dzienne noszenie to ja na twoim miejscu bym ich nie zmienia?, a co wi?cej, na pewno nie na soflens. Idz do okulisty i z nim skonsultuj t? zmiane. Poszukaj na forum, bylo juz o BC i DIA, jednemu moze pasowac, drugiemu nie.Tak apropo, ja sienosi te soczewki, moglbys cos dokladniej powiedziec, czy wysychaja, czy oczy sie robia w nich czerwone itd...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2008, 12:41

    podzielam opinie zakochanego lepiej nie zmieniac a jezeli juz to na jakies silikonowo-hydrozelowe bo to juz ma jakis sens moim zdaniem.
    zaakochany pisze:Tak apropo, ja sienosi te soczewki, moglbys cos dokladniej powiedziec, czy wysychaja, czy oczy sie robia w nich czerwone itd...
    przeciez to i tak kwestia indywidualna.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 08 marca 2008, 13:15

    wiem,wiem ze kwestia indywidualna, ale jestem ciekaw :gwizd:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 08 marca 2008, 15:05

    O w?a?nie ja tez jestem ciekawa :) Napisz co? o tych soczewkach, a tak w og??le to pierwszy raz o nich slysze :p
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 08 marca 2008, 15:20

    chudyy183 pisze:Hydron ActiFresh 400


    Nosi?am kiedy? te soczewki i by? ?wietne.To by?y moje pierwsze soczewki ;) Potem zmieni?am optyk i nie wiem czemu ale nigdzie nie mog?am ich znale??.Te soczewki s? ma?o znane.A co ciekawe maja moce, a? do -15
  • chudyy183
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 08 marca 2008, 10:38
    Lokalizacja: Suszec

    autor: chudyy183 » 08 marca 2008, 22:01

    Soczewki s? ?wietne, oczy mnie nie bol? ani nie s? suche. Tylko wiecie to s? moje pierwsze soczewki i nie mam por??wnania.
    zaakochany pisze:ale po co zmieniasz soczewki lepsze na gorsze?
    Na razie szukam jakie kupi? nast?pne i chce kupi? 3-miesi?czne bo to najtaniej wychodzi a jak ogl?da?em na [nazwa - regulamin] to najwi?cej mi tych Soflens??w wyskoczy?o i te? s? tanie. To mo?ecie mi doradzi? jakie kupi? 3-miesi?czne?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 08 marca 2008, 23:34

    No wyboru zbytnio du?ego nie masz :P z og??lnodost?pnych kwartalne s? tylko Soflensy 38... ale to raczej z?y pomys?... IMO dla zachowania zdrowego oka przy codziennym noszeniu miesi?czne to absolutne minimum.
    \
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 09 marca 2008, 10:42

    Ja jestem obecnym (ale juz nied?ugim) u?ytkownikiem Soflens 38 i szczerze nie polecam. Soczewka wysycha na oku bardzo, skleja si? przy zdejmowaniu. dzieje si? tak juz na pocz?tku noszenia, a co dopiero w okolicach 3 miesi?ca.. Wcze?niej nosi?am 2 tygodniowe, ale by?y dla mnie za drogie w pewnym momencie, wi?c kupi?am opakowanie Soflens??w. Pierwszy i ostatni raz.
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości