ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Pytanie jak to jest.....
  • Anulka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 lutego 2008, 12:39
    Lokalizacja: lubuskie

    Pytanie jak to jest.....

    autor: Anulka » 02 marca 2008, 09:38

    Witam

    z g??ry przepraszam jak by?o juz to pytanie ale nie doczyta?am, moja wada jest dosy? nietypowa sfera-6 i cyl -5, nosze okulary od dawna wada stoi w miejscu ale zastanawia mnie to ze szk?a mam sfera-5 a cyl-3, czy tak mo?e by? o tyle s?absze???
    Jak to jest w ko?cu czy szk?a s? s?absze ni? :tak: wada, okulistka powiezdza?a ze jak doda mi cyl to raczek to nic nie da, ?e to bez sensu itd
    troch? jej nie rozumiem..chyba czas zmieni? okulistk? :tak:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 marca 2008, 10:48

    Bo niektorzy specjalisci uwazaja ze przy krotkowzrocznosci nie powinno sie dawac soczewek tyle ile wynosi wada, a nowsze badania wykazuja ze powinno sie przepisywac tyle ile wynosi wada.

    Ale czasami faktycznie sprawdza sie, czy - zwlaszcza w przypadku duzych wad wzroku, czy jakas zmiana powoduje zmiane ostrosci widzenia - w Twoim przypadku moze byc to zwiazane z przezedzeniem sie siatkowki a tym samym obnizeniem nieco percepcji i zmiania soczewek nie wiele pomaga - moze to mial na mysli specjalista. Ale o tym trzeba z nim porozmawiac. Natomiast logicznie analizujac Twoja wypowiedz - po co w takim razie mialby cos robic z tym "za roczek"?
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 02 marca 2008, 20:10

    Anulka pisze:okulistka powiezdza?a ze jak doda mi cyl to raczek to nic nie da, ?e to bez sensu itd
    LEMUR pisze:Natomiast logicznie analizujac Twoja wypowiedz - po co w takim razie mialby cos robic z tym "za roczek"?
    zero logiki... poraz setny czytanie ze zrozumeiniem sie k?ania. Liter??wka tego nie t?umaczy ;p
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 02 marca 2008, 20:31

    LEMUR pisze:Bo niektorzy specjalisci uwazaja ze przy krotkowzrocznosci nie powinno sie dawac soczewek tyle ile wynosi wada, a nowsze badania wykazuja ze powinno sie przepisywac tyle ile wynosi wada.

    no tak..ale np. ja mam wade -6D. Na okularach mam -4,5D i do tablicy w szkole ci??ko by mi by?o ju? czyta? z ostatniej ?awki. Soczewki nosze -4.75D i jest znaczna r???nica (widze wszystko pr??cz najmniejszych literek) , ale nie wyobra?am sobie jakbym mia?a za?o?y? -6!! Chyba bym sie przewr??ci?a ;P
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Anulka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 lutego 2008, 12:39
    Lokalizacja: lubuskie

    autor: Anulka » 02 marca 2008, 22:59

    no w?a?nie dlatego tak sie zastanawiam jak to ma by?, ja w okularach tez dobrze widz? cho? z daleka nie jestem pewna twarzy osoby jakby troch? zamazane to by?o, mo?e dlatego tez z tak? wad? tak skorygowan? w tej chwili nie mog? i?? na prawko...
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości