ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
21. dzień noszenia miesięcznych... JUŻ dyskomfort
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    21. dzień noszenia miesięcznych... JUŻ dyskomfort

    autor: Hexe » 10 lutego 2008, 15:33

    Witam,
    dzisiaj mija 21.dzie? odk?d zacz??am nosi? soczewki miesi?czne. Mam soczewki -2,5 na obydwoje oczu , firmy Bausch&Lomb. Pani okulistka ostrzega?a, ?e : "przez pierwsze trzy dni moze pani je CZU? na oku, bo soczewka musi si? u?o?y?".
    Rzeczywi?cie-czu?am, ale nie stranowi?o to dla mnie problemu, bo rzeczywi?cie nie by? to ?aden b??l :)

    Nigdy wcze?niej nie nosi?am soczewek, poza dwoma pojedy?czymi wyj?ciami -raz za?o?y??m jednodniowe AVECUE one day [jako? tak] i przyznam ?e to by? autentyczny komfort!! :)

    A teraz gdy zacz??am nosi? miesi?czne, narobi?am kilka b??d??w kt??re tu wymieni?..

    1. kiedy jeszcze obrzydza?o mnie zak?adanie; i nie mog?am [z poczatku, przez kilka pierwszych dni] zapanowa? nad odruchem mrugania, radzi?am sobie w ten spos??b, ?e przyk?ada?m soczewk? do dolnej obci?gni?tej w d??? powieki i...przechyla?am g?ow? do g??ry by soczewka opad?a na oko..zgodnie z grawitacj?... teraz wiem ?e by?o to zupe?nie idiotyczne, bo prawdopodobnie przez taki spos??b zak?adania wpuszcza?am mi?dzy oko a soczewk? p?cherzyki powietrza :/
    Ale w ko?cu nauczy?am si? zak?ada? soczewki poprawnie, wg instrukcji. Par? razy za?o?y?am je doskonale! Nie by?o ani b??lu, ani ?zawienia,

    2. drugi b??d:
    wczoraj ..zapomnia?am wyla? p?ynu z opakowania po za?o?eniu soczewek! Pojemniczek na soczewki zamiast by? pusty i otwarty, by? z p?ynem i zamkni?ty przez ca?y dzie?! :/ wiem wiem..mog?o si? wtedy zaroi? tam troch? bakterii...

    Poza tymi dwoma nie pope?nia?am ?adnych innych. Zawsze uwa?nie sprawdzam czy soczewka ma odpowiedni? stron? i nie mia?am problemu z rozr???nieniem -do czasu.

    No i w?a?nie: dzi? wyj??am soczewk? i patrz?c na ni? po?o?on? na palcu, powinnam zobaczy? p???kolisty kszta?t - odwini?te brzegi ?wiadcz? o tym, ?e soczewka jest na z?ej stronie. A tu nagle moim oczom ukaza? si? p???okr?g z jednej strony [patrz?c z boku] zako?czony w?asciwie, a zdrugiej...wywini?ty. przerzucia?am na drug? stron? i ..to samo! I jak tu pozna? kt??ra strona jest w?a?ciwa ???

    Poza t? w?tpliwo?ci? pojawi? si? taki problem ?e od jakich? trzech dni po za?ozeniu soczewek oczy mi ?ZAWI? -szczypi? i ?zawi?!!Staj? si? b.czerwone. A zaznaczam , ?e nauczy?am si? zak?ada? je w spos??b prawid?owy. Poza tym przez pierwsze ~30-40 minut odczuwam "wbijanie si?" soczewki w oko, dotyczy to miejsca daleko od k?cika, pod g??rn? powiek?.A potem -po up?ywie tych oko?o 30, 40 minut nic nie boli, i przez ca?y dzie? jest super.

    Mam nadzij? ?e kto? mi powie co? ciekawego odno?nie moich problem??w ew. doradzi, pouczy :)
    pozdrawiam

    P.S. Soczewki MIESI?CZNE nalezy nosi? 30 dni czy raczej to ?e s? "styrane" przed czasem jest powszechnym zjawiskiem ? :)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:46 przez Hexe, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 lutego 2008, 16:03

    Hexe pisze:1. kiedy jeszcze obrzydza?o mnie zak?adanie; i nie mog?am [z poczatku, przez kilka pierwszych dni] zapanowa? nad odruchem mrugania, radzi?am sobie w ten spos??b, ?e przyk?ada?m soczewk? do dolnej obci?gni?tej w d??? powieki i...przechyla?am g?ow? do g??ry by soczewka opad?a na oko..zgodnie z grawitacj?... teraz wiem ?e by?o to zupe?nie idiotyczne, bo prawdopodobnie przez taki spos??b zak?adania wpuszcza?am mi?dzy oko a soczewk? p?cherzyki powietrza :/
    Ale w ko?cu nauczy?am si? zak?ada? soczewki poprawnie, wg instrukcji. Par? razy za?o?y?am je doskonale! Nie by?o ani b??lu, ani ?zawienia,
    to dosc...oryginaly sposob musze przyznac, przez mysl by mi nie przyszlo ze mozna tak robic :P ale co do pecherzyow powietrza to szczerze watpie zeby to mialo jakikolwiek wplyw soczewka porusza sie na oku i predzej czy pozniej taki pecherzyk (o ile wogole powstal) "wyszedl by z pod" soczewki.
    Hexe pisze:wczoraj ..zapomnia?am wyla? p?ynu z opakowania po za?o?eniu soczewek! Pojemniczek na soczewki zamiast by? pusty i otwarty, by? z p?ynem i zamkni?ty przez ca?y dzie?! :/ wiem wiem..mog?o si? wtedy zaroi? tam troch? bakterii...
    jezeli regularnie wylewasz stary plyn suszysz codziennie pojemnik to taka jedna chwila zapomnienia RACZEJ nie powinna sie az tak niekorzystnie odbic na komforcie noszenia soczewek.
    Hexe pisze:No i w?a?nie: dzi? wyj??am soczewk? i patrz?c na ni? po?o?on? na palcu, powinnam zobaczy? p???kolisty kszta?t - odwini?te brzegi ?wiadcz? o tym, ?e soczewka jest na z?ej stronie. A tu nagle moim oczom ukaza? si? p???okr?g z jednej strony [patrz?c z boku] zako?czony w?asciwie, a zdrugiej...wywini?ty. przerzucia?am na drug? stron? i ..to samo! I jak tu pozna? kt??ra strona jest w?a?ciwa ???


    wpatrz sie dokladnie bo mozne nie zawsze dokladnie widac ten ksztal miseczki (kto jak kto kobieta wie jak miseczka wyglada wiec nie powinnas miec problemu :P ) ale gwarantuje ci ze roznica jest i da sie ja dostrzec. Mozesz tez sprobowac poszukac znacznika (zwykle sa to liczby jezeli sa one odwrocone tzn ze soczewka jest na zlej stronie.Nie podalas jakie doklanie nosisz soczewki trudno wiec powiedziec czy maja one znacznik.

    Hexe pisze:Poza t? w?tpliwo?ci? pojawi? si? taki problem ?e od jakich? trzech dni po za?ozeniu soczewek oczy mi ?ZAWI? -szczypi? i ?zawi?!!Staj? si? b.czerwone. A zaznaczam , ?e nauczy?am si? zak?ada? je w spos??b prawid?owy. Poza tym przez pierwsze ~30-40 minut odczuwam "wbijanie si?" soczewki w oko, dotyczy to miejsca daleko od k?cika, pod g??rn? powiek?.A potem -po up?ywie tych oko?o 30, 40 minut nic nie boli, i przez ca?y dzie? jest super.


    Proponowal by odstawic na jakis czas soczewki i nie meczyc oczu. mozesz sprobowac kropli typu Visine lagodza one delikatne stany zapalne oraz sa dosc dobre podczas przemeczenia oczu (wiem cos o tym wlasnie jestem po sesji :P). Najlepiej bylo by jednak skonsultowac sie z okulista i wtedy bedziesz miala pewnosc czy to nie jest cos powazniejszego.

    Hexe pisze:Poza tym przez pierwsze ~30-40 minut odczuwam "wbijanie si?" soczewki w oko, dotyczy to miejsca daleko od k?cika, pod g??rn? powiek?.A potem -po up?ywie tych oko?o 30, 40 minut nic nie boli, i przez ca?y dzie? jest super.


    moze to jakis paproch sie tak nieznosnie przykleil do soczewki moze rzesa ci wpadla to na prawde potrafi dokuczac :/

    Hexe pisze:P.S. Soczewki MIESI?CZNE nalezy nosi? 30 dni czy raczej to ?e s? "styrane" przed czasem jest powszechnym zjawiskiem ?


    soczewki miesieczne nadaja sie do noszenia przez ok 30 dni +/- 1-2 dni. To ze pod koniec czasu noszenia komfort sie zmniejsza jest raczej zjawiskiem normalnym (nie mowie o takiej syt jak twoja) po prostu na soczewkach odkladaj sie osady bialkowe. Ostrosc widzenia jest gorsza no i komfort rowniez. Mimo iz na wiekszosci plynow pisze ze sa one All-in-one i zawieraj formule No Rub czyli bez pocierania nie dokonca jest to prawda. Warto po tak przynajmniej raz w tygodniu wyczyscic soczewki mechanicznie tzn lejemu nieco plynu na soczewke i delikadnie masujemu ja przez jakies 20-30 sek by pozbyc sie osadow. Sprobuj moze to nieco pomoze.

    Pisalas ze w soczewkach J&J bylo lepiej moze dlatego ze sa one wykonane z innego materialu znacznie nowszego niz te od Bauscha (no chyba ze masz Purevision). Jezeli nosisz soczewki hydrozelowe to proponuje zmiane na nowsza generacje moze cos z Ciba Vision AirOptix albo wspomniane wyzej Purevision. Zapytaj swojego okuliste o soczewki silikonowo-hydrozelowe.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Hexe » 11 lutego 2008, 16:14

    bardzo dzi?kuj? za odpisanie :))

    poza tym , mam jeszcze pytania:

    1. czy mo?na zdrzemn?? si? [ok.15 minut, zamkni?te oczy] nie zdejmuj?? soczewek?czy to niewskazane?

    2. czy mog? trzyma? pojemniczek na soczewki pusty na normalnej p???ce, czy koniecznie trzeba go przetrzymywa? W CIEP?YM miejscu [np. na kaloryferze tak jak jest to wskazane w instrukcji] ? Ja nie mam mo?liwo?ci umieszczania ich na kaloryferze [mam kota -rozb??jnika , kt??ry grasuje po ca?ym domu :D], wi?c trzymam w zamkni?tej p???ce..

    dzi?ki z g??ry za odp. ! :))
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2008, 16:31

    mozesz sie zdrzemnac bardzo krotka chwilke, lecz moze wtedy soczewka nieco przylgnac i moze pojawic sie uczucie dyskomfortu, gdy soczewki nie sa przystosowane do spania - zakrop oczka np. sola fizjologiczna.

    spokojnie mozesz trzymac w szafce, na poleczce.

    pozdrowienia dla "rozbojnika" :D
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 11 lutego 2008, 17:53

    pono? od czasu do czasu dobrze wytrze? pojemnik mechanicznie w p?ynie do soczewek, wyparzy? wrz?tkiem i nalac p?ynu zn??w na kilka godizn i wysuszy?

    najlepiej by by?o co miesiac wymieniac pojemnik, albo przynajmniej przy zakupie nowego p?ynu
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2008, 20:51

    X-ska pisze:najlepiej by by?o co miesiac wymieniac pojemnik, albo przynajmniej przy zakupie nowego p?ynu
    po to wlasnie w wiekszosci plynow sa pojemniczki
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Hexe » 15 lutego 2008, 17:44

    i jeszcze do??cz? kilka pyta? :)

    co to znaczy
    SofLens
    hilafilcon B
    ?

    To znaczy "twarde, gazoprzepuszczalne" czy co? innego? :P :P nie mam s?ownika medycznego ^^

    Krople stosowa? profilaktycznie, czy dopiero jak oko si? zaczerwieni i odczuj? dyskomfort?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 15 lutego 2008, 18:18

    Hexe pisze:i jeszcze do??cz? kilka pyta? :)

    co to znaczy
    SofLens
    hilafilcon B
    ?

    To znaczy "twarde, gazoprzepuszczalne" czy co? innego? :P :P nie mam s?ownika medycznego ^^
    Soflens to soczewki produkowane przez Bausch&Lomb. S? mi?kkie nie twarde. Hilafilcon B to materia? z kt??rej soczewki jest wykonana
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Hexe » 15 lutego 2008, 18:35

    Czyli nie mo?na po tych "danych" rozpozna? czy s? one silikonowo-hydro?elowe czy jakie..? przepraszam za uci??liw? dociekliwo?? :D
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 lutego 2008, 18:58

    Hexe pisze:

    Czyli nie mo?na po tych "danych" rozpozna? czy s? one silikonowo-hydro?elowe czy jakie..?
    nie poznasz, chyba ze wiesz czy dany material jest czy nie jest.

    bo koncowka nazwy materialu *filcon nie zawsze oznacza silik-hydro... Focusy z Ciby sa z materialu vifilcon A, a AirOptixy - lotrafilcon B,

    Soflens to nazwa handlowa rodziny soczewek z firmy Bausch&Lomb, pod ktora jest kilka np. SofLens 38, SofLens 59 itp...

    Tak samo jak dla Ciby jest Focus (nazwa handlowa rodziny soczewek: Focus Visitint, Focus Softcolor, Focus Freshlook itp.) czy teraz AirOptix (AirOptix, AirOptix Night&Day, AirOptix Indyvidual itp)
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 13 gości