ODPOWIEDZ Posty: 28 Strona 1 z 1
Laserowe usuwanie wady wzroku
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    Laserowe usuwanie wady wzroku

    autor: aania_20 » 14 stycznia 2008, 22:15

    Witam mam takie do Was pytanie. Niedlugo mam zamiar jecha? na laserowe usuwaie wady wzroku do PUBLICZNEGO SZPITALA KLINICZNEGO NR5 W SL?SKIEJ AKDAEMII MEDYCZNEJ W KATOWICACH
    Prosz? o wypowiedzi przede wszystkim tych ludzi kt??rzy sa po takim zabiegu w tej klinice(ale i nie tylko). Jak sie czujecie, czy polecacie t? klinike, i jak mozecie to napiszcie wszystko na ten temat. Odczucia, wra?enia itd... Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2008, 11:21 przez aania_20, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 15 stycznia 2008, 08:45

    Fajnie mie? tak? opercaje, ale jak masz ma?? wade to ja bym nie ryzykowa?a. Nie warto, bo potem mog? by? jakie? powik?ania czy komplikacje (chocia? nie powinny). Np. efekt halo po kt??rym bed? Ci przeszkadza? ?wiat?a samochod??w noc? lub astygmatyzm. Nie m??wi?c o tym, ?e najcz??ciej wada po operacji i tak sie pog??bia. Lekarze w klinice oczywi?cie o tym nie powiedz?, bo po co maja traci? pacjenta. Ja mam du?? i nie wiem czy bym sie zdecydowa?a.
    S?ysza?am dobre opinie tej klinice, ale nic wi?cej.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez julik2k, łącznie zmieniany 1 raz.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 16 stycznia 2008, 09:00

    aania_20 pisze:Witam mam takie do Was pytanie. Niedlugo mam zamiar jecha? na laserowe us??waie wady wzroku do PUBLIZNEGO SZPITALA KLINICZNEGO NR5 W SL?SKIEJ AKDAEMI MEDYCZNEJ W KATOWICACH
    Nie polecam tego szpitala z w?asnego do?wiadczenia.Mia?am tam robion? kiedy? skleroplastyke i lekarze zawalili sprawe.Mam namiary na wiele innych klinik o lepszych opiniach pecjent??w ni? ta Gierkowej.Je?eli Ci? to interesuje napisz wiadomo?? pw.Poszukaj opinie o tej klinice w internecie.Ma?o kto j? chwali.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 16 stycznia 2008, 12:34

    kasiulka1201 pisze:Ma?o kto j? chwali.
    a ja jednak s?ysza?am dobre opinie..hmm nie wiem
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 16 stycznia 2008, 15:08

    julik2k pisze:a ja jednak s?ysza?am dobre opinie..hmm nie wiem
    to mo?e podam kilka powod??w dlaczego nie polecam tej kliniki:
    - czeka si? od godz.7:00 do 15:00.Oczywi?cie nie zawsze.Ale jest tam ostatnimi czasy multum pacjent??w z ca?ej Polski.Cz?sto nie zd??y si? nawet zrobi? wszystkich bada?.A bez tego czesto ani rusz.
    -Zawsze trafia si? na innego lekarza.Ka?dy lekarz m??wi co innego.
    -Nie wiem czemu ale tam zawsze odradzano mi noszenie soczewek kontaktowych.A to przy mojej du?ej wadzie wzroku jest wr?cz zalecane.


    Mo?e kilka lat do ty?u to by?a ?wietna klinika i szczyci?a si? s?aw? jednej z lepszych.Ale teraz napewno tak nie jest.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 16 stycznia 2008, 19:48

    Mnie osobi?cie m??j okulista poleca? dwa o?rodki w Warszawie. Podobno pracuj? tam ludzie pod kierunkiem bardzo dobrego i znanego profesora. Podobno nawet w przypadku komplikacji (niestety jakie? niewielkie ryzyko jest zawsze) nie zostawiaj? cz?owieka samego, tylko pr??buja pom??c.
    Pisz? podobno, bo sam jeszcze nie korzysta?em z ich us?ug, jednak m??j okulista (a mam do niego zaufanie) poleca Warszaw? oraz jakis o?rodek w Katowicach (nie wiem jaki).
    Je?li chcesz to ?lij PW to dam Ci namiary na jedn? z klinik w Warszawie.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 stycznia 2008, 20:15

    kuszand pisze:Podobno nawet w przypadku komplikacji (niestety jakie? niewielkie ryzyko jest zawsze) nie zostawiaj? cz?owieka samego, tylko pr??buja pom??c.
    to sa takie ktore pozostawiaja? no bez przesady. Kazdy chce aby jego klienci byli zadowoleni a w razie jakichs komplikacji - ktore moga wystapic - nalezy jakos w inny sposob pomoc - to chyba normalne.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 16 stycznia 2008, 20:33

    kuszand pisze:Mnie osobi?cie m??j okulista poleca? dwa o?rodki w Warszawie
    Jeden prowadzi znany chyba wszystkim konsultant w dziedzinie okulistyki prof.Jerzy Szaflik.S?ysza?am o nim wiele pozytywnych opinii.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 19 stycznia 2008, 11:06

    LEMUR pisze:
    kuszand pisze:Podobno nawet w przypadku komplikacji (niestety jakie? niewielkie ryzyko jest zawsze) nie zostawiaj? cz?owieka samego, tylko pr??buja pom??c.
    to sa takie ktore pozostawiaja? no bez przesady. Kazdy chce aby jego klienci byli zadowoleni a w razie jakichs komplikacji - ktore moga wystapic - nalezy jakos w inny sposob pomoc - to chyba normalne.
    Nie wiem czy s? takie kt??re zostawiaj?, jednak ta klinika o kt??rej pisa?em wy?ej na pewno nie zostawia pacjenta samego sobie (w stylu pacjent zap?aci? to mo?e sobie i??).

    Kasiulka o tym w?a?nie o?rodku m??wi? :)
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 stycznia 2008, 18:36

    Hm.. Astygmatyzm te? mo?na tak? operacj? zniwelowa??

    Wiecie, jak kto? ma wad? 10D to nawet jakby z powrotem wada mia?? si? powi?ksza?, to moim taki zabieg tak czy inaczej by?by ogromn? ulg?.
    Nie wyobra?am sobie ?ycia, gdy obiekty oddalone o 10cm mia?yby by? zamazane..
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 26 stycznia 2008, 09:04

    Wicko pisze:Nie wyobra?am sobie ?ycia, gdy obiekty oddalone o 10cm mia?yby by? zamazane..
    Tak, to prawda ale je?li mia?abym mie? jakie? powik?ania po takiej operacji czy co?, to wole ju? chyba wade -10D...
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: aania_20 » 26 stycznia 2008, 22:59

    A mo?ecie mi polecic jakas klinike w Gda?sku poniewa? tam mialabym najbli?ej... bardzo prosz? o linki jak macie... (s?ysza?am ze w Gda?sku jest filia jakiejs kliniki z Warszawy... wiecie moze gdzie znajduje sie ta klinikia w gda?sku ? )
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: manti » 09 lutego 2008, 16:58

    A ja mam pytanko. Odk?d pami?tam zawsze chcia?em podda? si? laserowej korekcji wzroku. Niestety ostatnio czyta?em, ?e przeciwskazaniem do wykonania zabiegu s? choroby tarczycy. Niestety od roku mam niedoczynno?? tarczycy, wi?c mog? ju? po?egna? si? z zabiegiem. Mam jednak pytanie ? Dlaczego choroby przewlek?e takie jak nied.tarczycy s? przeciwskazaniem do wykonania zabiegu ? Mo?e kto? z Was wie. Pozdrawiam :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 lutego 2008, 18:51

    bo takie choroby jak tarczyca, nadcisnienie, cukrzyca maja wplyw na nasz wzrok, dlatego stan chorobowy tych wymienionych jak i innych jest np przeciwskazaniem.

    nadczynnosc tarczycy moze powodowac nawet wytrzeszcz oczu
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: aania_20 » 25 lutego 2008, 15:35

    Witam Was!
    Juz jutro (26.03)jade na badania kwalifikacyjne do kliniki okulistyznej w Gda?sku... jak przyjade to wszystko wam opowiem co i jak. 13.03.08 mam wyznaczony termin zabiegu...szczerze to nie moge sie doczekac. Na imformacje bedziecie musieli troszke poczakeac bo nie bede mog?a od razy po zabiegu siadac do komputera.
    Jak macie jakies pytania to piszcie na kazde odpowiem. Pozdrawiam Ania
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 lutego 2008, 20:23

    Gdyby nie soczewki to te? bym chyba o tym my?la? pomimo niewielkiej wady.
    Na jak? metod? zabiegu si? zdecydowa?a?? Nie boisz si?? ;)
    \
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: aania_20 » 25 lutego 2008, 21:30

    Zdecydowalam sie na metode LASIC to jest najnowsza metoda jest jeszcze starsza metoda prh czy jakos tak... ona jest po?owe tansza ale rzeba najpierw robic jedno oko a za miesiac drugie wiec ca?e leczenie trwa bardzo d?ugo a metoda LASIC jest o wiele lepsza bezpiecznejsza i mozna juz po tygodniu wr??cic do normalnego zycia...
    A czy sie boje?hmmm troche sie boje ale nie az tak bardzo poprostu jak kazdy czlowiek ma pewne obawy przed p??jscie do jakiegokolwiel lekarza. Jestem pewna ze wszystko bedzie dobrze. Juz sie nie moge doczekac momentu kiedy nie bede musiala juz nocis okular??w :D:D
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 lutego 2008, 22:08

    Masz racj?. Warto dop?aci? i by? pewniejszym ?e wszystko p??jdzie ok.
    Opisz nam tu p???niej wszystko ?adnie jak to przebiega?o (badanie, zabieg) :)
    Aaa no i oczywi?cie powodzenia! ;)
    \
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: aania_20 » 27 lutego 2008, 23:12

    wczoraj bylam na badaniach. Jest to takie samo badanie jakie wykonuje okulista do kt??rego chodzimy czyli badanie komputerowe a p???niej kilka razy zakrapia? oczy i robi? powt??rke z badania komputerowego i w zasadzie to wszytsko. Na koncu mi powiedzia? ze potrzebne jest dodatkowy zabieg jednego oka bo mam na nie dosyc duza wade (-6) i astygmatyzm. Lekarz m??wi? ze taki dodatkowy zabieg ma prawie kazdy a on kosztuje 500 z?. Niestety nie jest wlcozny w koszta zabiegu. Takze jak bedzecie sie wybierac z taki zabieg to musicie sie liczyc z jeszcze dodatkowymi kosztami:(

    [ Dodano: 20 Mar 2008 11:04 ]
    Jestem juz tydzien po operacji i jestem bardzo zaodwolona z oczami nic mi sie nie dzieje tylko szybko sie mecza juz po 19 jestem ?piaca ale to minie. 25 marca mam druga wizyte i sie okaze ile mi zosta?o wady.
  • leska
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:50
    Lokalizacja: kielce

    autor: leska » 09 kwietnia 2008, 11:55

    witam mia?am laserow? korekcj? wzroku metod? LASIC w 2001 roku w klinice prof. Szaflika w Warszawie. Mia?am obuoczn? kr??tkowzroczno?? -6 dioptrii. Po operacji oraz do chwili obecnej w oku lewym pozosta?o mi -0,5 w prawym 0,0. Polecam zabieg w 100%, trwa ok 10-15 minut na jedno oko, jest bezbolesny, chocia? niekoniecznie przyjemny.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 kwietnia 2008, 12:03

    leska pisze:Polecam zabieg w 100%
    znam osobe, ktora miala operacje robiona 5-6lat temu.. miala krotkowzrocznosc rzedu -13dptr... kilka miesiecy temu przyszla z recepta na -9dptr...

    Radzilbym nie podchodzic tak entuzjastycznie... dzis ok... ale co bedzie za 5lat? Drugi raz nie wykonaja juz zabiegu, bo rogowka bedzie zbyt cienka na taki zabieg!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 kwietnia 2008, 14:53

    M??j znajomy mia? zabieg w Katowicach 6 lat temu, pierwotna wada ok.-9D. Nie nosi ju? okular??w, co nie oznacza, ?e widzi idealnie! Sama zacz??am nosi? dopiero maj?c -1,5D, on za wszelk? cen? nie chce nosi?, widz? jak mru?y czasem oczy. Niestety, co jaki? czas ma problemy, budzi si? z mg??, z czym nie da si? funkcjonowa?! Musi wtedy jecha? przez p??? kraju do kliniki. Obecnie przebywa za granic? od jakiego? czasu i odpuka? jest ok. Przez pierwsze miesi?ce od zabiegu nie by?o ?atwo, jednego dnia widzia? dobrze, innego ostro?? s?ab?a, wieczorami niewiele widzia?, ?wiat?o go strasznie razi?o, oczy zachodzi?y mg??, gdy wraca? z siatk? z podstawowymi zakupami ze sklepu. Do teraz czasem takie objawy wyst?puj?. Musia? wzi?? p??? roku wolnego na studiach.

    Liczcie si? z tym, ?e u prawie wszystkich wyst?puj? komplikacje - lekkie zaburzenia widzenia (cho?by wspomniane "halo"), niedokorekcja, nadkorekcja, pogarszanie wzroku z czasem (stabilna wada -10D mo?e po paru latach zmieni? si? w podobn?, pog??biaj?c?). Rzadko widzi si? idealnie i przez wiele lat nie ma ?adnych problem??w, takim osobom zazdro?cimy :)
    Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2008, 13:58 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: aania_20 » 10 kwietnia 2008, 15:13

    Ja mialam jednak -7 na prawe i zostalo mi -1 ale po roku mozna zrobic rekorekcje a na lewe z -4 zosta?o mi 0 ...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 kwietnia 2008, 16:33

    Tylko ?e takich rekorekcji nie da si? robi? wiecznie, tak jak Lemur wspomina? o rog??wce... Wiele os??b my?li, ?e nie b?d? mieli ?adnej wady na ?adnym roku po zabiegu, a potem czuj? niepotrzebn? frustracj?. Minus 1, achhhh, to by?y z?ote czasy :)
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: aania_20 » 10 kwietnia 2008, 16:42

    Ja nei narzekam jestem miesiac po operacji i nie mam takich objaw??w jak czytalam w poprzedich wypowiedziach ... tylko wieczorami mecza mi sie oczy :maruda: i czasami nie mam ostrosci ale to chyba noramlane po tak kr??tkim czasie po zabiegu... M??j lekarz powiedzial ze nie da sie zniwelowac prawego oka do zera wiec za rok bede mogla przyjchac na rekorekcje kt??ra mi usunie wade do zera :-) :jupi: :spoko:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 kwietnia 2008, 18:11

    Trzymam mocno kciuki! :super:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 kwietnia 2008, 12:51

    aania_20 pisze:Ja nei narzekam jestem miesiac po operacji i nie mam takich objaw??w jak czytalam w poprzedich wypowiedziach ... tylko wieczorami mecza mi sie oczy :maruda: i czasami nie mam ostrosci ale to chyba noramlane po tak kr??tkim czasie po zabiegu... M??j lekarz powiedzial ze nie da sie zniwelowac prawego oka do zera wiec za rok bede mogla przyjchac na rekorekcje kt??ra mi usunie wade do zera :-) :jupi: :spoko:
    to super informuj nas jak to bedzie wygladac tzn czy w miare uplywu czasu wszystko bedzie ok mysle ze duzo osob bedzie ci wdziecznych :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • aania_20
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 stycznia 2008, 21:55
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: aania_20 » 15 kwietnia 2008, 13:44

    Ok nie ma problemu... :prosze:

    Pod koniec maja um??wie sie na jeszcze jedna wizyte katrolna...cho? m??j lekarz m??wil ze oczy goja mi sie bardzo dobrze i nie ma potrzeby to ja wole miec pewnos? ze wszytsko jest ok :) A ze w polowie czerwca wyje?dzam to wole miec 100% pewno??.

    Zauwazylam ze tez widocznosc moja zalezy od pogody gdy jest brzydko i ponuro widze troche gorzej a gdy jest ladna pogoda swieci slo?ce widze bardzo dobrze :)
    Tak ze nie b??jcie sie polecam wsyztskim ten zabieg

    [ Dodano: 27 Kwi 2008 09:49 ]
    z dnia na dzien jest coraz lepiej tylko ostatnio mam bardzoczerwone oczy i troche czuje jak bym miala piach w oczach ale to minie :-)
ODPOWIEDZ Posty: 28 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości