ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Soczewki cylindryczne
  • lukas24
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 stycznia 2008, 03:40
    Lokalizacja: Krak??w

    Soczewki cylindryczne

    autor: lukas24 » 04 stycznia 2008, 03:48

    Witam!

    Mam wad? -2.25 i do tego cylindry(astygmatyzm). Interesuj? mnie soczewki dlatego zam??wi?em sobie na pr??b? jednodniowe z tym, ?e bez cylindr??w. Po ich za?o?eniu widzia?em idealnie, r??wnie dobrze jak z okularami. I teraz pytanie dlaczego tak jest i czy noszenie tych soczewek mo?e mie? ujemny wp?yw na m??j wzrok? Soczewek cylindrycznych, jednodniowych nie ma?

    Dlaczego cylindry s? takie drogie :(
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 04 stycznia 2008, 13:55

    Po ich za?o?eniu widzia?em idealnie, r??wnie dobrze jak z okularami. I teraz pytanie dlaczego tak jest i czy noszenie tych soczewek mo?e mie? ujemny wp?yw na m??j wzrok?
    Cz?sto zdarza si?, ?e je?li jest niewielki astygmatyzm, to dobiera si? soczewki sferyczne zamiast torycznych, bo nie wp?ywa to za bardzo na jako?? widzenia, nie sprawia, ?e widzi si? gorzej. Inna sytuacja jest, gdy astygmatyzm jest ju? wi?kszy np. -1 , wtedy mo?na odczuwa? dyskomfort i mie? poczucie, ?e w okularach widzi si? lepiej.
    Je?li w sferycznych widzisz tak dobrze jak w okularach to bardzo dobrze :)
    A czy mo?e mie? to ujemny wp?yw na wzrok? Na pewno trzeba sie skonsultowa? z okulist?, ale w moim przypadku by?o tak, ?e okulistka dobra?a mi w jednym oku sferyczn? soczewk?, mimo, ?e mam tam ma?y astygmatyzm. Poza tym, p??ki co, nie produkuje sie soczewek z cylindrem mniejszym ni? 0,75.
    Soczewek cylindrycznych, jednodniowych nie ma?
    S? na pewno Focus Dailies Toric.
    My?l? jednak, ?e najlepszym rozwi?zaniem jest kupowanie miesi?cznych soczewek torycznych, tak jest najbardziej oszcz?dnie. :D
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 04 stycznia 2008, 17:09

    oii pisze:My?l? jednak, ?e najlepszym rozwi?zaniem jest kupowanie miesi?cznych soczewek torycznych, tak jest najbardziej oszcz?dnie.
    Jezeli kto? uzywa soczewek od wielkiego dzwonu to nie potrzebne mu miesi?czne :) zdecydowanie op?acalne wtedy okazuja sie jednodniowe :) jezeli natomiast chcemy je uzytkowa? na codzie? to przy twojej wadzie zdecydowanie op?acalne s? miesi?czne, przy wi?kszych wadach zdarza si?, ze jedyna opcja to roczne :maruda:
    lukas24 pisze:zam??wi?em sobie na pr??b? jednodniowe z tym, ?e bez cylindr??w. Po ich za?o?eniu widzia?em idealnie, r??wnie dobrze jak z okularami.
    widocznie tw??j astygmatyzm musi by? niewielki i st?d wystarczy korekcja soczewkami sferycznymi :) ja bym si? cieszy?a z tego, gdyz jest wi?ksza oszcz?dno??. Soczewki toryczne nie nalez? do najta?szych bo:

    -soczewki wci?z s? produktem luksusowym
    - na soczewki toryczne nie ma takiego samego zapotrzebowania jak na sferyczne
    - soczewki toryczne to zupe?nie inna i bardziej zaawansowana (tak s?dz?) technologia :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości