ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Pękające soczewki?
  • bacha88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 grudnia 2007, 17:52
    Lokalizacja: Niemcy:)

    Pękające soczewki?

    autor: bacha88 » 29 grudnia 2007, 17:58

    Witam! Nosze soczewki toryczne od roku i nigdy nie mialam z nimi problemow, ale z ostatnimi kilkoma parami ktore nosilam( i ostatnia nadal nosze) jest troche inaczej. A mianowicie w kazdej z szesciu par POD RZAD przynajmniej jedna soczewka pekla mi na pol. W zwiazku z tym chcialabym zapytac, jaka moze byc tego przyczyna? Szkielka ktore nosze to ACUVUE Advance for Astigmatism, sa to soczewki miesieczne, pakowane po 6 sztuk. Zawsze musze kupowac po dwa opakowania, poniewaz mam pewna roznice w parametrach miedzy szkielkami na jedno i drugie oko. Moze wiec dostalam soczewki z jakies wadliwej partii? Nigdy wczesniej nie zdazylo mi sie cos takiego, wczesniej soczewka pekla mi tylko RAZ i byla to jedna z probnych...
    a teraz az 6 pod rzad?
    Z gory dziekuje za odpowiedz
    Pozdrawiam:)

    To moj pierwszy temat i post na tym forum wiec jesli cos zrobilam nie tak to przepraszam, i prosze rowniez o przymruzenie oka:) na brak polskich znakow, ale mam niemiecka klawiature(mieszkam w Niemczech)a co za tym idzie umlauty:)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:52 przez bacha88, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 29 grudnia 2007, 18:33

    sprawdz date waznosci tych soczewek, mozliwe ze sa juz przeterminowane, bo napewno nie jest to normalne.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 grudnia 2007, 18:42

    a jezeli data jest ok, udaj sie w miejsce zakupu celem reklamacji...
    moze jakas 'wadliwa' partia lub cos...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 grudnia 2007, 18:49

    debian ma racje to nie jest normalne. jak dlugo nosisz te soczewki 2 tyg miesiac dluzej ? one pekaja po jakims okreslonym czasie czy raczej nie ma reguly ? Sprawdzilas date waznosci ? jezeli wszystko gra z czasem noszenia (chociaz i bez tego raczej takie "niespodzianki" nie powinny sie zdarzac) i data waznosci to pewnie jakas wadliwa seria. gdzie kupujesz soczewki przez neta czy w bezposrednio w salonie optycznym ? sprobuj zareklamowac moze cos z tego wyjdzie bo soczewki dla astygmatykow sa wyjatkowo drogie wiec trzeba sie liczyc z kasa...no chyba ze ty nie masz tego problemu :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • bacha88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 grudnia 2007, 17:52
    Lokalizacja: Niemcy:)

    autor: bacha88 » 30 grudnia 2007, 11:54

    Co do daty waznosci to jest w porzadku, ale reklamowac szkielek nie moge, bo nie mam jak(musialabym jechac specjalnie 1000km)a poza tym nosze w tej chwili juz ostatnia pare z tego zakupu. Wczesniej kupowalam soczewki w salonie optycznym i musialam czekac na nie miesiac:/ a teraz bede musiala zamawiac przez net mysle ze nie bede musiala na nie tyle czekac no i w Niemczech soczewki toryczne(przynajmniej moje) kosztuja polowe mniej niz w Polsce(w Polsce placilam ok 300 zl za jedno opakowanie zawierajace 6 sztuk, a musialam zawsze kupic dwa opakowania ze wzgledu na roznice w parametrach na oboje oczu. Natomiast w Niemczech za ta cene kupie dwa opakowania tych soczewek, jedno kosztuje 35Euro).
    Te ktore mi popekaly na pol byly jeszcze z Polski i sa to soczewki miescieczne, ale dwa opakowania wystarczaja na pol roku, bo jak wyzej pisalam jedno zawiera 6 sztuk.
    Co do czasu po ktorym pekaly, mysle ze nie ma reguly..czasem dzialo sie to po tygodniu, czasem po dwoch i za kazdym razem szkielka pekaly mi na oku(tylko raz podczas zdejmowania).
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 grudnia 2007, 11:58

    bacha88 pisze:w Polsce placilam ok 300 zl za jedno opakowanie zawierajace 6 sztuk
    :eek:
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 30 grudnia 2007, 14:54

    LEMUR pisze:
    bacha88 pisze:w Polsce placilam ok 300 zl za jedno opakowanie zawierajace 6 sztuk
    :eek:
    Nie b?d? taki zdziwiony :P moje by?y niewiele ta?sze :D 450 za dwie paczki po 6 czyli 225z? za jedno pude?ko :)

    Odnosnie pekania, to szkoda, ze dopiero teraz zdecydowa?a? sie z tym co? robi?, ja bym ju po drugiej parze stwierdzi?a, ze co? jest nie tak.

    35€ to ile jest? Ko?o 150z?? Jezeli tak to ja tyle p?ac? za swoje soczewki przy zakupie przez neta :) Zdecydowana oszcz?dno??, a do tego mozliwo?? odebrania w salonie. Na [nazwa regulamin] dawno sie obrazi?am :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 grudnia 2007, 15:14

    wolbashi pisze:Nie b?d? taki zdziwiony moje by?y niewiele ta?sze
    to u nas za te 300zl ma PRAWIE 2opakowania jego soczewek :P (musialby troszke dolozyc)
    wiec jak widzisz moje zdzwienie jest sluszne!
  • Awatar użytkownika
    Jurgen
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 grudnia 2005, 20:14
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    autor: Jurgen » 02 stycznia 2008, 09:29

    Witam. Mo?e taki malutki dodatek do post??w powy?ej. Jak od pewnego czasu wiadomo "prawie" robi wielk? r???nice to jedno :tak: ,
    A druga sprawa dochody ludzi w kraju naszym,a np. za zachodni? granic? :ups:
    I co nadal u nas jest fajnie...?

    Pozdrawiam Jurgen
  • dominika
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 lipca 2007, 12:43
    Lokalizacja: kutno

    autor: dominika » 10 stycznia 2008, 00:53

    ju? kiedy? pisa?am na forum w sprawie p?kaj?cych soczewek. Jestem ich u?ytkowniczk? od 3 lat i dopiero w ostatnich miesi?cach zacz??o przydarza? mi si? co? takiego. Moje soczewki p?ka?y przy zdejmowaniu a dok?adnie przy myciu ich. Najpierw zaczyna?y mnie uwiera? a gdy zdejmowa?am ?eby przemy? nagle rozlatywa?y si? na p???. Zareklamowa?am jedn? soczewk? b?d?c pewna ?e trafi?am na jak?? wadliw? ale po kilku dniach to samo sta?o si? z drug? soczewk? a potem jeszcze kilka razy mi si? to przydarzy?o. Ostatnio w sylwestra jak pech to pech. Nie wiem co jest przyczyn? pekania soczewek. Data wa?no?ci by?a ok.
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości