ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Jaką firmę/model soczewki wybrać? (totalnie zielony)
  • boxer
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 27 grudnia 2007, 12:43
    Lokalizacja: Krak??w

    Jaką firmę/model soczewki wybrać? (totalnie zielony)

    autor: boxer » 27 grudnia 2007, 12:53

    Hej witam Was. Jutro id? do okulisty w celu badania wzroku i dobrania soczewek ale kompletnie si? nie znam na tym dlatego prosze Was o pomoc jakie soczewki s? obecnie dobre i polecane. Jaka firma i model. Zastanawiam sie nad miesi?cznymi mam wad?
    L oko -1.75 P oko -1.25. Musza byc dobre w ka?dych warunkach zima-lato , dobrze nawil?a? oko , nie przesuwac si?, nie powodowa? podraznie?, uczule? i w miar? przystepnej cenie. Takie sa moje wymagania ale ca?kowicie nie wiem co wybra?, co byscie doradzili, jakich sami u?ywacie?
    Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:52 przez boxer, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 27 grudnia 2007, 13:06

    Przede wszystkim wizyta u okulisty ma stwierdzi? jakie soczewki si? nadaj? do Twoich oczu, wielu producent??w produkuje soczewki o r??znych ?rednicach i zakresach wad. Odno?nie przesuwania si?, to nie ma soczewek, kt??re si? nie poruszaja na oku :P odno?nie nawilzania to od tego s? krople, odno?nie ceny to soczewki s? nadal produktem luksusowym wi?c im wi?cej nowinek technicznych tym drozszy produkt :P wida?, ze nie przejrza?e? forum tylko od razu za?ozy?e? temat. Polecam lektur? forum bo ot wszystko by?o, a zw?aszcza o tym, ze przez internet nie doradzimy Ci najlepszych soczewek. Poza wad? potrzebna jest nam ?rednica soczewki jaka moze by? zaaplikowana na Twoje oko, o? i wiele innych cyferek co? oznaczaj?cych, jednak nie wszyscy zwracaj? na to uwag?. R??wnie kazde oko jest inne i kazdemu co innego pasuje. Jeden ?wietnie si? czuje w Acuvueach2 a inny preferuje bausch&lomb 66 soflens :P Mozemy Ci pom??c natomiast w kwestii piel?gnacji soczewek czy poda? wiele informacji, odpowiedzie? na dr?cz?ce Ci? pytania odno?nie soczewek i ich wp?ywu na oczy itp.itd.

    Internet nigdy nie zast?pi wizyty u okulisty!

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • boxer
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 27 grudnia 2007, 12:43
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: boxer » 27 grudnia 2007, 13:23

    Ok dzi?ki za szybka odpowied?. Przepraszam ale przeczyta?em tylko niekt??re tematy z pierwszej strony :oops: . Dam zna? jak wr??c? od okulisty co jest na recepcie jakie ?rednice o? itp. i co mi doradzi? jakie soczewki. Chcia?em wczesniej znac jakies firmy opr??cz Johnsons, ?eby si? w gabinecie o to spyta?. No to na razie znam 3 Johnsons , Bausch&lomb, CibaVision. Jesli mozna spytac jakie soczewki nie bed? powodowac wysychania oczu z tych 3 firm , bo kropelki co chwila s? raczej uci??liwe. B?d? nosi? tylko w dzie? i moczy? w p?ynie :tak: .
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 27 grudnia 2007, 13:32

    boxer pisze:bo kropelki co chwila s? raczej uci??liwe
    dobre kropelki wystarczy zakropi? raz na jaki? czas :)
    boxer pisze:jakie soczewki nie bed? powodowac wysychania oczu
    trudno jednoznacznie stwierdzi? bo o wysychaniu decyduje wiele czynnik??w :)

    s? to m.in. mikroklimat, gdy jest za sucho to wysychaj? , warunki pracy: przy kompie i telewizji oczy szybciej wysychaj? bo nie dochodzi do w?a?ciwego nawilzenia oka gdyz cz?sto mamy do czynienia z pseudomrugni?ciem, r??wnie decyduje o tym samo oko :) wypocz?te potrafi lepiej zadba? o nawilzenie niz zm?czone oko, czyli w zwi?zku z tym po kropelki najcz??ciej si?gamy gdy pracujemy przy komputerze, gdy przebywamy w pomieszczeniu o suchym powietrzu oraz po po?udniu, gdy oczy szybciej sie m?cz? lub nawet rankiem gdy oczy nie zregenerowa?y si? jeszcze po poprzednim dniu :)

    W takich przypadkach, gdy sporo pracujemy przy kompie duo os??b zdejmuje soczewki i uzywa okular??w, ale to ju indywidualna sprawa.

    Odno?nie wyboru najlepszej firmy to trudno jednoznacznie stwierdzi? bo kazda z tych firm ma swoje rozwi?zania i nie wszyscy mogli przetestowa? wszystkie rodzaje soczewek :) musisz wypyta? okulist?, on powinien zna? zdanie pacjent??w i sam Ci doradzi co w takich sytuacjach robi?.

    w.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 27 grudnia 2007, 16:14

    Ja odradzam najnowsze soczewki Johnsona Acuvue Advance jak i oasys, gdy? to s? wielkie niewypa?y, a okulisci najczesciej dobieraja te soczewki. Wszystkie osoby ktore znam mowi? ?e te soczewki s? niewygodne, bardzo suche (a johnson chwali je jako dobrze nawil?one). Poprostu nie da si? o nich zapomniec, tym bardziej gdy zbliza sie koniec ich przydatnosci. Sam jak na poczatku mialem soczewki Acuvue Advance to wydawalo mi sie ze jestem z nich zadowolony, bo i tak s? lepsze ni? okulary, a to ?e s? niewygodne po 8h i ci?gle trzeba ?adowac krople nawil?aj?ce do oka myslalem ze to jest normalne. Potem mia?em acuvue oasys i przez 2 dni wydawa?y sie ca?kiem niez?e i po dw??ch dniach by?y kiepskie i to napewno nie by?a wadliwa para bo ju? z dwoma parami mia?em identyczn? sytuacje a p?ynu u?ywa?em zalecanego przez samego Johnsona.
  • boxer
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 27 grudnia 2007, 12:43
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: boxer » 27 grudnia 2007, 17:08

    Ja powiem od siebie ?e pyta?em kole?anek kt??re nosz? i poleca?y mi 1 miesieczne Johnsona w?a?nie a m??wi?y ?e ?zawi? oczy po Focusach CibaVision.
    Co s?dzicie o Softlens Bausch&lomb bo chyba o nie zapytam lekarza??
    Tylko pewnie jak ma umow? jak?? z Johnsonem to mi bedzie ten produkt wciska? jak myslicie :smutny: Bo m??wi? ?e musi najpierw mi za?o?y? popr??bowa? to pewnie od razu mi co? da czy takie pr??bki s? darmowe jak to jest.
    Aha czy zazwyczaj u lekarzy s? dro?sze takie soczewki ni? w sklepach???
  • michal_99
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 grudnia 2007, 19:08
    Lokalizacja: Kielce

    autor: michal_99 » 27 grudnia 2007, 19:22

    Jesli chodzi o firme mysle ze musisz wyprobowac. Mi okulistka na pierwszy raz zalozyla J&J acuvue ale bylo mi w nich niewygodnie. Kolega pisal wyzej ze Oasys sa kiepskie... Ja osobiscie uzywam od pol roku soczewek J&J Oasys i jestem bardzo zadowolony. Chodze w nich zawsze okolo miesiaca, dzien w dzien, od jakiejs 6-7 rano, czasami do 24. Czuje jedynie dyskomfort siedzac dlugo przy komputerze. Poza tym uwazam ze sa rewelacyjne. Latem, nawet w najwieksze upaly nie potrzebowalem uzywac kropel (uzywalem czasami jak mi sie przypomnialo). To co Ci poradzi okulistka to swoja droga a mysle ze po prostu na poczatku kupuj sobie roznych firm i wtedy wypraktykujesz w jakich Ci najlepiej. Ja tak zrobilem i wpadlem wlasnie na Oasys. Oczywiscie przy kupowaniu przestrzegaj tego co napisze Ci okulistka w recepcie :)
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 27 grudnia 2007, 20:40

    michal_99 pisze:Latem, nawet w najwieksze upaly nie potrzebowalem uzywac kropel
    Tu nie chodzi o gor?co, powietrze w lato jest gor?ce, ale r??wnie nadal jest wilgone. Ja w lato r??wniez nie potrzebowa?am kropli, pomimo ze przebywa?am w wyzszych temperaturach powietrza. Jezeli powietrze jest gor?ce, ale r??wniez wilgotne to problemu by? nie powinno :)
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • michal_99
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 grudnia 2007, 19:08
    Lokalizacja: Kielce

    autor: michal_99 » 27 grudnia 2007, 20:43

    aha :)
    no ale ogolnie mialem na mysli to ze mam te krople ale wogole ich nie uzywam bo jakos nie potrzebuje do tych soczewek i nie czuje suchosci :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 grudnia 2007, 20:43

    ile osob tyle opinii...

    jednemu sluza soczewki A, drugiemu B... to od naszego organizmu, warunkow w jakich korzystamy z soczewek, w jakich przebywamy itp... swiadcza o komforcie lub dyskomforcie pod warunkiem dobrego doboru soczewek!
  • boxer
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 27 grudnia 2007, 12:43
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: boxer » 27 grudnia 2007, 22:22

    Chyba jednak najpierw zdam sie na wyb??r lekarza i zobacz? czy te co mi poleci b?d? dobre, a p???niej z recept? sam sobie posprawdzam r??zne tylko mam nadziej? ?e recepta wystarczy i nie trzeba b?dzie za kazdym razem latac na wizyt? przy kupnie soczewek r???nych firm.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 grudnia 2007, 22:29

    boxer pisze:mam nadziej? ?e recepta wystarczy i nie trzeba b?dzie za kazdym razem latac na wizyt? przy kupnie soczewek r???nych firm.
    sa rozne wielkosci (rozne srednice i rozne krzywizny) i nie polecam takiego rozwiazania. To ze na poczatku wydaje Ci sie OK, nalezy chodzic na regularne wizyty kontrolne - o komplikacjach poczytaj na forum...

    czasami niektorzy robia podczas wizyt kontrolnych za niewielka oplata dopasuja odpowiednie inne soczewki (o ile posiadaja)
    Wiec tak naprawde na wlasna reke takich rzeczy nie polecam... ale zrobisz jak chcesz, poczytaj najpierw na forum o komplikacjach, zebys byl swiadom zagrozen rowniez.

    pomoze wyszukiwarka
    search.php
    :gwizd:
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości