ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1
płyn do soczewek iWear
  • milka_vip
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 22 grudnia 2007, 13:09
    Lokalizacja: Gr??jec

    płyn do soczewek iWear

    autor: milka_vip » 22 grudnia 2007, 14:15

    Witam!
    Od 2 miesi?cy u?ywam soczewek iWear XR Comfort (kupione w pewnej sieci) i stosuj? do nich p?yn iWear no rub. Teraz ko?czy mi sie p?yn czy musz? kupi? ten sam, kt??rego u?ywa?am?? Je?li mog? kupi? inny to jaki?? pom???cie :help:
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez milka_vip, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 22 grudnia 2007, 14:20

    Oczywi?cie ?e nie! :) mo?esz kupi? w?a?ciwie ka?dy skoro ten iWear Tobie pasowa?... Ja polecam Opti-Free Express lub Solo-Care Aqua :) ew. je?li wystapi dyskomfort lub pieczenie to wr??? do iWeara, ale nie powinno mie? to miejsca ;)
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 grudnia 2007, 15:42

    armani pisze:mo?esz kupi? w?a?ciwie ka?dy
    kazdy do miekki soczewek konatkowych :) w sumie do twardych to nawet nie wiem czy sa tak szeroko dostepne w salonach
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 grudnia 2007, 15:44

    woozie pisze:to nawet nie wiem czy sa tak szeroko dostepne w salonach
    w niewielkich ilosciach lub na zamowienie i nie ma zbyt duzej oferty tak jak dla miekkich
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 22 grudnia 2007, 16:39

    kompatybilne powinny by? wszystkie p?yny aczkolwiek uprzedzam na pocz?tku, ze w salonach na pytanie "Jaki p?yn do soczewek iWear by pasowa?, poza iWear" bed? pr??bowali zaproponowa? Ci wszystkie p?yny bauscha gdyz iWeary sa robione przez Bauscha na zam??wienie dla [nazwa regulamin]. Tylko uzasadnij swa potrzeb? zmiany p?ynu bo nie ch?tnie patrz? w [nazwa regulamin], gdy kto? chce zakupi? inny p?yn ni iWear :D Sama tego do?wiadczy?am, jednak jak na razie nie czuj? dyskomfortu i wszystko jest all right to zosta?am przy iWear al in one (bez no rub), a nosze soczewki bauscha :gwizd:

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 grudnia 2007, 16:48

    LEMUR pisze:w niewielkich ilosciach lub na zamowienie i nie ma zbyt duzej oferty tak jak dla miekkich
    no wlasnie ale jezeli ktos kupuje przez neta to moze sie pomylic bo tam sa czasem dostepne tez i te do twardych.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 grudnia 2007, 17:02

    woozie pisze:ale jezeli ktos kupuje przez neta to moze sie pomylic
    jego problem :ups:

    ale to nie watek o tym woozie!
    :ot:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 22 grudnia 2007, 20:42

    wolbashi pisze: iWeary sa robione przez Bauscha na zam??wienie dla [nazwa regulamin].
    W.
    Jakis dow??d na to?

    By?em na stronie Bauscha i oni si? do niczego nie przyznaj?, wi?c to jakie? plotki.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 grudnia 2007, 21:07

    Debian pisze:By?em na stronie Bauscha i oni si? do niczego nie przyznaj?, wi?c to jakie? plotki.
    heh, nikt sie nie przyznaje :P
    Prosze, oto jeden z linkow do .pdf (plik z 2007r)
    pozniej wyszukaj iWear > Bausch&Lomb Incorporated USA

    I nie wiem dlaczego Debianie przyjmujesz to jako plotki :)
    [nazwa regulamin] nigdy nie byl producentem zadnego ze swoich produktow... zawsze wspomaga sie innymi producentami, a ze wykupuje wieksza partie, wiec ma prawo do pakowania w swoje projekty opakowan... zauwaz ze to samo dzieje sie z produktami np. spozywczymi dla duzych marketow i oferowanie tego samego produktu w dwoch roznych pudlach.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 22 grudnia 2007, 23:39

    Debian pisze:Jakis dow??d na to?
    Heh dowod??w mam sporo, pocz?wszy od tego, ze 3 butle p?ynu wstecz pojawi?y si? pojemniczki z napisem bausch&lomb, po fakt iz na kazdym opakowaniu widnieje Bausch&Lomb Incorporated oraz na kazdej ulotce do?aczonej do p?ynu. Mam ulotk? ci zeskanowa?? Czy mi tego oszcz?dzisz?

    Sama by?am zaskoczona, ze to B&L tworzy dla nich p?yny a zarazem pewno i soczewki, ale szybko si? z tym oswoi?am :)
    Debian pisze:By?em na stronie Bauscha i oni si? do niczego nie przyznaj?, wi?c to jakie? plotki.
    Zreszt? ja tego p?ynu uzywam, wi?c wiem co jem, a raczej czym piel?gnuj? soczewki. Ja rozumiem, gdybym m??wi?a w stylu "A moja kolezanka m??wi?a, ze B&L jest tw??rc? iWeara i ona si? tego dowiedzia?a od innej kolezanki, kt??ra sie dowiedzia?a od jeszcze innej koleanki" :P Czasem uwazaj na s?owa i czyje? wypowiedzi, bo wida? ze przeczyta?e? co chcia?e? przeczyta?.

    Dobra koniec :ot:

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 grudnia 2007, 12:29

    wolbashi pisze:Heh dowod??w mam sporo
    wystarczy kliknac w link pdf ktory podalem przed wypowiedzia Wolbashi
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 23 grudnia 2007, 16:08

    Aha to spoko tylko troch? mnie zdziwi?o po co mieliby miec w ofercie normalny p?yn bauscha i p?yn bauscha pod inn? nazw? :D Ale :cenzura: ich tam wie.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 grudnia 2007, 16:12

    Debian pisze:pod inn? nazw? Ale :cenzura: ich tam wie.
    marketingowe przywiazanie klienta do "wlasnej" marki, ktorej NIE kupi nigdzie poza siecia... okulisci tamtejsi polecaja produkty wlasnie zwiazane z iWear (szeroko pojete: soczewki, plyny) aby nigdzie indziej nie mozna bylo ich kupic :)
  • milka_vip
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 22 grudnia 2007, 13:09
    Lokalizacja: Gr??jec

    autor: milka_vip » 26 grudnia 2007, 23:16

    Dzi?ki za wszystkie odpowiedzi. Kupi?am sobie u optyka all-in-one advance zeissa i na razie sie sprawdza. Jeszcze raz dzi?ki za pomoc :*
  • lokash
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 stycznia 2008, 19:13
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: lokash » 03 stycznia 2008, 19:26

    A mam pytanie: Czy nikt nie mia? problem??w z tymi soczewkami?? Ja wcze?niej nosi?em (3 lata) optimy FW 3 miesi?czne przeplatane od czasu do czasu z optixami o2 i ?adnych problem??w nie mia?em. Ale niedawno mnie natchn??o zeby isc do WE i zbada? sobie wzrok w cenie pude?ka soczewek i tam okulistka da?a mi iWear soczewki. Po 2 godzinach ich noszenia zacz??y mnie bolec oczy i musia?em je zdj?? i teraz nie wiem co z tym zrobi?. Najprawdopodobniej wr??c? do o2 ale wie kto? czym to mo?e by? spowodowane?? Moc tych soczewek zosta?a zwi?kszona o -0.25 bo wada mi sie powi?ksza a krzywizna pozosta?a ta sama.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 03 stycznia 2008, 21:35

    przyczyn moze byc par?:

    - zmienia?e? p?yn do soczewek?
    - oczy by?y wypocz?te?
    - rzadko sa to nietolerancje ludzkiego oka na materia? soczewki
    - pr??bowa?e? przep?uka? soczewki w p?ynie, kt??ry poprzednio uywa?e?? (o ile jeszcze go masz)

    by?o par? podobnych pyta? :)

    pozdrawiam
    m.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • lokash
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 stycznia 2008, 19:13
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: lokash » 03 stycznia 2008, 23:30

    Z oryginalnego opakowania soczewki by?y za?o?one, ale potem jak je p?uka?em w tym samym p?ynie co zawsze i nie by?o ?adnej zmiany. Co do tego czy oczy by?y wypocz?te to chyba nie bo po po?udniu je za?o?y?em ale na nast?pny dzie? by? ten sam problem.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 05 stycznia 2008, 13:22

    Mo?e iwear-y Ci nie pasuj? (jak ja je nosi?em to by?o to straszne prze?ycie :tak: ), a mo?e musisz si? po prostu przyzwyczai?.
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    autor: karroollinka » 06 stycznia 2008, 18:55

    mam pytanko :) jak mam przepisane soczewki xr comfort miesieczne w [nazwa regulamin].to czy moge sobie kupic innej firmy tale oczywiscie o atkiej samej wadzie.a mozna tez zmienic na 3miesieczne?/czy trzeba skonsultowac sie z lekarzem.soczewki zaczelam nosic od niedawna _od tyg.

    [ Dodano: 06 Sty 2008 06:58 ]
    z soczewkami i wear po badaniu okulistycznym bylo ok.na drugi dzien jak zalozylam strasznie mnie k?u?y nawet przemywanie plynem nic nie dalo ale teraz znowu jest ok
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 06 stycznia 2008, 19:33

    Mo?esz ale zawsze trzeba konsultowa?, nawet je?li nie b?dziesz odczuwa? dyskomfortu.

    Na 3 miesi?czne (SofLens 38) lepiej nie zmieniaj, bo to zwyk?e hydro?ele o ma?ej przepuszczalno?? tlenowej, a te co obecnie u?ywasz nale?? do nowej generacji soczewek i s? o wiele zdrowsze dla oka. O ile dobrze pami?tam to s? chyba AirOptixy pod zmienion? specjalnie dla [nazwa regulamin] nazw? ;) (jak co? to poprawcie mnie)

    Je?li nosisz dopiero tydzie? to poczekaj bo widocznie nale?ysz do os??b kt??re musz? si? przyzwyczai? do noszenia soczewek. A po 2 tygodniach na konsultacje :)
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 marca 2008, 20:37

    Moja wsp???lokatorka chcia?a kupi? w [nazwa regulamin] p?yn Solo Care Aqua, bo mia?a dosy? Renu, ale jej powiedziano, ?eby lepiej kupi?a iWear all in one no rub, bo wychodzi taniej, a produkuje go Ciba Vision i sk?ad jest ten sam. Otrzyma?a do por??wnania ulotki ze sk?adem. Czy?by nie tylko Bausch bawi? si? we wspieranie [nazwa regulamin]?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 marca 2008, 21:29

    Nom, nawet kiedy? o tym pisa?em... Tylko ?e chodzi o p?yn iWear All In One PREMIUM (dro?szy chyba o 2z?).
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 marca 2008, 22:07

    jest to o tyle niezbyt dobre posuniecie gdyz...

    nie wiadomo kiedy [nazwa regulamin] zmieni sobie plyn nie zmieniajac nazwy - wtedy uzytkownik NICZEGO nie swiadom zmienia plyn na inny.

    Dlatego lepiej kupowac to co sie chce i jest sie pewnym.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 marca 2008, 00:45

    polityka [nazwa regulamin] to mnie wogole smieszy jakos nigdy nie mialem do nich zaufania. Stosuja jakies sztuczki jak by nie mogli po prostu byc "posrednikiem" jak inne salony optyczne, no ale jak sa jakies walki to wiadomo o co chodzi :/ KASA
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 marca 2008, 10:51

    armani - przepraszam, w?a?nie zobaczy?am, ?e premium, a nie no rub. A B&L jakie p?yny im udost?pnia?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 03 września 2008, 11:43

    Witam,
    a pocz?tku chc? przerosi? za wskrzeszenie starego w?tku, ale my?l?, ?e mo?e to by? przydatne dla innych.

    Ot??? b?d?c ostatnio w salonach [nazwa regulamin] zapyta?am si? czy sk?ad p?yn??w iWear all in one oraz Renu Multiplus s? takie same, owszem okazuje si?, ?e sk?ad jest ten sam, a wi?c u?ytkownicy w.w. p?ynu mog? spokojnie zakupi? renu multiplus. Jedynie zastanawia mnie fakt, kt??ry pn mo?e mie? podobny sk?ad do tych?e w.w. p?yn??w, bo jednak renu chyba jest starszy technologicznie?

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 września 2008, 12:13

    A iWear Premium ma ten sam sk?ad, co SoloCareAqua...
    Do Renu najbardziej podobny jest All-in-one Plus Zeiss.
    Na 4 stronie w?tku "P?yny;))" zamie?ci?am niedawno por??wnanie najcz??ciej stosowanych p?yn??w pod wzgl?dem sk?ad??w.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 września 2008, 12:36

    Malla pisze:A iWear Premium ma ten sam sk?ad, co SoloCareAqua...
    wolbashi pisze:iWear all in one
    pytanie bylo o "all in one"
    nie ma jednego iWear... jest kilka, i kazdy to inny producent.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 września 2008, 13:09

    Oj, Lemur, napisa?am przecie? "A iWear Premium ma ten sam sk?ad, co SCA...", u?y?am "a" jako sp??jnika, aby doda? inn?, pokrewn? informacj?. W?tek dotyczy og??lnie p?yn??w do soczewek iWear, wi?c warto zaznaczy? w jednym miejscu, ?e ichniejsze produkty firmowe to produkty zgo?a odmienne. Pytanie dotyczy?o Renu, wi?c napisa?am, kt??ry p?yn ma prawie identyczny sk?ad. Podczepiam si? do pytania o "technologiczn? staro??" sk?adu Renu.
ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości