ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Pomocy.... co zrobi?????
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    Pomocy.... co zrobi?????

    autor: JacuS » 08 grudnia 2007, 23:22

    Witam.
    Na poczatek moja historia...
    By?em u jednej okulistki dala mi soczewki +2.5 i +0,5 J&J acuvue, zle widzialem... poszedlem do drugiej dala mi takie same Tylko + 3.5 i +1. Troche lepiej ale tez nie to... Kupi?em sobie Air Optix +3.5 i +1 i juz troche lepiej widzie?em, ale wysycha?y mi strasznie i chyba uciska?y na oko i po 2 dniach z nich zrezygnowa?em. Nastepnie by? czas ze chodzi?em z miesi?c bez niczego i tutaj strasznie mi oczy czerwienia?y, bola?y i meczy?y si? szybko.... wczesniej chyba tak nie mialem...
    Poszed?em do nastepnego okulisty, podobno najlepszego.... powiedzial ze mi zamowi +2.5 tylko na jedno oko bo na drugie nie potrzebna i to bedzie Air Optix... no ja do niego ze te soczewki mnie uciska?y itp..., ze chce zeby mi oczy przebada? dok?adnie bo czerwone mam itp...no to ola?....a co do soczewek to ze air optix sa najepsze w dobrej cenie i najwyzej musze zaryzykowac i te sprobowac, a ze bylem nie zdecydowany to dal mi numer zeby jak cos to zamowic...
    Wiec jak wrocilem sobie do domku za?o?y?em te co mia?em +3.5 na jedno oko... i chociaz w sumie mi tak to nie uciska to troche wysycha itp... i mam jeszcze bardziej czerwone oczy niz mialem... no i pozatym dalej s?abo widze na te oko....
    Chcia?bym sie was poradzic co teraz zrobic ???
    PS. Czy moglo mi sie cos zrobic od tych soczewek przez te 2 dni ze mi tak zaczely czerwienie? oczy??
    PS2. jeszcze jedno.... bo wydaje mi sie ze zamyla? mi.... bo mowil ze krzywizna soczewki zale?y od wady wzroku, a taka jak ja mam to w standardowej krzywi?nie bedzie dobrze...
    Bardzo prosze o pomoc bo w sumie juz ponad 400 zl wyda?em na soczewki a dalej mam z?e :(
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 08 grudnia 2007, 23:54

    nie wiem gdzie mieszkasz, ale chyba nie macie 3 okulistow w miescie. PO drugie idz do OPTOMETRYSTY, bo to on tak naprawde sie zajmuje dobieraniem soczewek, okulista zbada, przepisze, ale nie specjalizuje sie w doborze soczewek najczesciej. np. w poznaniu za wizyte u optometrysty place 50zl wiec nie tak zle, a u niektorych okulistow 150. Jesli chodzi o soczewki polecam proclear compatibles dla osob z syndromem suchych oczu albo biofinity, z tymi drugimi jeszcze jest problem bo beda dostepne dopiero od stycznia w co niektorych gabinetach okulistycznych. Air optix sa ok, ale rzeczywiscie wysychaja. krzywizna zalezy od wady,jesli chodzi o wade minusow?, ja np. mam lekki astygmatyzm i moge nosic tylko 8.6 inne mnie uwieraja, ale to juz okulista albo optometrysta najczesciej dobiera. Idz do sprawdzonego optometrysty, on/ona ci dobior? soczewki do twojej wady i oczu, bo jesli chodzi o okulistow to jest roznie, najczesciej daja takie soczewki z jakimi firmami maja podpisany kontrakt albo jakie maja na stanie.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 09 grudnia 2007, 12:38

    Hmm no i wlasnie w tym jest problem.... bo mam wlasnie 3 okulistow w miescie ktorzy dobieraja soczewki. Mieszkam w Ostro??ce ok. 120 km ( na p???noc )od Warszawy (woj. Mazowieckie) . Wie ktos moze czy w moich okolicach jest jakis optometrysta??? Bo z tego co narazie widze to znalaz?em tylko w Warszawie najbli?ej:/
    A co do tych proclear to zastanawia?em si? czy ich, albo Focusa N&D nie sprobowac... S? drogie, ale w sumie jak na jedno oko mam to moze sprobuje.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 grudnia 2007, 13:34

    Mi si? wydaje ?e wi?kszosc to optometrysci tylko poprostu tak sie przyjelo ze sie mowi okulista, ale moge sie mylic.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 09 grudnia 2007, 14:13

    no niekoniecznie. Optometrysta jest okulist?, a okulista nie jest optometryst?. Optometrysta opr???z bada? wzroku SPECJALIZUJE si? w doborze soczewek, w nowo?ciach na rynku itd...a okuista raczej nie, daje ci takie soczewki jakie ma w ofercie...Jesli chodzi o focus N&D(air optix) czy proclear to powiem tak
    Proclear-super nawil?one, dla suchych oczu, zapobiegaj?ce wrastaj?cym naczynkom ALE-ma?a przepuszczalno?c tlenu(NIE WOLNO W NICH SPA?) -nie radze nosi? d?u?ej ni? 12h
    Air Optix N&D- mo?na spa?, nie wysychaj? ale maj? tylko 24%wody, u mnie objawia?o sie to wlasnie lekkim podraznieniem po przespaniu sie i noszeniu zbyt d?ugim.mozna nosic dluzej niz 12h, zalezy od stanu twoich oczu czy dobrze sie czujesz w nich czy nie, jednakze nie polecam spac 30dni i nocy bo oczy wysychaj? i staj? sie bardziej wrazliwe, jest udowodnione naukowo ze soczewki do spania musza byc bardziej nawilzone oprocz tego ze przepuszczaja duzo tlenu.
    No rzeczywiscie masz nieciekawa syt z tymi okulistami, ja powiem ci ze oczy masz jedne, wydales juz baardzo duzo kasy, wiec lepiej zainwestuj raz i jedz wo w-awy do optometrysty dobrego i sprawdzonego, w internecie ludzie wypowiadaj? sie na temat roznych okulistow, albo nie wiem od znajomych sie dowiedz ktory jest dobry. Optometrysta ci powie czy twoje oczy wol? nawilzone soczewki czy mniej, bo to zalezy i sam tego raczej nie sprawdzisz.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2007, 15:17

    zaakochany pisze:Optometrysta jest okulist?, a okulista nie jest optometryst?
    nie prawda!
    Gwarantuje Ci ze osoba ktora rozpoczela np. studia optometryczne nie ukonczyla okulistyki :D

    To sa zupelnie inne studia. Inne specjalizacje, inne podejscie do badan,
    Okulisci maja w swojej edukacji nacisk bardziej na choroby, stany patologiczne itp.
    natomiast optometrysci wieksza czesc poswiecone maja ogolnie - refrakcji.
    zaakochany pisze:w nowo?ciach na rynku itd...a okuista raczej nie, daje ci takie soczewki jakie ma w ofercie...
    znam okulistow, ktorzy maja duza oferte soczewek.
    Nie wsadzaj wszystkich do jednego worka i nie uogolniaj. :D
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 09 grudnia 2007, 15:40

    dobra,dobra lemur sorki, no nie orientuje sie w tym wszystkim tak biegle jak ty, ale jednak czesto jest tak jak mowisz okulista bada oko itd, a optometrysta dobiera soczewki i bada wade wzroku a chorob to juz nie tak bardzo. To nie zmienia faktu ze dobrze jest badac oczy u okulisty a do optometrysty jechac na dobranie soczewek, ja chodze co pol roku do optometrysty i co pol roku do okulisty.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2007, 15:53

    zaakochany pisze:ja chodze co pol roku do optometrysty i co pol roku do okulisty.
    i bardzo dobrze, obopolna wspolpraca jest potrzebna.
    jeden zajmuje sie tym, drugi tamtym. I tak powinno byc :)
  • jajonosz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 11 stycznia 2008, 21:02
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: jajonosz » 11 stycznia 2008, 21:08

    witam. od 2 dni nosz? soczewki. by?em u specjalisty zbada?, dobra?, poleci? J&J oczywi?cie ale ?e jestem nowicjuszem to kupi?em takie jak zaleci?. i mam taki problem nie wiem czy to sie dzieje u wszystkich kotrzy nosza soczeki ale u mnie tak sie dzije. a wiec gdzy soczewki chyba wysychaja tzn jakies 3-4 sekundy od mrugniecia obraz mi sie robi bardzo nie ostry i to poglebia sie z kazda sekunda! prosze o jakas pomoc czy da sie cos z tym zrobic czy soczewki moze zle dobrane, a moze wcale nie moge nosic soczewek. z gory dzieki za pomoc
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 11 stycznia 2008, 22:00

    jajonosz pisze:a wiec gdzy soczewki chyba wysychaja tzn jakies 3-4 sekundy od mrugniecia obraz mi sie robi bardzo nie ostry i to poglebia sie z kazda sekunda!
    ja te? nosz? soczewki od dw??ch dni :mrgreen: piszesz, ?e Ci sie zamazuje obraz..hmmm.. mi sie to nie zdarza (jak dot?d). Czasami tylko jak za mocno przycisne powieki lub zmru?? oczy to obraz jest niewyra?ny. A nawet ci??ko to nazwa? niewyra?no?ci?, bo to tylko jedna sekunda a potem wszystko wraca do normy.

    Radzi?abym wybra? sie do okulisty, kt??ry przypisa? te soczewki na wizyte kontroln?.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 13 stycznia 2008, 16:43

    2-3 dni to za kr??tko by si? do nich przystosowa?, jezeli te objawy nie znikn? po tygodniu to wtedy udaj si? do okulisty. Nie wszyscy maj? taki sam organizm i kazdy inaczej reaguje :)

    pozrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 17 stycznia 2008, 21:03

    Wiem o czym m??wisz. O takim zamgleniu, prawda? Te? tak mam/mia?em, i to we wszystkich soczekwach jakie nosi?em, ale najmniej w Biofinity. :>
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości