ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Soczewki i sztuczne łzy
  • slunko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 12 maja 2005, 22:11

    Soczewki i sztuczne łzy

    autor: slunko » 13 maja 2005, 09:01

    Witam.

    Wczoraj bylam u Lekarza Optyka i przepisal mi on krople do oczu (sztuczna ?za) Tears Naturale II. W zwi?zku z tym mam kilka pytan. Czy moge je stosowac prosto na soczewki? Ile razy dziennie go uzywac? I przez jaki okres?
    Zostaly mi one przepisane poniewaz lekarz stwierdzil ze moje problemy w uzywaniu soczewek (mala ostrosc widzenia) nie polegaja na tym, iz mam zle dobrane soczewki, lecz dlatego ze mam za suche oko:( Uzywam soczewek od 1,5 miesiaca i jeszcze sie ucze, dlatego prosze o pomoc specjalisty.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:52 przez slunko, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 maja 2005, 10:30

    Nie stosujemy u nas kropli Tears Naturale II wiec nie wypowiadam sie czy mozna je stosowac bezposrednio na soczewki kontaktowe czy nie... to powinno byc napisane na opakowaniu lub ulotce wewnatrz opakowania!

    Ile razy dziennie? To zalezy czy nie ma przeciwskazan co do ilosci ich uzycia
    Przez jaki okres czasu? A jak zalecil okulista?

    Jak napisalem, nie posiadamy tych kropli w ofercie wiec nie moge jednoznacznie odpowiedziec Pani na postawione pytania. Prosze zapoznac sie z trescia ulotki jak rowniez skonsultowac sie z osoba Pania prowadzaca przy wizycie kontrolnej lub o ile to mozliwe wczesniej.
  • ewka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 16 maja 2006, 15:26
    Lokalizacja: Kielce

    autor: ewka » 16 maja 2006, 15:31

    Czy na soczewki mo?na stosowa? krople Visine?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 maja 2006, 15:40

    Nie! Na soczewki kontaktowe nie mozemy stosowac tego preparatu, co zreszta wyraznie jest napisane na stronie producenta leku. Preparat ten to nie tzw "sztuczne lzy" tylko lagodzi zaczerwienienia i inne objawy, co jednoznacznie stwierdza jego uzycie bezposrednio na oko.

    Na stronie producenta mozna przeczytac (zapewne na ulotce dolaczonej do produktu rowniez)
    visine pisze:Przed zakropleniem nale?y zdj?? soczewki kontaktowe i za?o?y? dopiero po oko?o 15 minutach od zastosowania preparatu.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 5 gości