ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Glupie pytanie ? - krotkowzrocznosc
  • dominik^^
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 października 2007, 12:18
    Lokalizacja: wroclaw

    Glupie pytanie ? - krotkowzrocznosc

    autor: dominik^^ » 28 października 2007, 12:37

    1. Wlasciwie to zastanawialem sie nad tym juz od dluzszego czasu, ale odpowiedzi nigdzie nie znalazlem.
    W kazdym podreczniku encyklopedii i wszedzie indziej jest napisane, ze na krotkowzrocznosc uzywa sie soczewek wkleslych.
    Ja posiadam wypukle i chyba innych nie ma.

    Czy to sa jakies soczewki, ktore umozliwiaja mi dobre widzenie, ale nie lecza mi krotkowzrocznosci !?

    2. Jeszcze moze przy okazji zapytam, czy w ogole sa osoby na tym swiecie ktorym okulary naprawily wade wzroku !?

    Slyszalem tylko ze CZASAMI okulary sa w stanie wyleczyc bardzo drobne wady wzroku i dzieci, ale NIGDY, aby wyleczyly chociaz troche bardziej powazna wade wzroku.

    Moje zdanie jest takie:
    "Wada wzroku (krotko-, daleko- wzrocznosc) jest okreslona genetycznie i mozna jej poziomem sterowac tylko czynnikami zewnetrznymi (czyt. dbaniem, czasem spedzanym przed ksiazkami/komputerem), czyli krotko mowiac ograniczeniem swojego zycia".

    Widze osoby, ktore np.: graja zawodowo w canter strike-a albo w otoczeniu, ktore ogladaja czasem po cztery godziny dziennie telewizor, siedza przed kompueterem, czytaja duzo ksiazek i wad nie maja.
    Moj wzrok siada juz po jednej dluzszej ksiazce :maruda:

    Rozwijam moje pytanie.
    Moj wzrok 'going down very fast' i zapytuje sie co moge zrobic, aby usunac
    problem tak aby to nie ograniczalo mojego zycia.

    Tzn. pytam sie o kosztorys operacji genetycznej i operacji laserowej oka.
    Widze mozliwosc refundacji operacji laserowej przez NFZ, niestety jakie sa
    kryteria i w jakim stopniu bedzie to pokryte.
    http://www.wco.com.pl/osrodek/7ad96e6a- ... 5f0/1.aspx
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 października 2007, 17:08

    dominik^^ pisze:ze na krotkowzrocznosc uzywa sie soczewek wkleslych.
    Ja posiadam wypukle i chyba innych nie ma.
    chyba cos pomyliles z Twoimi soczewkami. powiedz czy masz je cienkie w srodku a ich grubosc rosnie na zewnatrz czy odwrotnie?

    dominik^^ pisze:Widze mozliwosc refundacji operacji laserowej przez NFZ, niestety jakie sa
    kryteria i w jakim stopniu bedzie to pokryte.
    Ale na stronie ktora podales nie pisze ze refunduja laserowa korekcje... czytaj uwaznie :)
    Z tego co ja wiem to nie ma refundacji na korekcje laserowa a jedynie na zabiegi zwiazane z zacma, laserowaniem siatkowki... co zreszta sami pisza na tej stronie ktora podales.
  • dominik^^
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 października 2007, 12:18
    Lokalizacja: wroclaw

    autor: dominik^^ » 29 października 2007, 14:43

    1. Hmm,
    Ciezko mi jest odpowiedziec, gdyz sa raczej rownie grube w kazdym miejscu.
    Troche moze grubsze na zewnatrz,ale to chyba wynika z niedokladnego przyciecia.
    Ale nie sa wklesle, lecz wypukle (kazdy ma prawie krotkowzrocznosc, ale nigdy nie widzialem, aby ktos posiadal szkla wklesle !? ;-/ )

    Powiedz Prosze mi cos wiecej na ten temat lub daj jakiegos linka.

    2. Tak sie zastanawiam - lecza krotkowzrocznosc laserem, a mozna by inaczej w sposob prawie naturalny :hmm:
    Jest to spowodowane wydluzeniem sie galki ocznej, wiec chyba powoduja to miedzyinnymi miesnie oka.
    Jakby tak wynalezc urzadzenie, ktore by pobudzalo odpowiednio miesnie galki ocznej, a podlaczalo by sie je np.: na noc.
    To chyba jest wlasciwie prawie ten sam problem co przy zlej postawie/sylwetce podczas przesiadywania przed komputerem/biurkiem (~nawyk miesni), czy sie myle ?

    Juz sa przeciez urzadzenia do stymulacji miesni, wiec raczej nie powinno byc wiekszego problemu.

    /Pisze sie jest napisane, a nie pisza/pisze - jest to miedzyinnymi blad logiczny.

    PS Przepraszam za brak polskich literek.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 października 2007, 14:48

    dominik^^ pisze:/Pisze sie jest napisane, a nie pisza/pisze - jest to miedzyinnymi blad logiczny.

    PS Przepraszam za brak polskich literek.
    O prosze, purysta sie odezwal a sam ogonkow nie uzywa :P
    Wiem ze pisza odnosi sie do czasu terazniejszego (ze obecnie pisza) a nie ze zostalo napisane, wiele osob robi bledy... jak kazdy. Jednak jedyne co uwazam to osoba, ktora juz zwraca uwage, powinna pisac poprawnie (tzn Ty z ogonkami) :P ;)
    Ale sie nie bede czepial, co mi tam :gwizd:

    ad1.
    Wiesz co... moze pytajac o cos podalbys moce soczewek, natomiast soczewki dodatnie sa grubsze w jej czesci centralnej a ujemne - cienkie.

    ad2.
    odnosnie naturalnych, to w internecie znajdziesz wiele 'cudownych' cwiczen na pozbycie sie krotkowzrocznosci, na naszym forum rowniez czytelnicy popelnili kilka postow na ten temat, jednak nikt sie cos tej swojej wady przez te cwiczenia nie pozbyl.
  • woof
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 12
    Rejestracja: 22 października 2007, 12:20
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: woof » 29 października 2007, 16:53

    jest jeszcze takie cos jak ORTOKOREKCJA.
    sa to sztywne soczewki kontaktowe, ktore zaklada sie na noc, a w dzien zdejmuje. odksztalcaja rogowke w taki sposob, ze nie ma potrzeby noszenia przez caly dzien okularow, czy tez soczewek kontaktowych. Ortokorekcja koryguje sie krotkowzrocznosc do -4.5 dioptrii oraz astygmatyzm do -1,5 dioptrii.
    T.M.
    http://www.visioncare.pl - portal dla uÂ?ytkownik??w okular??w i soczewek kontaktowych
    forum.visioncare.pl - forum optyczne
  • mishapl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 24 października 2007, 18:12
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: mishapl » 05 listopada 2007, 17:18

    Widze osoby, ktore np.: graja zawodowo w canter strike-a albo w otoczeniu, ktore ogladaja czasem po cztery godziny dziennie telewizor, siedza przed kompueterem, czytaja duzo ksiazek i wad nie maja.
    Moj wzrok siada juz po jednej dluzszej ksiazce

    Rozwijam moje pytanie.
    Moj wzrok 'going down very fast' i zapytuje sie co moge zrobic, aby usunac
    problem tak aby to nie ograniczalo mojego zycia.
    Jesli mozna widziec, ile masz lat ? Ja miam (mialem?) to samo, majac 8 lat zaczalem nosic okularki zwyczajne -0.5, potem -1, potem -1.5, a potem nagle w ciagu dwoch lat zrobilo mi sie ponad -4.5. Niestety jeden z moich rodzicow tez jest krotkowidzem (moze u Ciebie tez jest to uwarunkowane genetycznie, moze byles wczesniakiem? wiele mozliwosci). Reasumujac wada pogorszyla mi sie w okresie kiedy "wystrzelilem" do gory, wtedy tez oko roslo i niestety jest jak jest. Jedyne co pozostaje Ci zrobic to nosic wytrwale okularki / soczewki kontaktowe i pogodzic sie ze stanem rzeczy. Poczekaj az bedziesz mial te 21 lat (do tego momentu 'teoretycznie' rosniesz, przynajmniej 'wewnetrznie' i niestety do tego momentu wada moze sie pogarszac), i idz na laserowo korekcje wzroku. A jesli chodzi o szkla to moze Ci sie wydawac ze sa one wypukle, przez to, ze szklo jest zaokroaglone. Ale przy wiekszych wadach widac w okularach wyraznie, ze boki sa czasem nawet 2x grubsze nic srodek szkla.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    Re: Glupie pytanie ? - krotkowzrocznosc

    autor: kuszand » 07 listopada 2007, 13:34

    dominik^^ pisze: Tzn. pytam sie o kosztorys operacji genetycznej i operacji laserowej oka.
    Cos chyba fantazjujesz :tak:
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości