Zablokowany Posty: 3 Strona 1 z 1
soczewki toryczne - wrazenia po kilku dniach
  • adamszmu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 14 października 2007, 00:18
    Lokalizacja: birmingham

    soczewki toryczne - wrazenia po kilku dniach

    autor: adamszmu » 14 października 2007, 15:00

    witam
    od dwoch dni testuje soczewki toryczne mam astygmatyzm L2.75 P2.5.
    po wlozeniu soczewek musze odczekac dosc dlugi czas aby uzyskac poprawna ostrosc(15 min). niestety ostrosc trace naprzemian raz w jednym raz w drugim oku i to dosyc czesto i dosc dlugo potrzebuje aby ja uzyskac ponownie. czy to jest normalne na poczatku? czy tak bedzie zawsze?
    nastepny problem to taki ze gdy ostrosc widzenia jest poprawna i z daleka widze wrecz rewelacyjnie to mam problem z przeczytaniem czegokolwiek z bliska lub monitora. literki sie rozlewaja... najdzieniejsze jest to ze gdy zaloze okulary zerowki lub przyslonie oczy reka to problem czytania znika wtedy widze dobrze.
    czy takie wrazenia sa normalne czy ktos z astygmastykow mial podobna sytuacje i teraz juz widzi wszystko poprawnie?
    dodam tylko ze przez te 2 dni uzywalem szkiel okolo 6 godzin wczesniej nosilem okulary praktycznie caly czas.
    pozdrawiam
    adam
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 14 października 2007, 16:59

    Niekt??rzy maj? takie problemy jak ty na pocz?tku. Po kilku dniach ust?puje. To nie powinno by normalne. Je?li nie ust?pi zg?o? si? do okulisty tego kt??ry Ci dobiera? soczewki.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2007, 17:41

    ja tak tylko w kwestii porzadkowej :)

    jak juz masz podobny watek w ktorym piszesz o soczewkach, swojej wadzie to przeciez wystarczy kontynuowac wypowiedz w jednym temacie...
    chodzi mi o ten watek
    viewtopic.php?t=682

    a ten zamykam
Zablokowany Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości