ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Okulary dla krótkowidza
  • esper
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 26 września 2007, 00:34
    Lokalizacja: Lublin

    Okulary dla krótkowidza

    autor: esper » 26 września 2007, 00:41

    Mam wad? -3,75 w ka?dym oku i chcia?bym zmieni? okulary na jakie? bardziej estetyczne (czyt. o cie?szych szk?ach). Teraz mam soczewki na ?y?kach no i nie wygl?daj? one jako? super, ale nie s? te? najgorsze. Interesuje mnie to czy np. jakbym zmieni? okulary np. na pe?n? oprawk? lub takie ?e oprawka by?aby na g??rze i na dole a bok wolne to soczewka by?aby cie?sza? Czy mo?e lepiej zainteresowa? sie soczewkami z wi?kszym indeksem? Ile bym musia? mniej wi?cej kasy przygotowa? na takie szk?a? No i moze s? jeszcze jakie? inne opcje?? Z g??ry dzi?kuj? za wszystkie rady.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:04 przez esper, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 września 2007, 00:47

    esper pisze:Teraz mam soczewki na ?y?kach no i nie wygl?daj? one jako? super, ale nie s? te? najgorsze. Interesuje mnie to czy np. jakbym zmieni? okulary np. na pe?n? oprawk? lub takie ?e oprawka by?aby na g??rze i na dole a bok wolne to soczewka by?aby cie?sza? Czy mo?e lepiej zainteresowa? sie soczewkami z wi?kszym indeksem?
    Hm. Dla soczewek ujemnych lepsze sa w miare male oprawki, bo jak zapewne czyscisz sobie okularki, to czujesz jak soczewka jest cienka w srodku i jej grubosc rosnie w miare oddalania sie od srodka... dlatego im wieksza bedzie tarcza to w kilku oprawach taka soczewka bedzie wgladac inaczej...

    Co do wygladu... w oprawie typu patent (wiercona, bez ramki) cala soczewka bedzie widoczna, wiec nieco estetyki stracisz - dla jednych bedzie to grube, dla innych do przyjecia - kwestia indywidualna.

    Jezeli chcesz cienkie soczewki to dla tej mocy maksymalnie mysle index 1.6 i w miare mozliwosci male tarcze - oczywiscie takie ktore beda pasowaly do Twojej budowy twarzy/gustu itp...

    Mozna zainteresowac sie oprawka ktora ma nieco zabudowany bok, czy to przez grubszy zausznik, czy kolanko mocujace... wtedy prostym zabiegiem "ukryjesz" grubosc soczewki z boku, gdzie osiaga najwieksza grubosc...

    O ceny to juz musisz pytac w salonach, bo sa rozne... jednak warto zainwestowac w dobre soczewki z dobra powloka - wtedy masz pewnosc co do jakosci kupowanego produktu.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości