ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
oznakowania soczewek np. 5.50basic 2.50add. o co chodzi ??
  • thernobyl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 września 2007, 23:57
    Lokalizacja: pozna??

    oznakowania soczewek np. 5.50basic 2.50add. o co chodzi ??

    autor: thernobyl » 21 września 2007, 00:40

    witam. to m??j pierwszy temat na forum. potrzebuj? informacji, z post??w kt??re czyta?em wiem ?e mam do czynienia z profesjonalistami :) . mam tak? sytuacj?: pracuj? na magazynie firmy carl zeiss i jako pracownik mam o po?ow? ta?sze soczewki firm AO (american optical) i SOLA. musze tylko poda? kilka cyfer. chcia?bym kupi? sobie transitions V, wiem, ?e mam bardzo du?y wyb??r, cena tu nie gra roli. opakowania sa oznakowane nast?puj?co: dioptria "basic" i "add" oraz numer rozpoznawczy dla typu soczewek (np 1009 itp{zawsze 4 cyfry}), jestem laikiem w tych sprawach wi?c prosze o pomoc :) tzn wyja?nienie mi zale?no?ci pomi?dzy wad? wzroku, a numerami "basic" i "add" oraz jakie soczewki transitions poleciliby?cie sugeruj?c si? w?asnym do?wiadczeniem. z g??ry dziekuje i pozdrawiam !!!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 września 2007, 18:54

    pracujesz na magazynie, porozmawiaj z osobami z BOK, ktorzy sa w temacie!
    Wiele rzeczy napisales nieskladnych. Poza tym co? Pozwalaja Ci tak po prostu wziasc piersze lepsze? Bo wynika z Twojej wypowiedzi ze masz soczewki a nie wiesz po co one sa - tak wiec jedno wyklucza drugie.
    :D
    Podaj im swoje wynika badania, a napewno dadza Ci odpowiednie soczewki.. poza tym jak pracujesz na magazynie to skad wiesz ktore soczewki gdzie pakowac skoro nie znasz oznaczen? :maruda:

    poza tym nie rozumiem stwierdzenia
    thernobyl pisze:oraz jakie soczewki transitions
    przeciez Transitions to firma i ma opatentowana technologie... na kazdej soczewce zostanie zastosowana dokladnie taka sama, roznie sie ewentualnie materialem, konstrukcja, krzywiznami itp, itd... radze Ci skontaktowac sie z wlasnym Biurem Obslugi Klienta!
  • thernobyl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 września 2007, 23:57
    Lokalizacja: pozna??

    autor: thernobyl » 21 września 2007, 21:26

    1. magazyn a BOK to 2 r???ne budynki
    2. tak, pozwalaj? zam??wic pierwsze lepsze, sk?adam zam??wienie tak jak np [nazwa regulamin].
    3. nie mo?na nic ukra??, bo sprawdzaja nas przy wyj?ciu, co jak co, ale soczewki to drogi towar... (uznajmy ?e tego pytania nie zasugerowa?e?)
    4. transitions to firma kt??ra opatentowa?a technologi?, ale produkuje i dopieszcza soczewki grono r???nych firm np sola i AO, rodzaj??w jest mn??stwo, i chodzi?o mi w?asnie o konstrukcje i obja?nienie opisu na opakowaniu. poza tym powinienes wiedzie? jak sk?ada si? zam??wienia...
    acha jeszcze jedno, napisa?em tego posta jako pro?b? o pomoc. tyle razy pisa?e? o "sprzedawcach" my?la?em, ?e pomoc jest u Ciebie pojmowana jako co? bezinteresownego...
    chcia?em tylko sie czego? dowiedzie?, w ko?cu w tytule macie "aby wiedzie? wi?cej"...
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 września 2007, 21:53

    ad1. To jezeli chcesz soczewki wystarczy poradzic sie BOKu, to ze dwa budynki chyba niczemu nie przeszkadza
    ad2. to podaj im co potrzebujesz to Ci wydadza odpowiednie soczewki,
    ad3. alez nadinterpretacja dalekosiegajaca z Twojej strony :mlotek: nie wiem gdzie to odczytales, ale raczej mialem na mysli to co napisalem kilka razy - chcesz miec konkretne soczewki okularowe - daj znac BOK - wtedy wskaza Ci odpowiednie.
    ad4. tak dokladnie to kazda z firm daje prasowki do Transitions, oni napylaja i odsylaja.. a Transitions to Transitions, bez wzgledu na to czy jest to AO czy Sola (ze wspomnianych) Przyciemnienie i jasnosc bedzie prawie niezauwazalna pomiedzy tymi firmami, jak i kazda inna.

    A... i mogles napisac wlasciwa tresc w poscie a nie temacie, bo nie zauwazylem. Prawdopodobnie masz soczewki wieloogniskowe (bifo lub progres) o mocy 5,5 (ale nie napisales czy +/-) i dodatku do blizy 2,50. O konstrukcji (sferyczna/asferyczna/srednio-wysokoindeksowa) powloka AR - zadna z tych wartosci nie swiadczy.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości