ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Pare pytan odnosnie soczewek
  • kakashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 września 2007, 20:39
    Lokalizacja: Tychy

    Pare pytan odnosnie soczewek

    autor: kakashi » 19 września 2007, 20:50

    witam, szukajac for internetowych odnosnie soczewek natknalem sie na to i musze przyznac ze duzo ciekawych i pomocnych rzeczy tutaj sie znajduje za co dziekuje :)

    mam pare pytan odnosnie soczewek. otoz mam 19 lat rocznikowo i za pare dni zaczyna sie 1 rok na studiach, wiec pomyslalem czy nie zainwestowac w soczewki poniewaz w okularach sie glupio czuje i nie lubie w nich chodzic

    kiedy bylem na badaniu wzroku pare dni przed komisja wojskowa to spytalem sie okulisty co on sadzi o soczewkach i on mi powiedzial zebym sie wstrzymal do zmiany na soczewki do chociaz 21 roku zycia. wspomnial cos o zmianach w oku jakie dochodza w moim wieku itp itd. ale czytajac komentarze na forum pomyslalem sobie ze moze to byl jeden z tych co tak soczewek nie lubia i odradzaja kazdemu. czy to jest prawda zeby sobie dac spokoj z soczewkami jak mam 19 lat (rocznikowo)? jak tak to w jakim wieku zaczac? i w jakim wieku Wy zaczynaliscie?

    teraz pytanie odnosnie soczewek. jezeli bym chcial jednak sie zdecydowac na miesieczne soczewki to jaki bylby koszt miesieczny tak mniej wiecej? razem z plynem i zeby soczewki byly jak najlepszej jakosci (tutaj na forum czytalem ze jakies sylikonowo-hydrocostam (:P) sa najlepsze), oczywiscie soczewek bym uzywal tylko podczas dnia jakbym wychodzil gdzies czyli do szkoly, na miasto itp., a w domu bym uzywal moich okularow

    mam astygmatyzm 0.5 na kazdym oku z tego co rozumiem z ulotki od okulisty i cos czytalem ze na astygmatyzm soczewki nie za bardzo? :/ milo by bylo uslyszec komentarze od tych co tez zaczeli nosic soczewki poniewaz mam watpliwosci czy to takie zdrowe :(

    aha, i rozumiem ze teraz raczej wybrac nowego okuliste jesli sie zdecyduje na soczewki. ten okulista sam mi zapisuje jakie soczewki sa dla mnie najlepsze i takie mam kupic czy to u optyka wszystko robia? zielony w tym jestem :help:

    dziekuje za pomoc z gory i pozdrawiam :)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 września 2007, 21:18

    kakashi pisze:czy to jest prawda zeby sobie dac spokoj z soczewkami jak mam 19 lat (rocznikowo)? jak tak to w jakim wieku zaczac? i w jakim wieku Wy zaczynaliscie?
    Eeeee :P oczywiscie okulista (dobierajacy soczewki) powie Ci wszystko czy mozesz nosic czy nie ale na 90% nie ma zadnych przeciwskazan :) a tym bardziej co do wieku :)
    kakashi pisze:jaki bylby koszt miesieczny tak mniej wiecej? razem z plynem i zeby soczewki byly jak najlepszej jakosci (tutaj na forum czytalem ze jakies sylikonowo-hydrocostam (:P)
    Tu jest sporawy rozrzut. Od ok. 30zl miesiecznie do 90-100zl (120-200zl w przypadku jedniodniowek)... wszystko zalezy od marki, rodzaju, materialu i sposobu noszenia... tutaj uwazaj: dla astygmatykow (toryczne) sa ok dwa razy drozsze!
    Sporo tego jest na forum poczytaj :)
    kakashi pisze:aha, i rozumiem ze teraz raczej wybrac nowego okuliste jesli sie zdecyduje na soczewki. ten okulista sam mi zapisuje jakie soczewki sa dla mnie najlepsze i takie mam kupic czy to u optyka wszystko robia? zielony w tym jestem
    Przed badaniem zapytaj jakie sa ceny badania + dopasowania + pierwszej pary soczewek. Powinno oscylowac w granicach 50zl. Jesli dodaja do tego opakowanie soczewek to odpowiednio wiecej. Zayptaj tez jakie soczewki przepisuja pacjentom i nie daj sie namowic na hydrozelowe tylko na silikonowo-hydrozelowe ;)
    I to chyba tyle :)
    \
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 19 września 2007, 21:19

    kakashi pisze:kiedy bylem na badaniu wzroku pare dni przed komisja wojskowa to spytalem sie okulisty co on sadzi o soczewkach i on mi powiedzial zebym sie wstrzymal do zmiany na soczewki do chociaz 21 roku zycia. wspomnial cos o zmianach w oku jakie dochodza w moim wieku itp itd.
    mo?e mu chodzi?o o operacje oczu, bo one sa mo?liwe dopiero po jakims okresie i dopiero po uko?czeniu ilu? tam lat. Sama mam 18 lat i zacze?am nosi? soczewki na nied?ugo przed skonczeniem 18. Znam osoby nosz?ce soczewki znacznie d?u?ej ni? ja, wi?c noszenie soczewek nie jest kwesti? wieku :)
    kakashi pisze:teraz pytanie odnosnie soczewek. jezeli bym chcial jednak sie zdecydowac na miesieczne soczewki to jaki bylby koszt miesieczny tak mniej wiecej?
    odno?nie tego to sama, przy zakupie blistr??w soczewek miesi?cznych (2 blistry po 6 bo mam dwie r???ne wady) to na p??? roku wychodzi mi wraz z dwoma butlami p?ynu ok. 380 z? oczywi?cie koszta sa r??zne i wiele zalezy od miejsca zakupu, marki soczewek, nowinek i innych super technologii :)
    kakashi pisze:mam astygmatyzm 0.5 na kazdym oku z tego co rozumiem z ulotki od okulisty i cos czytalem ze na astygmatyzm soczewki nie za bardzo?
    Z tym wielkiego problemu nie ma zreszta widze, ?e cylindry masz stosunkowo ma?e a wi?c problem jest mniejszy :D Sama r??wniez mam astygmatyzm, a cylindry o 1 cylinder wi?ksze :P Jedyna r??znica w tym przypadku jest taka, ?e soczewki toryczne czyli dla astygmatyk??w sa dro?sze od soczewek sferycznych czyli po prostu minusowych lub plusowych. Dlatego te? moje wydatki to ok. 380z? na p??? roku, inni maj? taniej, bo nie maj? dodatkowej wady w postaci astygmatyzmu :)
    kakashi pisze:milo by bylo uslyszec komentarze od tych co tez zaczeli nosic soczewki poniewaz mam watpliwosci czy to takie zdrowe
    Przy odpowiednim przestrzeganiu zasad higieny, problem??w zdrowotnych z oczyma nie powinno by? :) Co najwy?ej mo?esz by? uczulony na pewne sk?adniki p?yn??w, a wtedy r??znie bywa :) Tak wi?c odpowiednia piel?gnacja, jak i tryb noszenia skutkuj? raczej zdrowymi oczyma :) Czyli nie przesadzamy :D
    kakashi pisze:aha, i rozumiem ze teraz raczej wybrac nowego okuliste jesli sie zdecyduje na soczewki. ten okulista sam mi zapisuje jakie soczewki sa dla mnie najlepsze i takie mam kupic czy to u optyka wszystko robia?
    okulista po rozmowie z toba przeprowadzi par? dodatkowych badan pod k?tem noszenia soczewek, dopasuje ci odpowiednie parametry soczewek i powinien ci zaaplikowa? soczewki testowe by m??c oceni? jak reaguj? Twoje oczy i ty na obce cia?o. Zmienia? go nie musisz, bo w ko?cu kazdy okulista od tego jest by ci pom??c, jedyna mozliwo?c to taka, ?e np. w jego gabinecie soczewki nie s? dopasowywane, wtedy musia?by? skonsultowac si? z innym okulist?. W moim przypadku konsultacja odby?a sie w salonie [nazwa regulamin] i w?a?ciwie na miejscu zakupi?am soczewki, nie wiem jak to wygl?da z okulistami :D ale pewno wypisz eci jak?? recept? na soczewki lub kartke z parametrami jakie powinny mie?. Optyk powinien soczewki miec na stanie lub sprowadzi? z magazynu w jak najkr??tszym czasie.
    kakashi pisze:oczywiscie soczewek bym uzywal tylko podczas dnia jakbym wychodzil gdzies czyli do szkoly, na miasto itp., a w domu bym uzywal moich okularow
    R??wnie? tak nosze soczewki by dac swym oczom odpocz?? :)


    Witaj na forum
    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • kakashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 września 2007, 20:39
    Lokalizacja: Tychy

    autor: kakashi » 22 września 2007, 20:25

    no wlasnie, kazdy mowi ze zeby nosic soczewki to higiena musi byc na najwyzszym poziomie. nie rozumiem o co w tym chodzi? :P cos specjalnego trzeba zoczami robic czy jak? :)

    dziekuje za odpowiedzi:)
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 22 września 2007, 21:30

    kakashi pisze: cos specjalnego trzeba zoczami robic czy jak? :)
    Chodzi o przestrzeganie pewnych zasad:
    http://www.soczewkikontaktowe.pl/porady ... nacja.html - przeczytaj :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 23 września 2007, 17:19

    To znaczy napewno jest tak, ?e oko cz?owieka mo?e zmieni? si? do 21 roku ?ycia, powniewa? jest to wiek po kt??rego osi?gni?ciu cz?owiek - teoretycznie - jest w pe?ni dojrza?y. Wiem, napewno ?e operacji laserowej oka nie mo?na si? podda? przed uko?czeniem tego wieku. Ja mam 20 lat i zacz??am nosi? soczewki, by?am u dw??ch lekarzy i nikt nie m??wi? ?e nie mog?, bo to nie ma wp?ywy na oko - trzeba tylko szczeg??lnie dba? o higien? i terminowo?? ich noszenia. Je?li chodzi o ceny to bardzo si? one r???ni? mi?dzy sob?, ze wzgl?du na regulamin tego forum nie wolno mi tutaj pisa? o tym. Sam si? tego dowiesz id?? do optyka. Je?li chodzi o dob??r soczewek to mo?esz to zrobi? u lekarza, kt??ry przyjmuje u optyka wtedy upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu ;) Pami?taj, ?eby przestrzega? zasad, a wszystko b?dzie dobrze :) Ja jak narazie nie narzekam, te? nie lubi? okular??w, w soczewkach czuj? si? swobodniej, czasem tylko trzeba pami?ta? ?e si? je ma, bo ?atwo zapomnie? :) Polecam Ci gor?co to korekcje wady wzroku - i na astygmatyzm te? s? :)

    [ Dodano: 23 Wrz 2007 05:20 ]
    A je?li chodzi o higien? - to trzeba my? ?apki przed ka?d? aplikacj? i ?ci?ganiem :D no i przeczyta? co ulotka pisze :)
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości