ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Oś cylindra przy astygmatyzmie
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    Oś cylindra przy astygmatyzmie

    autor: oii » 17 września 2007, 21:31

    Ciekawi mnie kwestia obliczania osi cylindra przy astygmaty?mie. Wiem, ?e o? to po?o?enie geometryczne mocy sferycznej. Ale co znaczy, ?e kto? ma 90 stopni a kto? ma np. 35 , albo, ?e osie w obu oczach s? r???ne. Od czego zale?y o?, czy to wi??e si? z tym jak? mamy moc sferyczn? i cylindryczn? ??(i to wynik po??czenia tych parametr??w) czy mo?e zale?y w jaki? spos??b od budowy oka, albo czego? innego?? Przepraszam je?li to pytanie jest banalne, ale nie mog? znale?? informacji na ten temat w internecie, a uzna?am, ?e to najlepsze miejsce, by o to zapyta?.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 19:06 przez oii, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 września 2007, 21:46

    zalezna jest od przekroju rogowki

    os nie zalezy od mocy ani sferycznej ani cylindrycznej!
    Bo przeciez moze byc
    +1,oo cyl -1,oo x 90
    +1,oo cyl -1,oo x 45

    jak widzisz masz takie same wartosci sfery i cylindra a os inna, wiec nie jest zalezna od mocy...

    ps. dlaczego w tym dziale? przeciez dotyczy widzenia, wiec przenosze do wlasciwego!
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 11 października 2007, 12:53

    Musz? mie? soczewki toryczne :) jednak z osi? 35, s? tylko roczne (a nie chc? takich u?ywa?, bo s? wed?ug mnie niehigieniczne), a miesi?czne, czy dwutygodniowe wyst?puj? z osiami: 30 i 40. Czy b?dzie to znacz?co wp?ywa? na widzenie, je?li o? b?dzie si? r???ni? o 5 stopni? dzi?kuje za odp, to wa?ne dla mnie :wink:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 października 2007, 18:59

    oii pisze:30 i 40. Czy b?dzie to znacz?co wp?ywa? na widzenie, je?li o? b?dzie si? r???ni? o 5 stopni? dzi?kuje za odp, to wa?ne dla mnie
    udaj sie do specjalisty celem dobrania takich o ktorych piszesz... sprawdzi sie widzenie/komfort i bedzie to najlepsza metoda...
    czasami w cenie badania masz juz soczewki probne.
  • tok
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 17 września 2007, 12:32
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: tok » 11 października 2007, 22:00

    Niestety wad? jest to, ze osie robi? w odst?pach 5 stopni.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość