ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Różna sfera w różnych indeksach?
  • kasu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 24 lipca 2007, 16:40
    Lokalizacja: SÂ?ubice

    Różna sfera w różnych indeksach?

    autor: kasu » 14 września 2007, 12:44

    Witam. Mam ma?e pytanko, poniewa? s?ysza?am r???ne opinie, postanowi?am zasi?gn?? porady bardziej do?wiadczonych :)
    Przyk?adowo: OP +1.0 , OL +3.0 i pytanie czy mo?na zrobi? jedno szkie?ko w indeksie 1.5 a drugie przyk?adowo w 1.6, je?li obie soczewki s? sferyczne? Jedni uwa?aj?, ?e nie ma przeszk??d, je?li nie ??czy si? soczewki sferycznej z asferyczn?, drudzy natomiast, ?e takie szk?a maj? inn? konstrukcj?, liczb? Abbego i w takim przypadku mo?na odczuwa? zawroty g?owy, b??le itp. prosz? o odp. :help:
    Z g??ry dzi?kuj? i pozdrawiam :spoko:
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:05 przez kasu, łącznie zmieniany 1 raz.
    :)
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 14 września 2007, 15:38

    kasu pisze:Przyk?adowo: OP +1.0 , OL +3.0 i pytanie czy mo?na zrobi? jedno szkie?ko w indeksie 1.5 a drugie przyk?adowo w 1.6
    Ale po co to robi??Przecie? r???nica mi?dzy mocami to tylko dwie dioptrie.To nie jest du?o.Martwisz si? , ?e b?dzie wida? r???nice w grubo?ci??Zapewniam Ci? ,?e nikt tego nie zauwa?y.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 września 2007, 18:46

    i pytanie czy mo?na zrobi? jedno szkie?ko w indeksie 1.5 a drugie przyk?adowo w 1.6,
    NIE!!! niedopuszczalne jest MIESZANIE indeksow.. bez wzgledu czy roznica jest duza czy nie! i czy sa sferyczne czy asferyczne...

    para soczewek ma byc tej samej konstrukcji!

    Ci co twierdza ze mozna to nazwalbym pseudooptykami lub po prostu sprzedawcami - z pelna swiadomoscia swoich slow!
  • kasu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 24 lipca 2007, 16:40
    Lokalizacja: SÂ?ubice

    autor: kasu » 15 września 2007, 09:07

    Sfera kt??r? poda?am by?a przyk?adowa, ale konkretnie chodzi?o mi o r???ne indeksy :)
    Dzieki za wyczerpuj?c? wiadomo??, jestem tego samego zdania co ty, po prostu chcia?am sie upewni? w swoim przekonaniu :tak:
    Co do sprzedawc??w-bo i tacy s? w salonach optycznych-uwa?am ?e zdarzaj? si? nawet lepsi ni? 'zawodowi' optycy :hyhy:
    Pozdrawiam Ci? Lemur, lubi? czyta? twoje posty nawiasem m??wi?c ;)
    :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2007, 13:56

    kasu pisze:Sfera kt??r? poda?am by?a przyk?adowa, ale konkretnie chodzi?o mi o r???ne indeksy
    Ja wiem, tylko Ty mnie nie zrozumialas..
    soczewka kazda (o mocy sferycznej i cylindrycznej) moze miec konstrukcje sferyczna i asferyczna... co innego moc a co innego konstrukcja (budowa soczewki)

    Wspomniany indeks to tez konstrukcja i mozna aby soczewka byla jeszcze ciensza polaczyc soczewke o konstrukcji z wiekszym wspolczynnikiem zalamania swiatla (tzw indeksem) z konstrukcja asferyczna (bardziej plaska)
  • kasu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 24 lipca 2007, 16:40
    Lokalizacja: SÂ?ubice

    autor: kasu » 17 września 2007, 09:06

    :tak: Bardzo dobrze Ci? zrozumia?am ;) Jeszcze raz dzi?ki, bardzo mi pomog?e?.
    :)
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości