ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
sklejona soczewka
  • koniu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 września 2007, 13:11
    Lokalizacja: asd

    sklejona soczewka

    autor: koniu » 08 września 2007, 13:16

    Witam jako ?e to m??j pierwszy post. :)

    Jak temat wskazuje mam problem ze sklejon? soczewka. Sklei?a si? podczas zdejmowania i w ?aden spos??b nie mog? jej rozklei?. Sta?o si? to przy zdejmowaniu. Wsz?dzie ludzie pisz?, ?e zamoczy? w p?ynie i si? sama otworzy (wymoczy?em), a je?li to nie pomaga zmoczon? w p?ynie pociera? mi?dzy opuszkami. Nic z tego.
    S? to moje pierwsze soczewki, dwie godziny noszenia za mn? i teraz jestem jak "dziecko we mgle" ;)
    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 13:28

    a co to za soczewki :)
    bo przewaznie narzekaja na iWeary ze sie sklejaja...

    Jezeli nie pomaga pozostawienie w plynie i pocieranie delikatne opuszkami to... probowac dalej, liczac sie z tym ze moze dojsc do jej uszkodzenia. Wtedy na straty trzeba ja spisac.
  • koniu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 września 2007, 13:11
    Lokalizacja: asd

    autor: koniu » 08 września 2007, 13:40

    No i tutaj k?ania si? moje niedopatrzenie. Na pewno pope?ni?em powa?ny b??d, ?e nie zapyta?em, ale nie mam poj?cia jakiej firmy s? to soczewki. Jak siedzia?em w gabinecie, wada nie pozwoli?a mi dojrze? co pisze na opakowaniu kiedy okulistka je otwiera?a, a ja cie? nie zapyta?em. Dzisiaj jest sobota, godzina kt??ra jest ka?dy widzi i dost?p mam zamkni?ty, wi?c przez 2 dni pewnie b?d? pr??bowa? sam. A czyta?em o przypadkach "porwania" soczewki przy odklejaniu, wi?c si? boj? troch? wymachiwa? ni? na lewo i prawo. A strata spora. :]
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 08 września 2007, 13:54

    Soczewka wbrew pozorom nie jest taka delikatna. Jak sko?czy mi si? wa?no?? soczewki to sobie czasem sprawdzam ile wytrzyma... Wi?c mo?esz spokojnie (oczywi?cie uwa?aj?c) pr??bowa? j? rozklei?. ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 14:04

    Soleil pisze:Jak sko?czy mi si? wa?no?? soczewki to sobie czasem sprawdzam ile wytrzyma
    takie rozciaganie - fakt jest wytrzymala, ale dochodzi do znieksztalcenia chociazby krawedzi soczewki i wtedy juz mamy jedna z przyczyn dyskomfortu!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 14:05

    koniu pisze:Na pewno pope?ni?em powa?ny b??d, ?e nie zapyta?em, ale nie mam poj?cia jakiej firmy s? to soczewki. Jak siedzia?em w gabinecie, wada nie pozwoli?a mi dojrze? co pisze na opakowaniu kiedy okulistka je otwiera?a, a ja cie? nie zapyta?em
    Powinienes miec wiedze jakiej firmy i jaki model soczewki nosisz wraz z jej srednica i krzywizna!
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 08 września 2007, 14:54

    takie rozciaganie - fakt jest wytrzymala, ale dochodzi do znieksztalcenia chociazby krawedzi soczewki i wtedy juz mamy jedna z przyczyn dyskomfortu!
    Dokladnie... Krawedzie robia sie coraz bardziej jakby pofalowane. Trudno rozerwac soczewke ale dosyc latwo ja znieksztalcic... trzeba uwazac :)

    Koniu to powiedz chociaz czy dobierales soczewki w [nazwa regulamin] - jesli tak to na 99,9% masz zwykle hydrozelowe iWeary ;)
    Pozatym powinienes dostac karte (recepte) gdzie dokladnie napisane jest jakie soczewki nosisz...
    \
  • koniu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 września 2007, 13:11
    Lokalizacja: asd

    autor: koniu » 08 września 2007, 15:28

    Robione w prywatnym gabinecie, nie [nazwa regulamin]. Recepty i moja karta jest u nich w szufladach, wi?c tego b?d? si? m??g? dowiedzie? dopiero w poniedzia?ek. Mam nadziej?, ?e to nie iWeary, bo naprawd? tego co si? o nich nas?ucha?em/naczyta?em...
    Gdzie? te? wczoraj trafi?em na informacje go?cia, kt??ry nosi? Optimy i mia? podobny problem, a pr??buj?c rozklei? troszk? przeholowa? i rozerwa? soczewk?. Z racji ceny soczewek (to jest kwartalna) wola?bym by cho? ten miesi?c przetrwa?a zanim pope?ni? jaki? b??d. A tak. Nosi?em soczewk? 2 godziny i odt?d to tylko k?piele w p?ynie.
    Ostatnio zmieniony 08 września 2007, 15:39 przez koniu, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 15:36

    koniu pisze:Z racji ceny soczewek (to jest kwartalna)
    na PL rynku TYLKO Optima FW jest soczewka kwartalna, wszystkie inne 2-tygodniowe, miesieczne, jednodniowe lub pozniej konwencjonalne (roczne)

    Takze jezeli wiesz ze masz kwartalne to napewno Optimy
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 08 września 2007, 15:36

    To napewno nie iWear bo one s? sprzedawane tylko w [nazwa regulamin] i te? ci?gle s?ysze ?e to syf jakiego ma?o. A czy powiedzia?a ?e te soczewki trzeba wymienia? co 3-miesi?ce? Je?li tak to optimy...

    Edit: Jak zwykle pisze wtedy kiedy lemur :D
  • koniu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 września 2007, 13:11
    Lokalizacja: asd

    autor: koniu » 08 września 2007, 16:11

    jeszcze pytanie odno?nie czego? co mog?oby mi pom??c odklei? soczewk?. Jakie s? materia?y na tyle g?adkie i niegro?ne dla soczewki? Chodzi mi o co? co m??g?bym u?y? do rozwarcia soczewki - sklejenie wygl?da w ten spos??b, ?e zgi??a si? prawie w p???, ale ze wzgl?du na kszta?t naturalny soczewki kraw?dzie z boku na zgi?ciu s? otwarte. Palce niestety s? zbyt grube. Mam jeszcze jedn? obaw?. Gdy ?ci?ga?em drug? soczewk?, ta r??wnie? si? sklei?a. Nie na tyle jednak by nie da?o si? jej z?apa? i rozewrze?. Obawa, o kt??rej m??wi? dotyczy momentu odklejania si? dw??ch cz??ci soczewki. By?a ona naprawd? mocno sklejona. Czy takie rozklejanie "twarde" nie jest zagro?eniem dla powierzchni soczewki?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 16:27

    koniu pisze:Jakie s? materia?y na tyle g?adkie i niegro?ne dla soczewki?
    wierz mi ze nawet palce moga ja uszkodzic, paznokiec a co dopiero JAKIEKOLWIEK inne narzedzie! :mur:
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 08 września 2007, 17:00

    koniu pisze:Jakie s? materia?y na tyle g?adkie i niegro?ne dla soczewki? Chodzi mi o co? co m??g?bym u?y? do rozwarcia soczewki - sklejenie wygl?da w ten spos??b, ?e zgi??a si? prawie w p???, ale ze wzgl?du na kszta?t naturalny soczewki kraw?dzie z boku na zgi?ciu s? otwarte.
    Nie chce tutaj nic radzic (!) ale ja sam probowalbym gladka czescia (bokiem) zwyklej igly do szycia po uprzednim dokladnym wymyciu w plynie ;) skleila sie jej wewnetrzna czy zewnetrzna czesc? Jakos dalej nie moge sobie wyobrazic... :)
    koniu pisze:Czy takie rozklejanie "twarde" nie jest zagro?eniem dla powierzchni soczewki?
    Oczywiscie ze jest. Szczegolnie jesli dotyczy to czesci przylegajacej do oka. Moga pojawic sie jakies mikrowglebienia prowadzace do podraznien albo zapalen rogowki. Wydaje mi sie ze soczewka sie skleja po wyjeciu poniewaz nie jest wystarczajaco nawilzona na oku... moze jakies kropelki na 10minut przed wyjeciem? Oko powinno sie przyzwyczaic do dodatkowego nawilzania (soczewka jest chlonna) ale to rownie dobrze moze potrwac kilka dni...
    \
  • koniu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 września 2007, 13:11
    Lokalizacja: asd

    autor: koniu » 09 września 2007, 16:27

    c???. uda?o mi si? j? rozklei? za pomoc? palc??w. Nie by?em w stanie wtedy stwierdzi?, kt??r? stron? si? sklei?a. Teraz jednak mo?e mam problem. Kiedy patrz? z bli?y, to pojawia si? zamglenie, czasem lekkie rozmycie w?a?nie przy tej sklejonej wcze?niej soczewce. Kilka mrugni?? i jest w porz?dku, ale chyba nie do ko?ca prawda?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 września 2007, 16:46

    Te twoje soczewki to jaki? SYF. Mia?em ju? jedn? sklejaj?ca si? soczewk? i wiem jak trzeba si? z tym m?czy?. Radze zmieni? na co? z tego:
    - Air optix
    - PureVision
    - Air optix Night&Day
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 09 września 2007, 18:01

    koniu pisze:c???. uda?o mi si? j? rozklei? za pomoc? palc??w. Nie by?em w stanie wtedy stwierdzi?, kt??r? stron? si? sklei?a. Teraz jednak mo?e mam problem. Kiedy patrz? z bli?y, to pojawia si? zamglenie, czasem lekkie rozmycie w?a?nie przy tej sklejonej wcze?niej soczewce. Kilka mrugni?? i jest w porz?dku, ale chyba nie do ko?ca prawda?
    Spokojnie. Takie rozmywanie si? obrazu, gdy patrzymy z bliska jest do?? cz?sto spotykane u nowych u?ytkownik??w soczewek. Kwestia przyzwyczajenia. :)
    Skaleczeni milczeniem...
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości