ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1
Rozmazywanie się obrazu....
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    Rozmazywanie się obrazu....

    autor: JacuS » 20 sierpnia 2007, 14:16

    Witam.
    Mam pytanie odno?nie soczewek. Nosze od kilku dni soczewki, wcze?niej nosi?em okulary. I teraz m??j problem polega na tym ?e rozmazuje mi si? obraz z dalszej odleg?o?ci. A dok?adneij to np. z jakich 10-20m rozmazuje mi sie twarz cz?owieka, ?e ci??ko mi go pozna? i nie moge dobrze wyostrzy? na nim wzroku. Z odleg?o?ci 1-2m wszystko dobrze widze. Wczesniej w okularach( i bez nich) tak nie mialem. Narazie mam soczewki 2 -tygodniowe. I teraz mam pytanie w czym jest problem, czy ?le dobrane soczewki( mam takie jak okulary, na jedne oko mam +0,5 a na drugie +2,5 ), czy poprostu nie bede m??gl nosic soczwek z jakiegos innego powodu. Chce je nosi? ze wzgl?du na wygode, a jesli tak bedzie mi sie rozmazywa?o to chyba to nie ma sensu, a pozatym jeszcze 3 miesieczne chce kupic.

    Nastepne pytanie to o specjaliste. Mam taka wredn? bab?, musia?em p?aci? 70 z? za wizyte prywatn? bo podobno wizyty o soczewki nie s? refundowane. To prawda?? ;>
    Pozatym musialem zaplacic 50 z? za 2 soczewki(dwutygodniowe ), a w internecie znalaz?em, ?e tej firmy co da?a mi soczewki to dostaje si? na pocz?tek 10 soczewek jednodniowych za darmo.

    Co by?cie mi poradzili ?? Czy to prawda jest o tym refundowaniu ???
    Bardzo prosz? o szybk? odpowiedz.

    PS. za dwa tygodnie mam sie zg?osi? na wizyte kontroln? i nie wiem czy nie bede musial placic nastepnych 70 z? ... :/
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 14:08 przez JacuS, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 20 sierpnia 2007, 16:53

    Wydaje mi sie ze to moze byc problem zle dobranych soczewek.... byc moze s? one za lu?ne i zbyt s?abo przylegaj? do oka. Id? do okulistki i niech naprawi to co spie***** czyli dob??r soczewek oczywiscie za darmo:)
    Nie wiem dokladnie czy "soczewkowe wizyty" s? bezp?atne tzn refundowane. Moja okulistka powidziala ze czesto dostaj? darmowe soczewki od producenta.
    Ja chodz? prywatnie i place za wizyte 40 z? a pierwsz? pare dosta?em gratis....
    Niestety niekt??rzy okuli?ci to oszu?ci i wy?udzacze- odczu?em to niejeden raz w ci?gu mojej soczewkowej przygody....
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 20 sierpnia 2007, 17:54

    A i jeszcze jedno mam pytanie. Jak okulista dobiera soczewki to czy powinien zbada? krzywizn? oka?? Przy niekt??rych soczewkach wymagany jest taki parametr, a jak o to si? spyta?em okulisty to ona, albo jej asystentka powiedzia?a mi, ?e tego nie zbada, to bym musia? poprzymierza?, a ona mi dala takie co sie same dopasowuj? ...

    [ Dodano: 20 Sie 2007 06:08 ]
    Aha i jeszcze jedno...
    Apropo darmowych soczewek.
    http://www.acuvue.pl/freetrial.htm
    Czy ta okulistka miala prawo wzia? ode mnie 50 z? za te soczewki ?? Wg. tego pierwsze soczewki z tej firmy s? darmowe.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 20 sierpnia 2007, 18:19

    Krzywizna soczewek, obok ?rednicy, to najwazniejsze parametry soczewek. Trzeba zmierzyc krzywizne u okulisy.... Nie ma takich soczewek co sie same dopasowuj? :-D hehe podejrzewam ?e ta okulistka nie ma zielonego pojecia o soczwkach i da?a Ci takie kt??re mia?a..... Soczewka powinna byc dobrana indywidualnie do kazdego oka- NIE MA SOCZEWEK UNIWERSALNYCH

    P.S. a jesli chodzi o ten link.... jesli Twoja okulistka jest na tej liscie to nie mia?a prawa rz?da? od Ciebie pieniedzy za nie.... (chyba) :-P
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 sierpnia 2007, 19:07

    Miala prawo wziasc oplate gdyz na dole jest * gwiazdka
    *Nie dotyczy op?aty za badanie okulistyczne i dopasowanie soczewek. Oferta wa?na dla nowych u?ytkownik??w.
    Badanie wszedzie jest platne i dostajesz dwie soczewki GRATISOWO. Soczewki sa gratis ale nie BADANIE pod soczewki!

    Acz kolwiek wielu specjalistow robi taka oferte poza ofertami firm... bo co maja niby zrobic z tymi dopasowanymi soczewkami? Jak mam je wyrzucic to wole aby klient sie do soczewek mial czas przyzwyczaic albo i nie, po co ma kupowac opakowania... a jak sie nie sprawdza? Po ta sa darmowe soczewki przy doborze! Ale to sprawa indywidualna - co zamierzam podkreslic!
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 20 sierpnia 2007, 22:03

    Soczewka powinna byc dobrana indywidualnie do kazdego oka- NIE MA SOCZEWEK UNIWERSALNYCH
    W?a?nie ?e s? uniwersalne. Dlatego teraz producenci produkuj? praktycznie tylko jedn? krzywizne i ?rednice. Ala chyba kiedy? o tym pisa?a. Piszesz ?e tamten okulista nie zna sie na soczewkach to znaczy ?e ty pewnie znasz si? lepiej tak? Przed za?o?eniem soczewek okulista nie sprawdza jak? ty masz krzywizne oka tylko po za?o?eniu sprawdza czy dobrze si? porusza.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 sierpnia 2007, 22:24

    tak sa "uniwersalne" ale to nie oznacza ze kazdemu bede pasowac :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 21 sierpnia 2007, 10:59

    woozie pisze:tak sa "uniwersalne" ale to nie oznacza ze kazdemu bede pasowac :)
    To mia?em na my?li ;]

    [ Dodano: 21 Sie 2007 10:59 ]
    woozie pisze:tak sa "uniwersalne" ale to nie oznacza ze kazdemu bede pasowac :)
    To mia?em na my?li ;] Sorki, zle sie wyrazi?em:-P
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 21 sierpnia 2007, 12:32

    No to co waszym zdaniem powinienem zrobic ;>?? Isc do tej .... co teraz bylem i sie k?uci?, powiedzie? ?eby za darmo mi dobra?a dobre soczewki??? Czy ola? t? i szuka? innej??

    aaa i jeszcze jedno .... Mam takie cos ze jak co? robi? na ziemi, albo poprostu patrze si? w d??? to tak jakby rozmazuje mi sie wszystko( nie za kazdym razem, ale czesto tak jest ). To tez jest wina ?le dobranej soczewki ???
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 21 sierpnia 2007, 14:04

    olej j? i p??jd? do drugiej
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 sierpnia 2007, 14:46

    jak Debian !! jest tylu okulistow ze mozesz sobie wybierac dowoli :) zapytaj moze przed wizyta jak to wyglada czy pierwsze soczewki sa darmowe czy nie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 21 sierpnia 2007, 16:51

    [nazwa regulamin] wychodziloby oplacalne (109zl za badanie + 3 pary soczewek + dopasowanie i dodatkowa para gratis) gdyby tylko nie dawala tych 'swoich' iWearow... ale ja z powodzeniem przeszedlem od razu z nich na PureVision i nie bylo problemow :) a sam salon, okulisci i obsluga naprawde bardzo w porzadku :)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 sierpnia 2007, 19:24

    JacuS pisze:Isc do tej .... co teraz bylem i sie k?uci?, powiedzie? ?eby za darmo mi dobra?a dobre soczewki??? Czy ola? t? i szuka? innej??
    Przeciez CI napisalem ze soczewki moze sa i gratis ale NIE BADANIE CZY DOPASOWANIE - za to sie placi! Czy nie wyraznie jest napisane na stronie ktory fragment zacytowalem. Niekotrzy uzytkownicy tez Ci opisali ze za badanie placa ale soczewki dostaja gratis. Nie ma czegos takiego ze za nic nie placisz i dostajesz soczewki!
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 21 sierpnia 2007, 20:15

    Nie ma czegos takiego ze za nic nie placisz i dostajesz soczewki!
    Kazdy by tak chcial :D
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 sierpnia 2007, 20:20

    armani pisze:Kazdy by tak chcial
    czy ja cos zle zrozumialem, ze mysli ze bedzie mial za free?
    JacuS pisze:Aha i jeszcze jedno...
    Apropo darmowych soczewek.
    http://www.acuvue.pl/freetrial.htm
    Czy ta okulistka miala prawo wzia? ode mnie 50 z? za te soczewki Wg. tego pierwsze soczewki z tej firmy s? darmowe.
    cytat ze strony promocji Johnsona
    *Nie dotyczy op?aty za badanie okulistyczne i dopasowanie soczewek. Oferta wa?na dla nowych u?ytkownik??w.
    Czy to nie jest wyrazne postawienie sprawy?
    modern pisze:a jesli chodzi o ten link.... jesli Twoja okulistka jest na tej liscie to nie mia?a prawa rz?da? od Ciebie pieniedzy za nie.... (chyba)
    JacuS pisze:No to co waszym zdaniem powinienem zrobic ;>?? Isc do tej .... co teraz bylem i sie k?uci?, powiedzie? ?eby za darmo mi dobra?a dobre soczewki??? Czy ola? t? i szuka? innej??
    :...:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 21 sierpnia 2007, 20:24

    Lemur ?le zrozumia?e?. Przecie? JacuS napisa? ?e zap?aci? za wizyte 70z? i dodatkowo 50z? za soczewki.
    Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2007, 20:37 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Rozmazywanie si?? obrazu....

    autor: optometrysta.pl » 21 sierpnia 2007, 20:42

    JacuS pisze: a w internecie znalaz?em, ?e tej firmy co da?a mi soczewki to dostaje si? na pocz?tek 10 soczewek jednodniowych za darmo.
    A miales wydrukowany kupon z internetu?
    I dostales miesieczne czy jednodniowe? Bo albo takie dobierane sa albo takie... nie ma promocji, ze dostajesz miesieczne w cenie badania i pozniej 10soczewek jednodniowych..
    JacuS pisze: Co by?cie mi poradzili ?? Czy to prawda jest o tym refundowaniu ???
    Bardzo prosz? o szybk? odpowiedz.
    Refundacji podlegaja soczewki gdy:
    - roznica pomiedzy OP a OL przy dobranych soczewkach wynosi minimum 4,ooD
    - sa przepisane i kupione w miejscu ktore uznaje refundacje NFZ a tym samym prywatne gabinety okulistyczne nie maja podpisanych umow z NFZ bo za wizyte placisz...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 sierpnia 2007, 20:45

    Debian pisze:Lemur ?le zrozumia?e?. Przecie? JacuS napisa? ?e zap?aci? za wizyte 70z? i dodatkowo 50z? za soczewki.
    eh, nie doczytalem...


    wiec tak...
    - albo promocja sie juz skonczyla a widnieje dalej na stronie J&J - tam sa po prostu rowniez zaklady ktore maja w ofercie soczewki J&J
    - albo po prostu jest na liscie promocji a jej nie stosuje.

    Mozesz zawsze napisac do J&J i dowiedziec sie dlaczego okulista, ktory jest na liscie zrobil tak a nie inaczej. Albo porozmawiac z osoba ktora Ci dobierala...

    Sorka za nieporozumienie wynikajace z mojego niedoczytania w poprzednich wypowieziach
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 23 sierpnia 2007, 12:35

    A miales wydrukowany kupon z internetu?
    I dostales miesieczne czy jednodniowe? Bo albo takie dobierane sa albo takie... nie ma promocji, ze dostajesz miesieczne w cenie badania i pozniej 10soczewek jednodniowych..
    Nie mialem kuponu bo dopiero pozniej to znalaz?em. Da?a mi soczewki 2 tygodniowe i musialem zap?aci? za nie 50 z? ...
    korzystaj ze specjalnej oferty ACUVUE® :



    WYPR??BUJ SOCZEWKI KONTAKTOWE

    Czy jeste? gotowy do wypr??bowania soczewek kontaktowych? To nic prostszego!

    * Wybierz okulist? i um??w si? z nim na badanie i dopasowanie soczewek kontaktowych DALEJ >>
    * Zapytaj swojego Specjalist? o bezp?atne* pr??bne soczewki kontaktowe z rodziny ACUVUE®
    Tutaj nie ma nic o jednodniowych ... wiec chyba wg tego pierwsze powinny byc za darmo.
    Dzwonilem do firmy J&J i mi powiedzieli, ?e je?li jest na liscie na stronie to powinny byc darmowe...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 sierpnia 2007, 19:13

    JacuS pisze:Dzwonilem do firmy J&J i mi powiedzieli, ?e je?li jest na liscie na stronie to powinny byc darmowe...
    No czyli masz juz jasnosc sytuacji... czyli promocja nadal obowiazuje i nic sie w tej kwestii nie zmienilo...

    a ja jeszcze raz przepraszam za niedoczytanie i wprowadzenie lekkiego zametu :D ;)
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 23 sierpnia 2007, 20:07

    No mam jasnosc sytuacji ... ta okulistka to ....( brak slow ).... tylko teraz jest mozliwe zeby za darmo mi dobra?a dobre soczewki, jak te co teraz mam s? z?e ?? Bo z tego co sie dowiedzilem ze wizyta kontrolna u niej kosztuje 65 z? o_0 .....
ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości