ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Soczeki Toryczne, prosze o pomoc w doborze
  • Kirka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 22:36
    Lokalizacja: Anglia

    Soczeki Toryczne, prosze o pomoc w doborze

    autor: Kirka » 13 sierpnia 2007, 23:09

    Witam,

    Zwracam si? do Was z pro?b? o pomoc w doborze odpowiednich soczewek kontaktowych.
    Sama nosz? soczewki- znalaz?am takie, kt??re mi odpowiadaj? a teraz staram si? pom??c mojemu ch?opakowi.

    Sprawa jego soczewek jest nieco bardziej skomplikowana. Musi nosi? soczewki toryczne.
    Wypr??bowa? ju? 2 rodzaje - niestety znam info tylko jednej marki, kt??re zaraz zaprezentuje.
    Niestety oba rodzaje soczewek kt??re dosta? okaza?y si? nie w pe?ni dobrane.

    Proclear toric, ktore wyprobowal byly niby w porz?dku. Widzial w nich super, niestety problemem byla niewygoda.

    Chcia?am Was spyta? jakie inne firmy produkuja soczewki o takich parametrach

    8.8/14.4 +5.00-0.75x80 (lewa) +4.50-1.25x90 (prawa)

    (dane jakie znalazlam na opakowaniu po soczewkach- Proclear, ktore dostal- jedyn? niedogodnosi? byl brak komfortu)

    Z g??ry serdecznie dzi?kuj? za pomoc

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 sierpnia 2007, 23:17

    Kirka pisze:Chcia?am Was spyta? jakie inne firmy produkuja soczewki o takich parametrach

    8.8/14.4 +5.00-0.75x80 (lewa) +4.50-1.25x90 (prawa)
    hmm... nie mam tutaj katalogu, ale Ciba Vision wprowadzila (lub wprowadzi za niedligo) swoje soczewki o nazwie Air Optix INDYWIDUAL, ktore robia o ile dobrze pamietam w 4 krzywiznach i kilku srednicach.

    (sprawdzilem: 3srednice i po 3-5 krzywizn dla kazdej ze srednic)

    Nie takie, ale zblizone robi
    J&J Acuvue Advanced for Astigmatism: BC=8,6 DIA=14,5

    Tak najlepiej to po prostu udac sie do specjalisty celem dobrania, aby sprawdzil ktore z tych dwoch beda najlepiej dopasowane... placisz za badanie, soczewki w cenie badania - u wiekszosci.
    Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2007, 22:11 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Kirka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 22:36
    Lokalizacja: Anglia

    autor: Kirka » 15 sierpnia 2007, 21:46

    LEMUR serdeczne dzi?ki za odpowiedz.
    Poszperam w internecie (juz bedzie duzo ?atwiej bo mam od Ciebie namiary) i zobacze czy znajd? co? odpowiedniego.

    Mam nadzieje, ze nie bedziesz mia? nic przeciwko ?ebym si? utwierdzi?a w wyborze (napisze w p???niejszym czasie na co si? zdecydowa?am).

    M??j luby jest Anglikiem, i obecnie w Anglii przebywamy. Niestety nie s? zbyt ch?tni w udzielaniu tego typu informacji, lub trzeba za nie s?ono p?aci?.


    Jeszcze raz dziekuje.
    Pozdrowienia
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości