ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1
Complete Moisture Plus lub EYEYE All in One
  • Awatar użytkownika
    Chrześcijanka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 22:44
    Lokalizacja: Â???dÂ?
    Kontakt:

    Complete Moisture Plus lub EYEYE All in One

    autor: Chrześcijanka » 11 sierpnia 2007, 22:52

    Witajcie, W zwi?zku z tym, ?e nigdzie nie znalaz?am odpowiedzi na moje pytanie to postanowi?am za?o?y? nowy w?tek (je?li jednak co? przeoczy?am i podobny problem by? ju? poruszany na tym forum to bardzo przepraszam za za?miecanie i prosz? moderatora o skasowanie). Od prawie 3 tygodni nosz? soczewki kontaktowe Acuvue OASYS. Podczas badania (jestem pocz?tkuj?cym u?ytkownikiem) okulistka powiedzia?a mi, ?e przez pierwsze dni mog? odczuwa? pewien dyskomfort itp., ale najdalej w ci?gu tygodnia moje oczy powinny przyzwyczai? si? do soczewek i powinno by? wszystko ok.
    No, wi?c czekam.... Dni mijaj? a ci?gle nie czuj? si? w soczewkach tak jak powinnam... Oczy mnie sw?dz? i s? lekko zaczerwienione. Po oko?o 3 godzinach po za?o?eniu soczewek zaczynam w nich widzie? znacznie gorzej ni? w okularach. A poza tym przez ca?y czas czuj? soczewk? w lewym oku (w prawym nie). Pocz?tkowo my?la?am, ?e mo?e przy do?? nieumiej?tnym zak?adaniu niechc?cy uszkodzi?am lew? soczewk? i st?d ten problem... Obejrza?am bardzo dok?adnie obie soczewki i nie mia?y one ?adnych uszkodze?.
    Wczoraj otworzy?am now? par? soczewek i uda?am si? do okulisty (innego, bo akurat mojej pani doktor nie by?o:/). Pani doktor bardzo dok?adnie obejrza?a moje oczy i powiedzia?a, ?ebym zrobi?a sobie kilka dni przerwy od soczewek i zmieni?a p?yn na jakikolwiek inny, bo mo?liwe, ?e ten obecny jest dla mnie nie odpowiedni (do tej pory u?ywa?am Opti – Free Ekspress). Wi?c jutro id? kupi? nowy p?yn. Zastanawiam si? nad Complete Moisture Plus lub nad EYEYE All in One. Czy kto? z Was u?ywa? kt??rego? z tych p?yn??w i m??g?by mi powiedzie? czy warto go kupi?? A mo?e w og??le da? sobie spok??j z wy?ej wymienionymi p?ynami i kupi? np. Solo Care Aqua? Wiem, ?e ka?de oko reaguj inaczej i ?e to, co jest dobre dla jednego u?ytkownika wcale nie musi by? dobre dla innego, ale mo?e akurat kto? z Was mia? podobny problem i m??g?by mi co? doradzi?? B?d? wdzi?czna za ka?d? sugesti?.
    Pozdrawiam:)
    "Nie obawiajmy si?? ryzyka, bo to obawa, l??k zabija najpi??kniejsze marzenia"
    Benedykt XVI
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 11 sierpnia 2007, 23:04

    Jak dla mnie Complete Moisture by? dobry ale Solo Care Aqua okaza? sie lepszy.... Tw??j wyb??r... jak sama stwierdzi??s- ka?de oko jest inne.
    Moze sie okazac ze to reakcja alergiczna na p?yn- w??wczas najlepszy bedzie jakis dla alergik?? np Aosept Plus :) pozdrawiam....

    P.S. Mozesz udac sie do swojego optyka i zapytac o tzw startery p?yn??w- opakowania zawieraj?ce po 60 ml p?yn??w. Zapomnia?em dodac- COmplete Moisture Plus zostal wycofany tymczasowo ze sprzeda?y ;/
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    Chrześcijanka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 22:44
    Lokalizacja: Â???dÂ?
    Kontakt:

    autor: Chrześcijanka » 11 sierpnia 2007, 23:24

    Bardzo dzi?kuj? za szybk? odpowied?:). Te? mi si? wydawa?o, ?e Complete zosta? wycofany (podobno niezbyt wystarczaj?co chroni? przed grzybem czy co?...) ale w sklepach internetowych jest dost?pny wi?c ja ju? nie wiem:/ Wybaczcie, ?e zadaj? takie troch? g?upie pytania ale jeszcze ma?o rozeznana jestem w temacie p?yn??w, soczewek itp.:)
    P.S. A wiesz mo?e czy w ma?ym Solo Care Aqua te? jest pude?eczko na soczewki czy raczej tylko w du?ym?
    Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2007, 23:55 przez Chrześcijanka, łącznie zmieniany 1 raz.
    "Nie obawiajmy si?? ryzyka, bo to obawa, l??k zabija najpi??kniejsze marzenia"
    Benedykt XVI
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 sierpnia 2007, 23:57

    Complete Moisture Plus jest WYCOFANY, mozna przeczytac o tym
    viewtopic.php?t=531
    zamiast niego od kilku dni dostepny jest
    Complete 10min
    viewtopic.php?t=595


    To ze niektore sklepy go nie wycofaly i nadal go sprzedaja... coz :maruda:

    SoloCare Aqua kazdy (120ml i 360ml) zawiera antybakteryjny pojemniczek

    ps. linki do sklepow sa niezgodne z regulaminem forum
    viewtopic.php?t=11
  • Awatar użytkownika
    Chrześcijanka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 22:44
    Lokalizacja: Â???dÂ?
    Kontakt:

    autor: Chrześcijanka » 12 sierpnia 2007, 00:21

    Ups... No rzeczywi?cie linki do sklep??w s? niedozwolone. Bardzo przepraszam za niedopatrzenie Obiecuj?, ?e ju? wi?cej si? to nie powt??rzy i dzi?kuj? za pomoc :)
    "Nie obawiajmy si?? ryzyka, bo to obawa, l??k zabija najpi??kniejsze marzenia"
    Benedykt XVI
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 12 sierpnia 2007, 11:34

    Johnson&Johnson producent soczewek Acuvue zaleca p?yn Opti Free Express. Je?li to nie pomo?e to spr??buj zmieni? soczewki. Ja polecam PureVision te? d?ugo szuka?em odpowienich dla siebie soczewek (acuvue oasys te? ju? mia?em) i tez okaza?y si? najlepsze.
  • Staszek U.
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 07:11
    Lokalizacja: Â?wierklany

    autor: Staszek U. » 12 sierpnia 2007, 16:28

    Chrze?cijanka pisze:Wi?c jutro id? kupi? nowy p?yn. Zastanawiam si? nad Complete Moisture Plus lub nad EYEYE All in One. Czy kto? z Was u?ywa? kt??rego? z tych p?yn??w i m??g?by mi powiedzie? czy warto go kupi?? A mo?e w og??le da? sobie spok??j z wy?ej wymienionymi p?ynami i kupi? np. Solo Care Aqua?
    U?ywam r??wnie? soczewek J&J Acuvue Oasys i mi okulista poleci? p?yn Solo Care Aqua. Nie mam ?adnych problem??w.
    Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2007, 16:49 przez Staszek U., łącznie zmieniany 1 raz.
    Stanik
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 14 sierpnia 2007, 17:42

    Powiem tak ja uzywa?am przez d?u?szy czas Opti Free i sprawowa? sie super potem zmieni?am na chwile bo mialam ten maly pojemnik na Complete.. nie bylo lepiej ani gorzej potem znow zmienilam na Eyeye ten za to sprawuje sie lepiej od pozosta?ych.ale to tez zale?y od soczewek jakich u?ywasz, bo ja np teraz uzywam Eyeye i z tym p?ynem s? super, a pozatym to jak juz kto? tu napisa? to ka?dy inaczej reaguje na p?yny do soczewek i proponowa?abym ci poprubowa? najpierw na tzw. "pr??bkach".
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    Chrześcijanka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 22:44
    Lokalizacja: Â???dÂ?
    Kontakt:

    autor: Chrześcijanka » 14 sierpnia 2007, 21:19

    Bardzo dzi?kuj? za wszystkie odpowiedzi :) Asiaczek masz racj? najlepiej by?o by gdybym najpierw przetestowa?a tzw. pr??bki... Tylko gdzie mo?na kupi? takie ma?e buteleczki p?yn??w?
    "Nie obawiajmy si?? ryzyka, bo to obawa, l??k zabija najpi??kniejsze marzenia"
    Benedykt XVI
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 15 sierpnia 2007, 08:44

    Wydaje mi si? ?e to jest darmowe. Ja jak kupowa?em soczewki kiedy? dosta?em pr??bke Renu MultiPlus a teraz niedawno Complete Moisture Plus. Obydwa opakowania by?y po 60 ml i pisa?o na nich "Starter Kit" Wiec moze zapytaj o nie swojego optyka :) Pozdrawiam
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 sierpnia 2007, 12:09

    modern pisze:Wydaje mi si? ?e to jest darmowe. Ja jak kupowa?em soczewki kiedy? dosta?em pr??bke Renu MultiPlus a teraz niedawno Complete Moisture Plus. Obydwa opakowania by?y po 60 ml i pisa?o na nich "Starter Kit" Wiec moze zapytaj o nie swojego optyka :) Pozdrawiam
    zalezy od zakladu raz jest za darmo a innym razem placisz ;/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 sierpnia 2007, 12:15

    modern pisze:Wydaje mi si? ?e to jest darmowe. Ja jak kupowa?em soczewki kiedy? dosta?em pr??bke Renu MultiPlus a teraz niedawno Complete Moisture Plus.
    Startery sa bezplatne przy doborze soczewek kontaktowych lub gdy ktos po dobraniu kupuje soczewki. Nie sa przeznaczone do sprzedazy odrebnej...
  • Awatar użytkownika
    Chrześcijanka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 22:44
    Lokalizacja: Â???dÂ?
    Kontakt:

    autor: Chrześcijanka » 19 sierpnia 2007, 16:49

    No i w ko?cu wczoraj kupi?am inny p?yn. Sprzedawczyni doradzi?a mi Eye See, bo niby Solo Care Aqua b?dzie za bardzo nawil?a? soczewki oasys i mo?e to powodowa? efekt „?lizgania”. Ja si? jeszcze nie za bardzo na tym wszystkim znam, wi?c uwierzy?am sprzedawczyni. Zap?aci?am za p?yn i wysz?am. P?ynem zainteresowa?am si? dopiero p???nym wieczorem. Czytaj?c etykietk? (p?yn nie by? pakowany w pude?ko, wi?c nie by?o do niego do??czonej ?adnej ulotki) zauwa?y?am, ?e znajduje si? na niej tylko jedna data: 04.2007 (przy czym nigdzie nie jest napisane czy jest to data produkcji czy data wa?no?ci.) i informacja, ?e nie nale?y u?ywa? p?ynu d?u?ej ni? 3 miesi?ce od daty otwarcia butelki. Ja tej butelki nie otworzy?am w og??le, poniewa? zacz??am obawia? si? tego, ?e p?yn mo?e by? zwyczajnie przeterminowany. Dzi? salon, w kt??rym kupi?am ten p?yn jest zamkni?ty, wi?c uda?am si? do innego (oczywi?cie oba salony to ta sama sie?) licz?c na to, ?e osoba, kt??ra tam sprzedaje powie mi czy data na butelce to data produkcji czy wa?no?ci. (Salon, w kt??rym by?am dzisiaj r??wnie? sprzedaje p?yny Eye See ale obecnie zosta?y im same du?e butelki a ja kupi?am ma??). Sprzedawca bardzo uwa?nie obejrza? butelk?, przeczyta? etykietk?, po czym stwierdzi?, ?e niestety nie wie czy data na butelce jest dat? wa?no?ci czy produkcji i ?ebym jutro uda?a si? tam gdzie p?yn zosta? kupiony, ale skoro nie mam paragonu (wyrzuci?am go wychodz?c ze sklepu, bo do g?owy mi nie przysz?o, ?e mog? mie? taki problem) to on „czarno to widzi”.
    Czy wed?ug Was sprzedawca mo?e odm??wi? mi zwrotu pieni?dzy tylko, dlatego ?e nie mam paragonu??:(
    P.S. Ale si? rozpisa?am i chyba troch? zamota?am... Przepraszam
    "Nie obawiajmy si?? ryzyka, bo to obawa, l??k zabija najpi??kniejsze marzenia"
    Benedykt XVI
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 19 sierpnia 2007, 17:58

    Chrze?cijanka pisze: Czy wed?ug Was sprzedawca mo?e odm??wi? mi zwrotu pieni?dzy tylko, dlatego ?e nie mam paragonu??:(
    Niestety tak.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 sierpnia 2007, 18:06

    Chrze?cijanka pisze:Sprzedawca bardzo uwa?nie obejrza? butelk?, przeczyta? etykietk?, po czym stwierdzi?, ?e niestety nie wie czy data na butelce jest dat? wa?no?ci czy produkcji
    Na butelce jest napis EXP (data waznosci) do tego momentu plyn moze byc zamkniety - czyli jest to termin WAZNOSCI plynu a nie produkcji, daty produkcji sa zakodowane (a wlasciwie mowi o niej) numer serii.
    Chrze?cijanka pisze: Czy wed?ug Was sprzedawca mo?e odm??wi? mi zwrotu pieni?dzy tylko, dlatego ?e nie mam paragonu??:(
    Oczywiscie ze nie ma wtedy prawa i obowiazku przyjmowac produktu z powrotem, ani oddawac gotowki. Dowodem zakupu jest paragon, jezeli sie go pozbylas - Twoja strata i nauczka na przyszlosc.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 sierpnia 2007, 18:16

    jezeli sprzedawca jest ok i cie pamieta to moze przyjmie produkt :) ale obowiazku takiego nie ma :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 sierpnia 2007, 18:21

    woozie pisze:jezeli sprzedawca jest ok i cie pamieta to moze przyjmie produkt
    To nie chodzi o bycie ok...
    tylko ze przyjecie plynu bez paragonu powoduje nadwyzke asortymentu na sklepie co jest problemem... dlatego wazny jest zwrot z paragonem lub innym dowodem zakupu...

    ale nie robmy :ot:
  • Awatar użytkownika
    Chrześcijanka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 6
    Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 22:44
    Lokalizacja: Â???dÂ?
    Kontakt:

    autor: Chrześcijanka » 20 sierpnia 2007, 20:58

    By?am dzisiaj w salonie, w kt??rym kupi?am ten p?yn z „tajemnicz?” dat?. Okaza?o si?, ?e by?a to data wa?no?ci. Sprzedawca (tego, kt??ry w sobot? sprzeda? mi ten felerny egzemplarz dzi? nie by?o w pracy) przeprosi? mnie za nie dopatrzenie z ich strony, wymieni? p?yn na nowy (nawet nie zapyta? o paragon) i do?o?y? jeszcze 4 malutkie (30 ml) buteleczki (to niby za fatyg?). Bardzo dzi?kuj? za wszystkie komentarze :)
    Pozdrawiam.
    "Nie obawiajmy si?? ryzyka, bo to obawa, l??k zabija najpi??kniejsze marzenia"
    Benedykt XVI
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 sierpnia 2007, 22:22

    By?am dzisiaj w salonie, w kt??rym kupi?am ten p?yn z „tajemnicz?” dat?. Okaza?o si?, ?e by?a to data wa?no?ci. Sprzedawca (tego, kt??ry w sobot? sprzeda? mi ten felerny egzemplarz dzi? nie by?o w pracy) przeprosi? mnie za nie dopatrzenie z ich strony, wymieni? p?yn na nowy (nawet nie zapyta? o paragon) i do?o?y? jeszcze 4 malutkie (30 ml) buteleczki (to niby za fatyg?). Bardzo dzi?kuj? za wszystkie komentarze :)
    Pozdrawiam.
    no to pozdro dla tego pana i rispekt rzadko sie takich ludzi spotyka :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 21 sierpnia 2007, 00:55

    Chrze?cijanka pisze:wymieni? p?yn na nowy (nawet nie zapyta? o paragon)
    Takie rzeczy odbywaj? si? czasami bez paragon??w, bo artyku???w nie przybywa tylko zostaj? podmienione, oczywi?cie w tym przypadku artyku???w dwukrotnie ub?dzie :D bo tego ze star? dat? przydatno?ci to ju? nie sprzedadz? :) Ciesze si?, ?e si? uda?o :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 sierpnia 2007, 09:47

    a wlasnie ze paragon powinien byc bo jak udowodnisz sprzedawcy ze kupilas u nich a nie gdzie indziej ? :P no ale czasem na szczescie sie spotyka ludzi jak ten facet o ktorym powyzej napisala chrzescijanka :) :boks:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Melon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 07 września 2007, 22:38
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Melon » 07 września 2007, 22:44

    witam, chcia?abym si? dowiedzie? czego? na temat p?ynu 'Eyeye all in one' nigdy wcze?niej go nie u?ywa?am, a zastanawiam si? nad zmian? obecnego (Solo care aqua) Je?eli kto? stosowa? p?yn mnie interesuj?cy prosz? o chwil? refleksji :D
ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości