ODPOWIEDZ Posty: 41
STUDIUM PRZYPADKÓW
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    STUDIUM PRZYPADKÓW

    autor: aniula » 06 sierpnia 2007, 08:05

    Cz?sto zdarza mi si? mie? jakie? dziwne przypadki:

    1. Blondynka (nie obra?aj?c blondynek, bo sama ni? jestem) cieszy si? z tego, ?e nosi soczewki Focus Softcolors przez dwa miesi?ce bez ?ci?gania. T? kwesti? pozostawi? bez komantarza!! :mur:

    2. Ch?opak (mo?e ze 25lat), wydawa?o by si? inteligentny, nosi soczewki Soflens Comfort 4 dni bez ?ci?gania, soczewki te wygl?daj? obrzydliwie, przyklei?y mu si? do oczu, porobi?y si? na nich br?zowe plamy, tylko dlatego, ?e sko?czy? mu si? p?yn i musia? jecha? na koncert Rolling stones'??w nie zd??y? kupi? p?ynu bo zamkn?li mu o 19 sklep :...: przyk?ad ludzkiej bezmy?lno?ci. Tak jakby wroc?aw by? dziur? zabit? dechami i nie by?o galerii handlowych, gdzie o 21 wieczorem mo?na kupi? byle jaki p?yn do soczewek!!

    3. Ch?opak upiera si? przy wadliwo?ci soczewki, koniecznie by j? zareklamowa?, k?uje go w oko. Twierdzi ?e za?o?y? j? poprawnie, przy tym tak?e si? upiera. Zmuszony zostaje do ?ci?gni?cia soczewki i prze?o?enia jej na drug? (jak si? okazuje poprawn? stron?), nagle wszystko wraca do normy, nie ma k?ucia, nic go nie boli. :)

    4. Akt desperacji - kobieta nosi Optim? 3-miesi?czn? p??? roku i jest z siebie bardzo dumna, gratuluj? :super:

    Jak co? ciekawego przyjdzie mi jeszcze do g?owy to wam opisz?. Prosz? nie bierzcie z nich przyk?adu, nie oszcz?dzajcie na oczach, one s? na ca?e ?ycie!! :girl:
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez aniula, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 sierpnia 2007, 10:43

    eeeeeeeeeee nawet nie wiem jak to skometnowac :P
    niektorzy widac lubia hardcore :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 06 sierpnia 2007, 11:02

    Ja czyta?em wywiad z jakim? okulist? kt??ry pisa? ?e przychodzi?y do niego pacjentki kt??re kilka miesi?cy nie zdejmowa?y swoich soczewek. Cz??? z nich ca?kiem straci?a wzrok. Jak wida? ludzka g?upota nie zna granic.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 06 sierpnia 2007, 12:52

    Co do 4 punktu.. Prawie, jak ja. :D Tylko ja nosi?am 4 miesi?ce. :P
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 06 sierpnia 2007, 13:13

    aniula, ja juz kiedys pisa?em o takich przypadkach kt??re przeczyta?em na pewnym forum w necie(nie wiem czy moge podac nazwe) :gwizd: ludzie s? niesamowicie nieodpowiedzialni. chc? mie? najta?sze soczewki w kt??rych mo?na robi? wszystko ??cznie ze spaniem. nosz? jedne z najlepszych soczewek na rynku i si? przejmuj? czy s? dobre dla moich oczu, a co dopiero powiedzie? o tych ludziach co opisa?a??? blondynka mi sie podoba?a, nied?ugo oczy jej wyp?yn? wraz z tymi soczewkami kt??re nosi si? tylko po par? godzin dziennie. o optimie tez wiele slyszalem, np. to jak ktos nosi je 2 rok i mowi ze s? niesamowicie comfortowe i poki nie zmniejszy si? komfort to nie kupi nastepnych?!?!? tylko ja si?pytam, czy ci ludzie nie chodz? do okulisty?? no przecie? conajmniej raz na 5 lat wypada?oby(ja chodze co rok, czasami co p???). poprostu s? ludzie i taborety.......ja sie nie przejmuje ich sprawa oczy ma si? jedne na ca?e ?ycie, oni b?d? potrzebowa? impalnt??w po 40-dziestce...proste prawda??
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 06 sierpnia 2007, 14:35

    zaakochany pisze:no przecie? conajmniej raz na 5 lat wypada?oby(ja chodze co rok, czasami co p???).
    W przypadku okularow! Jesli sie nosi soczewki zdrowie oczu trzeba badac od miesiaca do pol roku max :)
    \
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 06 sierpnia 2007, 17:53

    Ja my?l?, ?e tak co p??? roku trzeba by by?o zbada? oczka (to tak jak z dentyst?), niestety takie przypadki chodz? po ulicach, cho? czasem wstydz?c si? w?asnej g?upoty i bezmy?lno?ci nie m??wi? o tym, mo?e to i lepiej, po co mam si? denerwowa?. Najcz??ciej jednak nie s? ?wiadomi swojej g?upoty i jej skutk??w. Czasem sytuacja wymusza na nas nierozs?dne zachowania, oby by?o takich sytuacji jak najmniej. W?a?nie od dzi? rozpoczynam urlop zaczynam nauk? o okularkach, trzymajcie kciuki, bo sporo tego jest. :papa: Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 sierpnia 2007, 18:32

    aniula pisze:W?a?nie od dzi? rozpoczynam urlop zaczynam nauk? o okularkach, trzymajcie kciuki, bo sporo tego jest. Pozdrawiam
    Heh, no to przyjemnego polaczenia urlopu z nauka ;)

    Co do wizyt kontrolnych uzytkownikow soczewek kontaktowych to u nas przebiega to w ten sposob, ze:
    - pierwsza wizyta jest w ciagu kilku dni po dopasowaniu
    - druga w ciagu miesiaca, najlepiej 3ci tydzien lub prawie pod koniec terminu soczewek (jezeli nosi miesieczne)
    - trzeba w 2-3cim miesiacu
    pozniej juz sa ustalalne indywidualnie wg potrzeb ale okres polroczny to maksimum.
    Wyznawajcie zasade, lepiej zapobiegac niz leczyc

    A co do studium przypadkow... opisze kilka w pozniejszym czasie :)

    Ale na teraz przypomina mi sie fakt, ze jeden jegomosc czyscil soczewki konwencjonalne w spirytusie, tak samo w nim przechowywal i czyscil nim pojemniczek. Soczewki roczne nosil przez 5lat! - noz w kieszeni sie otwiera... :eek:
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 06 sierpnia 2007, 18:43

    LEMUR pisze:Ale na teraz przypomina mi sie fakt, ze jeden jegomosc czyscil soczewki konwencjonalne w spirytusie, tak samo w nim przechowywal i czyscil nim pojemniczek. Soczewki roczne nosil przez 5lat! - noz w kieszeni sie otwiera... :eek:
    Znasz taki przypadek, czy to tylko opowiastki? Szczerze w?tpi?, ?e ten cz?owiek m??g? tak robi? przez 5 lat. Wcze?niej dosta?by jakiej? choroby i straci?by wzrok. To jest po prostu nie mo?liwe.
    Skaleczeni milczeniem...
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 06 sierpnia 2007, 18:44

    Lemur nie?le zacz??e? sw??j w?tek do studium przypadk??w, czekam z nieciepliwo?ci? na wiecej :) gratuluj? jegomo?ciowi zdrowej rog??wki :...: w pe?ni wypalonej :D
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 sierpnia 2007, 18:48

    Eh, niezbyt moze dobrze wyjasnilem, uzywal plynow ale od czasu do czasu przemywal spirytusem i od czasu do czasu... powiedzmy robil im taka kuracje co tydzien/miesiac.. traktowal to zamiast tabletek odbialczajacych.

    A co do wszystkich opowiastek, to w wielu zawsze ktwi watek konfabulacyjny... wiec wiekszosc trzeba brac z duza doza realizmu, czy faktycznie tak postepowal i ile w tym prawdy... nie wnikalem - tyle co od jegomoscia uslyszalem spory kawal czasu temu.

    Ale w wiekszosci przypadkow to naprawde... :cenzura:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 sierpnia 2007, 19:04

    aaaaaaaa lemur zabiles mnie ta historia :P

    te historie to sie nadaj do hydepark :mlotek:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 sierpnia 2007, 19:36

    woozie pisze:te historie to sie nadaj do hydepark
    hyde park jest dzialem nie zwiazanym z zadnym dzialow i traktowany jako ogromny offtopic.
    Jest jak najbardziej w dobrym dziale. i nie robmy w nim
    :ot:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 sierpnia 2007, 21:20

    lemur to taki joke byl tylko :P chyba wiesz o co mi chodzilo :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • DziOOba
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 września 2007, 21:14
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    autor: DziOOba » 15 września 2007, 16:42

    To i ja dodam male co nieco odemnie:-)
    Ze wzgledu ze soczewki nosze dopieor 4 dzien dowiaduje sie tu i ??wdzie o nich ,i tak wlasnie smsem dostalam od znajomej wiadomosc .
    A co do szkiel to ja mam te na 3 miesiace Optima FW a potrafie w nich chodzic rok ,bedziesz widziec po szklach bo z czasem sie rozdwarstwiaja:-(
    Doznalam szoku rozumiem kilka dni ale kilka miesiecy to przesada
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2007, 17:08

    DziOOba pisze:Doznalam szoku rozumiem kilka dni ale kilka miesiecy to przesada
    kazdy potem tworzy sobie swoja historie...
    najgorsze jest to ze czasami takie teksty odchodza z gabinetu :(
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 września 2007, 17:16

    i tak "najlepszy" byl tekst o przemywaniu soczewek spirytusem. i potem pojdzie taki jeden z drugim i powie ze oslepl przez soczewki. Jak widac glupota jednak boli :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • DziOOba
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 września 2007, 21:14
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    autor: DziOOba » 15 września 2007, 17:27

    najgorsze jest to ze czasami takie teksty odchodza z gabinetu
    dokladnie sama jestem przykladem bedac w srode w gabinecie w celu doboru soczewek dostalam oasisy ,ktore jak wiadomo sa 2 tyg ,z informacja od p.okulistki ze to sa miesieczne a za chwile no w sumie one sa 2-tyg ale spokojnie mozna je nosic miesiac zreszta tak zapewnia producent hmmmm ciekawe:-)
    Ale co powiem to powiem ze soczewki mi dobrala extra wcale ich nie czuje:-)
    czasami sie zastanawiam czy je mam :-)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2007, 20:10

    DziOOba pisze:a za chwile no w sumie one sa 2-tyg ale spokojnie mozna je nosic miesiac zreszta tak zapewnia producent hmmmm ciekawe:-)
    o tym juz wypowiadalem sie na forum wielokrotnie...

    Soczewki J&J poczawszy od Acuvue, Advanced i Oasysow sa REKOMENDOWANE przez producenta jako soczewki 2-tygodniowe.

    Zalecenie uzywania miesiac podejmowane jest indywidualnie przez specjaliste po okresie kontrolnym... przewaznie taki okres kontrolny po doborze soczewek powinien byc mniej wiecej po tygodniu, aby moc stwierdzic jaka jest reakcja oka na soczewke... jezeli wszystko jest OK i jaki jest sposob noszenia podejmuje sie albo nie decyzje o mozliwosci noszenia max miesiac (ale jak podreksla to nawet sam PRODUCENT - po konsultacji ze specjalista

    Ale ze narod Polski jest przekorny i zawsze wie najlepiej - stad wychodza rozne takie cos-cosie...
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 14 października 2007, 12:47

    Wracam do tematu. Tym razem troch? smutniej. Bardzo wsp???czuj? osobom, kt??re maj? du?? wad?. Ostatni przypadek - pani, kt??ra na jedno oczko ma soczewk? -21.00, natomiast na drugie nie ma ju? dla niej soczewek, zupe?nie ju? nie widzi :huh:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 października 2007, 18:38

    ale to ma chyba jakies podloze genetyczne ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 15 października 2007, 22:39

    woozie pisze:ale to ma chyba jakies podloze genetyczne ?
    trudno mi powiedzie?, by? mo?e :/
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    autor: karroollinka » 23 stycznia 2008, 11:53

    mam pytanie bo nie wiem czy dobrze robie.?

    zakladam soczewki zaraz po wstaniu z ?ozka i zdejmuje tuz przed pojsciem spac(to wychodzi roznie od 12 do 15 h dziennie) okularow prawie wogole nie uzywam?

    jesli zle to chce to zmienic ale soczewki nosze od ok2tyg. wiec moze jeszcze nic mi sie nie stalo
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 23 stycznia 2008, 12:46

    A czy to jest temat na takie pytania?

    Okulista powinien Ci? poinformowac ile mo?esz chodzic w soczewkach. Najzdrowiej jak najmniej chocia? sam tak nie post?puje.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 stycznia 2008, 12:50

    na poczatku przygody z soczewkami nie polecam noszenia ich tak dlugo, a raczej stopniowo, okresowo wydluzac ten czas.
    Maksymalnie do tygodnia zalecamy wizyte kontrolna aby zobaczyc jak oko reaguje na soczewke.

    prosze nie robic :ot:
    nie temu sluzy ten temat, jak zauwazyl Debian!
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 stycznia 2008, 12:31

    Ok, tak wi?c jestem przera?ony, mam nadzieje ?e to jaka? groteska czy ironia, bo jak nie to ja odpadam:, to jest tylko cytat z jakiegos forum internetowego.
    No to pos?uchaj tego, to fragmenty z ksi??ki Piotra Morawskiego "Poradnik zdrowia. Oczy" wyd. przez Skarbnic? Wiedzy w 2005r. (czyli bynajmniej nie s? to jakie? zamierzch?e czasy, ja ju? wtedy jaki? czas nosi?am soczewki):

    "O ile mi?kkie soczewki nale?y wymienia? ?rednio co 2 lata, a przy intensywnym noszeniu nawet co 8 miesi?cy, o tyle szk?a twarde wystarczy zmienia? co 3 lata, bez wzgl?du na intensywno?? eksploatacji
    (...)
    Je?eli wybrali?my szk?a kontaktowe warto zapozna? si? z kilkoma wskaz??wkami dotycz?cymi ich stosowania. Przede wszystkim, co ju? podkre?lali?my nale?y szczeg??lnie dba? o czysto?? szkie?. Nale?y je przechowywa? w specjalnym pojemniczku wype?nionym p?ynem fizjologicznym. Codziennie trzeba je my? myd?em lub specjalnym p?ynem, a raz w tygodniu odbia?cza?. Osoby uczulone na chemiczny roztw??r NaCl, w kt??rym przechowuje si? szk?a, mog? konserwowa? je termicznie, gotuj?c w wodzie. Konserwacja termiczna powoduje ????kni?cie szkie?, a tak?e ich twardnienie.
    (...)
    Kiedy czujemy pod powiek? obce cia?o, nale?y wyj?? szk?o i obejrze? je dok?adnie zw?aszcza na brzegach. Mo?e bowiem doj?? do jego naderwania. W takim wypadku nale?y je wymieni?, gdy? wkr??tce rozerwie si? zupe?nie. Gdy za? stwierdzamy, ?e soczewka jest zanieczyszczona, nale?y w?o?y? j? pod j?zyk. Powinno to wystarczy?, by j? oczy?ci?."

    Czy kt??ra? z Was wk?ada?a sobie kiedy? soczewk? pod j?zyk by j? oczy?ci? ? No coment
    Dodam, ?e na tej ksi??ce pisze: UWAGA Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialno?ci za szkody powsta?e w wyniku stosowania porad zawartych w niniejszym Poradniku Zdrowia. Uprzejmie prosimy o nie zwracanie si? w sprawie porad do wydawnictwa i Autora."
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 stycznia 2008, 11:28

    :eek: ... no i potem sie dziwimy ze ludzie spirytusem czy mydlem przemywaja soczewki :/ ehh rece opadaja po prostu a najgorsze ze ktos przez takie publikacje moze sobie zaszkodzic :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 26 stycznia 2008, 12:43

    to czyszczenie myd?em dotyczy?o pewnie twardych soczewek, bo swego czasu by?y (lub mo?e jeszcze s?) myde?ka do czyszczenia. czasy si? zmieniaj?, wi?c i ksi??eczka chyba troch? ma?o aktualna :)
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 13 kwietnia 2008, 16:44

    To ja ostatnio s?ysza?am o pani kt??ra par? soczewek jednodniowych nosi?a przez 6 m-cy i nabawi?a sie takiego zapalenia oczu ?e teraz na jedno oko wogule nie mo?e zak?ada? soczewek.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 kwietnia 2008, 17:14

    Sol pisze:To ja ostatnio s?ysza?am o pani kt??ra par? soczewek jednodniowych nosi?a przez 6 m-cy i nabawi?a sie takiego zapalenia oczu ?e teraz na jedno oko wogule nie mo?e zak?ada? soczewek.
    to i tak mala cena moim zdaniem
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 41

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości