ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Wyschnięta soczewka
  • Muro lightning
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 14:17
    Lokalizacja: Pozna??

    Wyschnięta soczewka

    autor: Muro lightning » 02 sierpnia 2007, 14:22

    Cze?? i czo?em, zawita?em na forum, bo po wieloletnim stosowaniu okular??w postanowi?em przerzuci? si? na soczewki, a to okaza?o si? nie takie proste.
    Dopiero zaczynam stosowa? soczewki, mam je 3 dni i ju? mam problemy. Dzisiaj podczas zakladania wypad?a mi soczewka, a szukanie jej w ?azience zaj??o mi p???torej godziny, w tak g?upie miejsce wpad?a. Wysch?a ona i si? zmarszczy?a, by?? twarda jak plastik. Po zanurzeniu do p?ynu typu "wszystko w jednym", najpierw odzyska?a mi?kko??, a potem kszta?t. Wygl?da normalnie, ale czy nadaje si? do stosowania? Jest to soczewka miesi?czna, je?li ma to jakie? znaczenie.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 14:34 przez Muro lightning, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 02 sierpnia 2007, 14:53

    Wydaje mi sie ?e soczewka kt??ra nie by?a w p?ynie ani na oczach przez p???torej godziny mog?a si? zniszczy? tzn straci? swoje w?a?ciwo?ci materia?owe i do tego by?a twarda jak plastik. Ale je?li koniecznie nie chcesz kupowa? nast?pnej, to niech posiedzi w p?ynie 4-6 godzin (wi?kszo?? p?yn??w potrzebuje tyle czasu do zdezynfekowania). Za???? soczewke na oko i je?li b?dzie wyst?powa? dyskomfort czy zaczerwienienie oczu to j? wyrzu?.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 02 sierpnia 2007, 17:59

    Producenci soczewek nie zalecaj? uzywanie soczewki, kt??ra wysch?a. Mo?e by? ona zanieczyszczona, jej w?a?ciwo?ci mog? ju? nie by? takie, jak powinny przy prawid?owym jej u?ytkowaniu. Ja bym proponowa?a wyrzuci? i za?o?y? now? soczewk?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 sierpnia 2007, 19:42

    Muro lightning pisze:Dopiero zaczynam stosowa? soczewki, mam je 3 dni i ju? mam problemy
    bedzie juz tylko lepiej :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 sierpnia 2007, 21:18

    Muro lightning pisze:Wygl?da normalnie, ale czy nadaje si? do stosowania?
    NIE! do wyrzucenia!
  • Muro lightning
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 14:17
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Muro lightning » 06 sierpnia 2007, 04:55

    Dzi?kuj? za odpowiedzi i rady. :)
    Faktycznie chyba b?dzie powoli coraz lepiej. Dzisiaj za?o?enie obu zaj??o 25 minut, co jest jednocze?nie ma?o i du?o. Ale mnie optymistycznie nastawia.
    A, w ka?dym razie mam nowa. ;)
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 06 sierpnia 2007, 17:56

    A czy lekarz przy doborze soczewek nauczy? Ci? zak?ada? i ?ci?ga? i czy da? wewntualnie ulotk? informacyjn? o tych i innych czynno?ciach?
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości