ODPOWIEDZ Posty: 205
Zakładanie & prawa/lewa strona soczewki
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 31 października 2008, 23:16

    mysle ze najlatwiej sciagnac soczewke przytrzymujac srodkowym palcem dolna powieke lekko nacigajac ja w dol jednoczesnie patrzac do gory opuszka palca wskazujacego zsunac soczwke maksymalnie w dol...a sama wyskoczy z oczka...glowa do gory nie zrazaj sie a polubisz soczewki i nawet nie zauwazysz kiedy dojdziesz do wprawy :spoko: :papa:
  • Kass
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 31 października 2008, 22:50
    Lokalizacja: P??Â?noc

    autor: Kass » 31 października 2008, 23:17

    ale jak ona ma wyskoczyc jak wchodzi pod doln? powiek??
    :wstyd:
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 31 października 2008, 23:22

    nie wchodzi...grunt zebys przesunela palec z soczewka(nie paznokciem!!!! :devil: )jak palcem po szybie na krawedzi dolnej powieki albo sie wywinie i wyskoczy albo bardzo ladnie zostanie Ci na paluszku,jesli bedziesz miala jakies watpliwosci czy sie nie wywrocila sprawdz P/L strone:)napewno dojdziesz do wprawy...sposob na szczypanie soczewki tez nie jest trudny po kilku probach ale z poczatku jest nieprzyjemny...badz co badz to cialo obce w oku a i okrucienstwa wlasnych paluszkow sie boimy-NIEPOTRZEBNIE!!! :jupi:

    [ Dodano: 31 Pa? 2008 11:27 ]
    tu masz krok po kroku instrukcje:

    http://www.soczewkikontaktowe.pl/poradn ... zewki.html
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 października 2008, 23:32

    Kass, na YouTube mo?na znale?? filmiki, niekoniecznie m?dre i pouczaj?ce, ale du?o tego. Pociesz? Ci?, ja po raz pierwszy ?ci?ga?am 4,5 godziny i przyp?aci?am to wielkim b??lem g?owy. Nie poddawaj si?, po paru razach ?ci?ga?am ju? w kilka-kilkana?cie sekund, a przy drugiej parze nikt nie by?by w stanie powiedzie?, ?e jestem nowa w temacie. Moja metoda to zsuni?cie soczewki w d???, poza t?cz??wk? i rog??wk? i szczypni?cie, przy czym kciuk ustawiam bokiem (tzn. w kierunku g??ra-d???, ale bokiem palca dotykam soczewki), dotykam soczewk? palcem wskazuj?cym tak, ?eby nie by?o styczno?ci z paznokciami i nie ruszam nim, a kciukiem marszcz? soczewk? ruchem w kierunku drugiego palca. Mam za d?ugie paznokcie na uk?adanie palc??w horyzontalnie, pionowo-bocznie jest ok. U mnie spos??b z zsuwaniem maksymalnie si? nie sprawdzi?, bo jak przesuwam soczewk? do powieki, to mnie boli, a odskoczy? nie chce, ale kole?anka z tipsami go stosuje od lat.
  • Kass
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 31 października 2008, 22:50
    Lokalizacja: P??Â?noc

    autor: Kass » 03 listopada 2008, 10:21

    dzieki za pocieszenie, zrobi?am sobie dzie? przerwy bo po ostatnim majstrowaniu przy oku mia?am ca?e czerwone jak wampir :P

    dzisiaj rano za?o?y?am znowu soczewki i zaje?o mi to 20 minut, co jak na mnie jest wynikiem imponuj?cym :jupi:

    zobaczymy co bedzie wieczorem jak trzeba bedzie je sci?gn??... ale w koncu mam na to ca?? noc :)


    dodano:
    ha! by?am u optyka po nowe okularki i sci?gniecie soczewek 5 minut :D ju? chyba za?apa?am ' z czym to sie je' :jupi:
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 03 listopada 2008, 12:38

    mowilam ze dasz rade :jupi: gratuluje ze sie nie zrazilas :brawo: :spoko:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 listopada 2008, 17:38

    I jaki jest Tw??j tajemniczy spos??b? ;)
  • Kass
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 31 października 2008, 22:50
    Lokalizacja: P??Â?noc

    autor: Kass » 04 listopada 2008, 20:47

    przesuwam paluchem soczewke w zewn?trzny r??g oka i tam j? ?ciskam kcikiem i palcem wskazuj?cym :) idzie szybko i sprawnie , no chyba ?e mam zimne palce :spoko:
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 04 listopada 2008, 22:48

    no i ok -uwazaj tylko zeby nie zahaczyc soczewki pazurkiem;)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 listopada 2008, 00:09

    A co ma do tego temperatura palc??w? Pytam jako wieczny zmarzluch.
  • Kass
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 31 października 2008, 22:50
    Lokalizacja: P??Â?noc

    autor: Kass » 05 listopada 2008, 08:32

    jak palce s? zimne to dotykanie nimi okolic oczu i samego oka jest ( przynajmniej dla mnie) do?? drastyczne ;)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 stycznia 2009, 18:09

    Czy przyssawki dost?pne w sklepach s? tylko do twardych, czy i mi?kkich soczewek?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 stycznia 2009, 20:53

    wg informacji producentow sa do twardych i do miekkich.
    Do miekkich widzialem dwojakiego rodzaju. Takie jak u nas w sklepie internetowym, oraz takie na zasadzie gumowo-silikonowych szczypczykow (jak w pesecie).


    Acz kolwiek uzywaja raczej osoby noszace twarde soczewki lub te ktore z twardych przejda na miekkie z jakichs powodow - kwestia przywyczajenia. Sa rowniez osoby, ktore jak sprobuja uzywac - jakos nie wyobrazaja sobie inaczej. Kwestia gustu, kto co lubi

    Osobiscie wole zakladac i sciagac miekkie soczewki wlasnymi paluchami :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 stycznia 2009, 21:35

    Pisz? to w kontek?cie jednej z Twoich wcze?niejszych wypowiedzi, ?e s? tylko do twardych. Ale mo?e od tego czasu wyprodukowano te? takie do mi?kkich ;) Ba?abym si? tego u?ywa?, ale jakbym mia?a tipsy...
  • Damian0012
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 13:57
    Lokalizacja: pl

    soczewka lewa soczewka prawa

    autor: Damian0012 » 01 lutego 2009, 14:09

    mam taki problme
    mam soczewki toryczne roznica miedzy lewym okiem a prawym jest 0.25
    ostatnio zdejmowalem je po pijaku i teraz nie wiem ktora z soczewek jest na lewe oko a ktora na prawe oko
    jak je odroznic czy sa jakos podpisane bo ja praktycznie nie odczuwam roznicy jak je zakladam czy tak czy na odwrot
    pomocy
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 lutego 2009, 14:56

    Damian0012, r???nica jest niewielka, ale powiniene? j? zauwa?y?, je?li nie na podstawie w?asnych obserwacji, to przy badaniu ostro?ci u lekarza. Wydaje mi si?, ?e ma?o kt??ry salon ma sprz?t do rozpoznawania mocy kontakt??w.

    LEMUR - jak si? u?ywa i piel?gnuje takie przyssawki, jakie macie w ofercie? AOSeptem ich nie przemyj?.

    PS. Ju? wiem w takim razie, Olka, o jakich patyczkach m??wi?a? w kontek?cie mojego doktorka ;)
  • radosiewka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 23:34
    Lokalizacja: Łódź

    autor: radosiewka » 07 kwietnia 2009, 23:39

    Dzisiaj byłam po raz pierwszy założyć soczewki u okulisty. Tragedia po prostu :placze:
    Po 40 minutach udało mi się założyć obydwie soczewki, chociaż więcej w tym było szczęścia niż techniki... Nie wiem jak zmusić się do nie mrugania oczami;/ Zdjąć udało mi się jedną, drugą w sekundę wyjęła mi okulistka;/ Jutro kolejna próba u optyka, może mi się uda;/ Ogólnie pooglądałam filmiki na youtubie i już wiem o co chodzi. Bo nawet okulistka nie mogła mi włożyć do oka soczewek tak mrugałam, lepiej mi samej idzie. Ile wam zajęło pierwsze zakładanie i zdejmowanie soczewek? Co jest według was gorsze?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 kwietnia 2009, 10:46

    radosiewka, nie jest źle :)
    Moje pierwsze zdejmowanie: 4 godziny. Moje pierwsze zakładanie: godzina w kilka dni po paru nieudanych godzinnych próbach.
    Po 2 tygodniach: kilka SEKUND.
    Mruganie to dobra reakcja, opanujesz ją niedługo. Przytrzymaj szeroko powieki, wytrzeszcz oczy, skup się, będzie coraz lepiej :)
  • radosiewka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 23:34
    Lokalizacja: Łódź

    autor: radosiewka » 08 kwietnia 2009, 20:29

    Malla już dzisiaj było lepiej - udało mi się je dość szybko założyć - w 10 minut każdaxD Ze zdejmowaniem prawej był łatwo - poszło za drugim razem (jestem leworęczna) natomiast z lewą soczewką było ciężko... Dopiero gdy miałam już strasznie czerwone oko zaczęłam próbować drugą ręką i się udało :jupi:
    Jutro pierwsza próba w domu.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 kwietnia 2009, 21:14

    Zawsze myślałam, że leworęcznym z lewą powinno pójść łatwiej :P
  • radosiewka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 23:34
    Lokalizacja: Łódź

    autor: radosiewka » 08 kwietnia 2009, 21:20

    Lewą rękę mi łatwiej do oka wkładaćxD Mniejszy odruch obronny :spoko:
  • radosiewka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 23:34
    Lokalizacja: Łódź

    autor: radosiewka » 09 kwietnia 2009, 20:42

    Udało mi się szybko założyć samej soczewki (15 minut to dość dobry wynik) a wyjęłam je już bez problemu :jupi: - o wiele lepiej robi sie to w domu gdy nikt na Ciebie nie patrzy;) Od teraz używam po prostu tylko lewej ręki do wyjmowania soczewek;) Jest jakiś sposób aby wkładając soczewkę do oka nie tworzyły się bąbelki, tzn. takie miejsca z powietrzem, czy płynem?
  • choco
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 30 maja 2009, 18:41
    Lokalizacja: skoczów

    autor: choco » 30 maja 2009, 18:43

    Dzisiaj pierwszy raz próbowałam założyć sama soczewki, starałam się chyba z godzine i się poddałam. Wydaje mi się, że wszystko robie dobrze, a jednak soczewka ani razu nie przykleiła się do oka, za każdym razem została na palcu.. Jakaś rada?:(
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 maja 2009, 19:29

    Soczewka przyklei się do tego, co jest bardziej mokre, więc po wyjęciu przełóż ją z palca do palca, zmniejszy się ilość płynu na palcu, więc będzie bardziej skłonna przykleić się do oka.
  • Safin
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 listopada 2010, 13:50
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Safin » 19 listopada 2010, 14:48

    ~choco, i jak? pomogło? Szczerze mówiąc jestem ciekawy, bo sam miałem podobny problem, ale z biegiem czasu jakoś wszystko mi się zaczeło udawać :)
ODPOWIEDZ Posty: 205

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość