ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
dk/t
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    dk/t

    autor: Debian » 31 lipca 2007, 11:48

    Najcz??ciej producenci podaj? dk/t jakie jest przy wadzie -3,0. A jak obliczyc ile b?dzie dk/t przy innej wadzie?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 21:49

    czaj bo nie wiem czy dobrze rozumiem chodzi o to ze soczewka jest grubsza przy wiekszej wadzie i moze przepuszczac mniej tlenu i odpowiednio odwrotna sytuacja dla mniejszej wady ?

    jesli tak to myslisz ze to dk/t zmienialo by sie znacznie ? bo ja w to watpie
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 31 lipca 2007, 21:52

    Nie nie nie!!!! Wada w rzaden spos??b nie wp?ywa na przepuszczalno?? tlenu!!!! tzn np Oasys zar??wno przy -1.0 jak i -5.0 maj? taki sam wsp???czynnik dk/t- 147 :)
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 lipca 2007, 22:08

    Podajac Dk/t powinno zostac uwzglednione: graniczne i brzegowe. Te ktore podawane sa w materialach POWINNY wlasnie uwzgledniac oba... (wynik jest wtedy nizszy) jezeli nie uwzglednia tych dwoch wynik jest wyzszy.

    Inna tez jest przepuszczalnosc w czesci centralnej a inna na skraju soczewki... dlatego jezeli firma podaje Dk/t to podaje w sposob

    Dlatego nie tylko wazne jest jaka jest przepuszczalnosc w centrum ale i brzegowa, bo moze dojsc do niedolenienia rabka rogowki.

    przykladowo:
    XXX Dk/t 0,08 @ -3,00

    oznacza XXX Dk/t
    dla soczewki o mocy -3,00
    oraz ze grubosc centralna takiej soczewki to 0.08mm

    W kazdej sytuacji sa pewne normy i standardy, przyjeto ze dane te podaje sie dla soczewki o mocy -3.oo wraz z podaniem grubosci w jej centralnej czesci
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 22:39

    a sa gdzies podawane te brzegowe dk/t ? ta sa duze roznice w porownaniu do tego centralnego dk/t ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 lipca 2007, 22:41

    Nie, nie sa podawane... sa one podawane w materialach dla optykow i okulistow.
    Jednak wiekszosc firm ktore podaja dk/t to juz po uwzglednieniu tych dwoch parametrow.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 05 sierpnia 2007, 21:31

    Nie s? podowane te brzegowe dk/t , ale jak spyta?em si? mojej okulistki o parametry ca?ej soczewki to pokaza?a mi taki katalog ciby vision i tam by?o wszystko opisane od brzegu po ?rodek. np, air optix night and day na ?rodku ich przepuszczalno?? dochodzi do 195dk/t a na brzegach do 110dk/t. by?y tam r??wnie? inne parametry innych soczewek ale juz nie pamietam. wtedy akurat nosi?em air optix dlatego zapami?ta?em ich parametry. szuka?em w internecie czego? takiego ale nie ma. widocznie tamie inf s? dostarczane tylko do gabinet??w okulistycznych. woozie jak cie to interesuje to jak bedziesz u swojego okulisty lub okulistki to si? spytaj czy posiada takie dane, my?le ?e ci je ch?tnie poka?e. to ju? zale?y od okulisty :devil2:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 sierpnia 2007, 21:37

    zaakochany pisze:Nie s? podowane te brzegowe dk/t ,... przepuszczalno?? dochodzi do 195dk/t a na brzegach do 110dk/t.
    Ciba, tak samo jak i Johnson dla konsumenta akurat podaje Dk/t z uwzglednienie tych obu parametrow! Dlatego dk/t N&D wynosi 175

    Nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliscie, mierza Dk/t graniczne i brzegowe... podajac dla konsumenta powinno podac sie JEDNO ale uwzgledniajace oba te parametry! I tak postepuje juz wiekszosc firm z tego co wiem. Takze nie macie co szat drzec o to!

    A to co widziales to po prostu graficzny pokaz (przy uzyciu kolorow) w jakim fragmencie soczewki jaka jest przepuszczalnosc.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości