ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Tryb noszenia
  • Kokabel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 08 czerwca 2007, 12:08
    Lokalizacja: Katowice

    Tryb noszenia

    autor: Kokabel » 18 lipca 2007, 22:21

    Wiem, ?e soczewek przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym nie mo?na nosi? 24h na dob?. Jednak jest taka sytuacja, ?e nie b?d? za bardzo mog?a ich zdj?? przez ca?y dzie? i noc (impreza i te sprawy :mrgreen:). Czy mo?e sta? si? co? powa?nego je?eli raz troch? przeforsuj?? W?a?ciwie najbardziej mi zale?y ?eby m??c ich u?ywa? w nocy, wi?c ewentualnie, czy mo?na zrobi? tak ?eby w dzie? mie? okulary a w nocy soczewki?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 lipca 2007, 22:39

    Kokabel pisze:W?a?ciwie najbardziej mi zale?y ?eby m??c ich u?ywa? w nocy, wi?c ewentualnie, czy mo?na zrobi? tak ?eby w dzie? mie? okulary a w nocy soczewki?
    oczywiscie :) Przeciez nie jest nigdzie napisane ze takich soczewek nie mozesz uzywac w trybie... nazwijmy to "nocnym" :D

    To co wszedzie jest zwane trybem 'dziennym' oznacza nic innego jak soczewki sciagane i do przechowywania i czyszczenia w plynie pielegnacyjnym.
  • Kokabel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 08 czerwca 2007, 12:08
    Lokalizacja: Katowice

    autor: Kokabel » 18 lipca 2007, 22:43

    Ok, serdeczne dzi?ki za pomoc :spoko:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 22:55

    tylko w nich nie spij !!
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Kokabel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 08 czerwca 2007, 12:08
    Lokalizacja: Katowice

    autor: Kokabel » 19 lipca 2007, 16:16

    Ale jak sie godzink? w nich prze?pi? to chyba si? nic nie stanie?
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 19 lipca 2007, 17:46

    Zale?y jakie to s? soczewki... jesli chcesz spac powinienes zwr??cic uwag? m.in. na przepuszalno?? tlenu. Dobre s? Air Optix N&D, Oasys, Proclear Compatybiles tez s? podobno niezle ;D
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 lipca 2007, 18:41

    Ale jak sie godzink? w nich prze?pi? to chyba si? nic nie stanie?
    lepiej by bylo tego jednak unikac :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 lipca 2007, 19:04

    Kokabel pisze:Ale jak sie godzink? w nich prze?pi? to chyba si? nic nie stanie?
    ja bym sie nie podjal stwierdzenia tak/nie... a jak sie cos stanie? do kogo bedziesz mial pretensje?


    Pamietajcie, ze wszystko co robicie niezgodnie z zaleceniami specjalisty/producenta robicie tylko i wylacznie na wlasne ryzyko!
  • simb_a
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 21 lipca 2007, 11:13
    Lokalizacja: polska

    Prosze o rade

    autor: simb_a » 21 lipca 2007, 11:20

    Mam 12 lat . Prowadze aktywny tryb ?ycia w kt??rym okulary mi przeszkadzaj?. prosze powiedzcie mi czy moge nosi? okulary w tym wieku!!


    Odpisujcie na m??j adres E- mailowy. CZekam... :help: :help:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 lipca 2007, 13:23

    simb_a pisze:Mam 12 lat . Prowadze aktywny tryb ?ycia w kt??rym okulary mi przeszkadzaj?. prosze powiedzcie mi czy moge nosi? okulary w tym wieku!!
    nie rozumiem :> o soczewki ci chodzi chyba a nie okulary :/ a na to pyt ci odpowie tylko okulista ktora zbada twoje oczy :) my tu nic nie mozemy powiedziec :) no moze jedynie to ze wiekszosc osob moze bez zadnych problemow nosic szkla kontaktowe :) jedynie nieliczni maja pecha :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 lipca 2007, 15:04

    simb_a pisze:prosze powiedzcie mi czy moge nosi? okulary w tym wieku!!
    jak dobrze zauwazyl woozie, pewnie chodzi o SOCZEWKI!

    Nie ma ograniczen wiekowych co do noszenia, czasami tylko ktos nie potrafi odpowiednio dbac o higiene, sa przeciwskazania inne do noszenia soczewek - o tym decyduje osoba ktora DOBIERA soczewki kontaktowe.

    ps. dlaczego mamy odpisywac na maila? Forum sluzy wymianie zdan/opinii itp.

    ps2. na forum juz bylo pisane ze wiek nie jest bariera... prosze wyszukac sobie tych informacji korzystajac z wyszukiwarki forum search.php
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 28 gości