ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1
Szukam alternatywy dla HydraClear?
  • SnowEagle
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 09:41
    Lokalizacja: Polska

    Szukam alternatywy dla HydraClear?

    autor: SnowEagle » 17 lipca 2007, 11:25

    Witajcie!

    Od ponad 2 lat u?ywam soczewek kontaktorych, na pocz?tku by?y to soczewki bud?etowe 3 miesi?czne Bausch and Lomb (nie interesowa?em si? tematem soczewek - my?la?em ?e wszystkie s? takie same :)), kt??re na pro?be okulisty (zauwa?y?, ?e zaczynaj? mi wrasta? naczy?ka) zamieni?em na jakie? nawoczesne - nie poda? konkretnej firmy musia?y spe?nia? tylko warunki: krzywizna "absolutnie minimum" 8,6 zmierzajace nawet do 8,9 oraz DIA 14.0 - pad?o na Acuvue Advance with Hydraclear (okulista zaaprobowa? ten wyb??r). Problem polega na tym, ?e po ponad roku noszenia mam wra?enie, ?e tych naczyniek powrastanych jest wi?cej tzn tworzy si? taka czerwona siateczka ?y?ek na bia?ku (je?li to jest w ogole to). K?opot polega na tym, ?e ja absolutnie nie ?pie w soczewkach (jest to dla mnie absolutna abstrakcja - zreszta nie wiem po co mia?by w nich spa? je?li chc? si? zdrzemna? to je wole zdj?c wsadzi? do pojemnika z p?ynem i za?o?y? jak mi b?d? potrzebne np. po drzemce), a nawet zdarzaj? si? takie dni, ?e nie nosze soczewek kontaktowych. U?ywam ich tylko wtedy kiedy je potrzebuje np musze wyj?? z domu, jecha? samochodem itp. i wiedz?c o tym, i? soczewki blokuj? dop?yw tlenu ?ciagam je je?li ich nie potrzebuj?. Dlatego wydawa?o mi si?, iz nie powinienem mie? problem??w z wrastaniem naczyniek skoro, nie nosz? soczewek w trybie ci?g?ym. W dodatku firma Johnson'n'Johnson (producent acuvue) jaki? czas temu zmieni?a na swojej stronie warunki noszenia Hydraclear'ow z trybu ci?g?ego na tryb tylko dzienny z czego wnioskuj?, ?e albo pogorszyli jako?? tych soczewek albo odkryli, ?e wcale nie s? takie dobre jak si? im pocz?tkowo wydawa?o, albo jest to zwi?zane ze wprowadzniem nowego produktu: Oasis (przerzuci?bym si? na nie ale niestety maja za ma?a krzywizn?). Wybaczcie za d?ugiego posta - jedno pytanie: Czy mogliby?cie poleci? jak?? alternatyw?, kt??ra spe?nia?aby powy?sze parametry, mia?a lepsz? przepuszczalno?? tlenu i by?a delikatna - na chwilk? ubra?em PureVision i to by? koszmar nie mog?em w nich wytrzyma?.

    Pozdrawiam serdecznie.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 17 lipca 2007, 16:40

    SnowEagle pisze:Problem polega na tym, ?e po ponad roku noszenia mam wra?enie, ?e tych naczyniek powrastanych jest wi?cej tzn tworzy si? taka czerwona siateczka ?y?ek na bia?ku (je?li to jest w ogole to)
    Naczynka wrastaja w t?czowke, nie w rogowke... widzisz normalne podra?nienie oka przez srodowisko (niekoniecznie przez soczewki). Wiele osob to ma (w tym ja) :P
    SnowEagle pisze:Czy mogliby?cie poleci? jak?? alternatyw?, kt??ra spe?nia?aby powy?sze parametry, mia?a lepsz? przepuszczalno?? tlenu i by?a delikatna
    Najwyzsza dostepna przepuszczalnosc to 175dk/t - soczewka Night&Day Ciby Vision. Jest do noszenia ciaglego ale oczywiscie mozna nosic w trybie dziennym ;)
    Ew. spora czesc uzytkownikow forum poleci Ci Proclear Compatibles ("tylko" 47 dk/t)
    Obie soczewki produkowane sa z krzywiznami 8.6 :)
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 lipca 2007, 21:19

    no wlasnie z tymi naczynkami to jest problem :/ lemur to tyle razy tlumaczyl a ja dalej nie jestem pewny czy to co "mam" to te "naczynka" o ktore chodzi :P przypuszczam jednak ze to podraznienie wywolane np. komputerem no i soczewkami tez w pewnym sensie.

    co do soczewek to ja jestem zdania ze Proclear Compatibles sa pod tym wzgledem niezle. N&D chyba nie ma sensu kupowac bo sa dosc drogie a tobie nie przyniosa wiekszego pozytku skoro nie spisz w soczewkach.

    Oasys IMHO sa do bani

    Nie sugeruj sie samym dk/t bo to nie wszystko :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 17 lipca 2007, 22:18

    woozie pisze:Oasys IMHO sa do bani
    I tu zn??w widac ze kazde oko jest inne. Ja z Oasysami i z naczynkami nie mam najmniejszego problemu :) Oczy bia?e ca?y dzien, brak "?y?ek wrastaj?cych" w t?cz??wke ;P
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 17 lipca 2007, 22:35

    Ja r??wnie? jestem zadowolony z Oasys??w. Oczy mam czerwone jak siedze d?ugo przed komputerem i cz?sto rano, przed za?o?eniem soczewek jak wcze?nie wstaje. Ale po oko?o p??? godz. oczy s? bia?e. Nawet po drzemce w Oasysach, takiej nawet z 2 godziny oczy mia?em bielutkie, nawet bielsze ni? przed :D. Tak wi?c to chyba kwestia indywidualna. A bardzo sobie chwal? w tych soczewkach to, ?e nie czuje ich na oku w og??le. Nawet po ca?ym dniu.
  • SnowEagle
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 09:41
    Lokalizacja: Polska

    autor: SnowEagle » 18 lipca 2007, 11:05

    Dzieki za odpowiedzi! Widze, ?e moja, ma?a spiskowa :) teoria dotycz?ca dezinformacji koncern??w farmaceutycznych na temat soczewek si? coraz bardziej powtierdza, bo skoro zwykly u?ytkownik nie mo?e stwierdzi?, kt??ry produkt lepszy (bo np parametr Dk/t nie jest tak istotny jakby si? wydawa?o) to jak ma zawierzy? okulistom, kt??rzy czerpi? swoja wiedz? ze sponsorowanych konferencji :). Do tego z ciekawo?ci zadzwoni?em na infolini? Johnson&Johnson z pytaniem czy w og??le planuj? produkcj? Oasis o wi?kszej krzywi?nie? Bardzo mi?a pani powiedzia?a mi, ?e nowoczesny materia? z kt??rego zosta?a stworzona soczewka Oasis nie wymaga gradacji krzywizny rog??wki gdy? ta soczewka potrafi si? dopasowa? do oka - zabi?o mnie to :). Potem zapyta?em j? tak?e o to dlaczeego zmienili informacje dotycz?ce HydraClear - tutaj si? dowiedzia?em, ?e to nie ma nic wsp??lnego z wprowadzeniem nowego produktu Oasis tylko najnowsze badania wykaza?y, i? jednak HydraClear powinno si? nosi? jedynie w trybie dziennym. Jednym s?owem ?mieszne :) Swoja drog? ciekawi mnie czy np istniej? jakie? zdj?cia w sieci -> mnie nie uda?o si? tego znale??, kt??re pokazywa?oby jak wygladaja powrastane naczy?ka. I czy np. mocno widoczne naczy?ka na bia?ku nie s? zwi?zane z cz?stym zak?adaniem i zdejmowaniem soczewki.
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 11:25

    SnowEagle pisze:Swoja drog? ciekawi mnie czy np istniej? jakie? zdj?cia w sieci -> mnie nie uda?o si? tego znale??, kt??re pokazywa?oby jak wygladaja powrastane naczy?ka. I czy np. mocno widoczne naczy?ka na bia?ku nie s? zwi?zane z cz?stym zak?adaniem i zdejmowaniem soczewki.
    te naczynka widoczne sa tylko pod specjalna lampa :)

    [ Dodano: 18 Lip 2007 11:30 ]
    SnowEagle pisze:bo skoro zwykly u?ytkownik nie mo?e stwierdzi?, kt??ry produkt lepszy (bo np parametr Dk/t nie jest tak istotny jakby si? wydawa?o)
    kazde oko jest inne. wdzisz dla mnie Oasys sa do bani inni chwala jak to bedzie w twoim przypadku nie wiadomo musial bys sprawdzic

    poza tym to nie jest tak ze dk/t nie jest wazne bo jest. chodzi tylko o to ze przykladowo masz soczewke z 45 dk/t i soczewke z 175 dk/t i co wcale nie oznacza ze twoje oko bedzie 4 razy zdrowsze w tej drugiej bo dk/t jest 4 razy wieksze. soczewki o wysokim dk/t sa przeznaczone przedewszystkim dla osob ktore spia w soczewkach.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 18 lipca 2007, 14:30

    johnson and johnsos ostatnio chce stworzyc soczewki na wz??r air optix tylko ze bardziej nawilzone i przez to te zmiany co do hydaclear advanced. niestety te proby sa troche niewypalem.....ich pierwsze soczewki acuvue czy acuvue 2 byly swietne choc o niskich parametrach, teraz troche czasu minie zanim stworz? cos jeszcze bardziej orginalnego bo wysokie dk/t to juz zadna nowosc, coraz bardziej mniej sie liczy. co do naczynek kazdy kto nosi soczewki ma je powrastane jedni mniej drudzy bardziej....ale spokojnie oczy mamy na cale zycie i jesli bedziecie nosic dobre soczewki dobrane przez specjaliste to nie dozyjecie czasu kiedy wasze oczy beda cale powrastane ze sie tak wyraze, wystarczy dbac o oczy!!! a co do acuvue, soczewki te mnie wcale nie satysfakconuj?....hydraclear nosilem i po tyg oczy odmawialy posluszenstwa, zreszta sa drogie. wiem ze w chinach maja niezly popyt na nie :spoko:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 18 lipca 2007, 17:46

    armani pisze:Naczynka wrastaja w t?czowke, nie w rogowke... widzisz normalne podra?nienie oka przez srodowisko (niekoniecznie przez soczewki). Wiele osob to ma (w tym ja)
    a jednak naczynka wrastaja w rog??wk?... na niej w ko?cu le?y soczewka kontaktowa, t?cz??wka le?y du?o dalej w g??bi oka i nie ma nic wsp??lnego z soczewkami kontaktowymi. :)
    wrastajace naczynka w rog??wk? to juz stan do?? powa?ny i wymagaj?cy interwencji specjalisty. Dlatego nale?y chodzi? na wizyty kontrolne PRZYNAJMNIEJ raz na P??? ROKU, nie zobaczy sie wrastaj?cych naczynek bez bardzo du?ego powi?kszenia.
    Zaczerwienienie spoj??wki jest najcz?sciej spowodowany zm?czeniem, prac? na komputerze, niedospaniem, alergi? itp. i nie jest to szczeg??lnie niebezpieczne. (chyba ?e pojawia si? zapalenie spoj??wek..)
    dobrym rozwi?zaniem jest zrezygnowanie z soczewek na okres okolo miesi?ca i potem dobranie bardziej tlenoprzepuszczalnych (pod okiem specjalisty) np air optix, acuvue oasis, air optix N&D...
    Ala
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 lipca 2007, 17:58

    ala pisze:a jednak naczynka wrastaja w rog??wk?... na niej w ko?cu le?y soczewka kontaktowa, t?cz??wka le?y du?o dalej w g??bi oka i nie ma nic wsp??lnego z soczewkami kontaktowymi.
    W takim razie meja culpa :) chyba mi sie myli juz to wszystko ;) choc wydawalo mi sie ze w rogowce pojawiajace sie naczynka to raczej normalna rzecz, szczegolnie latem - duzo kurzu, pylkow, wysoka temperatura itp, a niebezpieczne sa naczynka wrastajace z rogowki w teczowke poniewaz po prostu moga zaslonic pole widzenia... w koncu swiatlo przelatuje przez nia do wnetrza oka :)
    \
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 18 lipca 2007, 21:46

    armani, zajrzyj do ksiazki z anatomi :> rog??wka w zaden sposob nie laczy sie z teczowka... podejrzewam ze chodzi ci o twardowke (to biale) gdzie faktycznie czasem pojawiaja sie naczynka (zmeczenie, alergia, kurz), a rogowka (to przezroczyste, przez ktore widac to kolorowe - teczowke) jest calkowicie przejrzysta i jak w niej pojawiaja sie naczynka swiadczy to o niedotlenieniu i to jest naprawde niebezpieczne, bo jezeli wrosna za daleko to faktycznie zaslaniaja pole widzenia. :papa:
    Ala
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 22:01

    ala pisze:bo jezeli wrosna za daleko to faktycznie zaslaniaja pole widzenia
    ....no i z operacji nici :/ (jezeli ktos planuje to warto uwazac na te naczynka !!)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 27 lipca 2007, 23:21

    Co? wam podpowiem. Wszystkie narz?dy dotleniane s? za po?rednictwem tlenu zawartego we krwi. Rog??wka takim narz?dem nie jest. Ten narz?d pobiera tlen z stmosfery. Kiedy nosicie soczewki o niskiej przepuszczalno?ci tlenu przez co rog??wka nie dotlenia si?, organizm dotlenia j? wpuszczaj?c do niej naczynka krwiono?ne. To natomiast doprowadza do martwicy rog??wki, ten proces jest nieodwracalny, powoduje dalsz? utrat? wzroku. Tak wi?c wybierajcie do waruk??w funkjonowania odpowiednie soczewki. Wrastaj?ce naczynka najlepiej widoczne s? pod lamp? szczelinow?, je?li wybieracie si? na kontrol? spytajcie czy w waszym gabiecie tak? maj?. Pzdr :papa:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lipca 2007, 23:40

    aniula pisze:Wrastaj?ce naczynka najlepiej widoczne s? pod lamp? szczelinow?, je?li wybieracie si? na kontrol? spytajcie czy w waszym gabiecie tak? maj?.
    Dygresyjnie... nie wyobrazam sobie kontroli i dopasowania soczewek bez lampy szczelinowej!
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 27 lipca 2007, 23:48

    Niestety jest wiele gabinet??w bez lampy szczelinowej :smutny:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lipca 2007, 23:52

    aniula pisze:Niestety jest wiele gabinet??w bez lampy szczelinowej
    :...:
    To na jakiej zasadzie dokonuja dopasowania... moze lepiej nie chce wiedziec.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 27 lipca 2007, 23:54

    Wiem jak wygl?da dob??r u jednej pani doktor, o dziwo wszystkim pasuj? Acuvue Oasys 8,4 :) lepiej chyba, ?eby? nie wiedzia? :nie:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lipca 2007, 23:57

    dobra, ja tu gadu...

    koniec :ot:
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 27 lipca 2007, 23:58

    :papa: dobranoc
ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości