ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Najlepszy plyn nad morze?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    Najlepszy plyn nad morze?

    autor: armani » 14 lipca 2007, 14:26

    Poszukuje plynu jak w temacie :) Mam zamiar robic w soczewkach wszystko to co zwykle sie robi nad morzem (kapiel, siatkowka, opalanie sie etc.). Ktory plyn bedzie najlepszy w tym wypadku? Wszystkie popularne plyny sa bakteriobojcze ale np. OptiFree jest dodatkowo grzybobojczy i podobno zapewnia dodatkowa ochrone przed tym co znajduje sie w wodzie... gdzies tak przeczytalem. Oczywiscie plywac bede w okularkach ale zawsze przypadkiem moga spasc ;) nie zalezy mi zbytnio na nawilzaniu (mam krople) tylko na 'sile' dzialania dezynfekujacego :) :) :) ktory polecacie? Ja narazie jestem za OptiFree ;)
    \
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 14 lipca 2007, 16:28

    Radzi?bym Solo Care Aqua ze specjalnym antybakteryjnym pojemniczkiem :) Na prawde ten plyn jest spoko.... ale to chyba nie ma wielkiej roznicy czy u?ywasz danego plynu nad morzem czy w g??rach; wszedzie jest tyle samo "syfu": baktrii grzyb??w pierwotniak??w itp
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 lipca 2007, 17:49

    no modern ma racje :) ale powiem ci ze ten OptiFree zlym wyborem tez nie jest :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 15 lipca 2007, 15:30

    No ale w gorach nie bede sie caly dzien kapal w morzu :P
    SoloCare bezproblemowo niszczy Acanthamoebe tak? To cos siedzi we wodzie a google mnie bardzo przerazilo widokiem komplikacji :P

    EDIT: ok juz przeczytalem: zabija na smierc :mlotek: :mrgreen:
    \
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 18 lipca 2007, 16:59

    Apropos morza i k?pieli w "zanieczyszczonych" wodach.... czy powinno sie u?ywac jaki? kropli kt??re niszczy?yby chorobotw??rcze drobnoustroje kt??re wpadn? do oczu podczas k?pieli na przyk?ad w jeziorze?? Jesli tak to jakich??
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 17:10

    dobre pytanie sam jestem ciekawy czy cos takiego istnieje :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 18 lipca 2007, 17:22

    wi?c poczekajmy na LEMURA ;]

    [ Dodano: 18 Lip 2007 10:54 ]
    Lemur to jak z tym moim pytankiem powy?ej :gwizd:
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 lipca 2007, 00:20

    SoloCare AQUA lub OptiFree...

    z tego co pamietam - nie moge znalesc tych materialow - to one wypadly najlepiej - ale glowy sobie za to uciac nie dam.
    Chyba ze uda mi sie je znalesc i wtedy przedstawie dokladne dane... ale nie mam czasu na ich szukanie w najblizym czasie.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 lipca 2007, 20:10

    modern pisze:Apropos morza i k?pieli w "zanieczyszczonych" wodach.... czy powinno sie u?ywac jaki? kropli kt??re niszczy?yby chorobotw??rcze drobnoustroje kt??re wpadn? do oczu podczas k?pieli na przyk?ad w jeziorze?? Jesli tak to jakich??
    Szczerze watpie czy cos takiego istnieje... krople musialyby miec bardzo wysokie stezenie srodkow antybakteryjnych zeby w kilka sekund poradzic sobie z czyms na co plyn do soczewek ma 4h... to byloby niebezpieczne dla oka
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 lipca 2007, 16:01

    Szczerze watpie czy cos takiego istnieje... krople musialyby miec bardzo wysokie stezenie srodkow antybakteryjnych zeby w kilka sekund poradzic sobie z czyms na co plyn do soczewek ma 4h... to byloby niebezpieczne dla oka
    wydaje mi sie ze modernowi chodzilo o cos bezposrednio na oczy a nie na soczewke :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 20 lipca 2007, 17:19

    Nom bezpo?rednio na oko ;D ciekawe czy jest co? takiego :)
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 lipca 2007, 18:05

    modern pisze:Nom bezpo?rednio na oko ciekawe czy jest co? takiego
    To wiecie jakie to musialoby miec stezenie :) Jak opisal Armani...
    lepiej w takiej sytuacji po kapieli w morzu czy jezeli macie obawy, wymyc soczewke mechanicznie i wlozyc do plynu.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 20 lipca 2007, 19:34

    ;/ troszke sie nie zrozumieli?my............. ale to moja wina;/ nie ten dzia?, sorki za offtopa

    Ale skoro juz zaczeli?my.... mi chodzi o to czy istniej? jakies odka?aj?ce krople do oczu po k?pieli np w jeziorze. Chdodzi mi o ludzi nie u?ywaj?cych soczewek
    W moim przypadku co dzien siedze nad jeziorkiem gdzie sie kompie... ale nie zdziwi?bym sie jakby sie okaza?o ze tam s? np jakies gronkowce.... i jak taki syf dostanie sie do oka to co?? Oczywiscie nie uzywam ostatnio soczewek ale moje oczka s? lekko podra?nione....
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 lipca 2007, 20:02

    Chyba zwykle lzy zalatwiaja sprawe... ruchy powieka powinny zdejmowac wszystko z oka zanim 'to' zacznie dzialac :>
    Wszystko jedno czy z soczewka czy bez, ale takie krople zabijajace ustrojstwo na oku chyba predzej by wypalily oczy :D
    Jest cos takiego jak Sulfacetamid w pojedynczych ampulkach, podobno pomocne przy zakazeniach rogowki... ale to juz raczej 'po' niz zapobiegawczo.
    Co do podraznienia to pewnie od wysuszenia, moze sztuczne lzy pomoga :)
    \
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 22 lipca 2007, 15:41

    Troch? odbiegn? od tematu...
    Jakie soczewki jednodniowe mi zalecacie na basen? :D Nie chce mi si? i?? do okulisty z tym (wiem, ?le robi?...). Potrzebuj? takich, ?eby ostro?? widzenia by?a dobra i oczywi?cie cenowo nie za drogie.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 lipca 2007, 17:26

    Sol, a coz to za wybor? Masz 3 grupy z 3 firm. Kazdy bedzie chwalil to co nosi... a prosze nie robic
    :ot:
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości