ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
PRZEJŚCIE Z ACUVUE OASYS NA AIR OPTIX
  • lwasikowski
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 13 lipca 2007, 19:54
    Lokalizacja: Krak??w

    PRZEJŚCIE Z ACUVUE OASYS NA AIR OPTIX

    autor: lwasikowski » 13 lipca 2007, 19:58

    Witam.

    Mam pytanie: chcia?bym przej?c z soczewek Acuvue Oasys 2 tygodniowych, na soczewki Air Optix 1 miesi?czne.
    Czy kto? ju? pr??bowa? co? takiego? Czy warto zmienia??

    Moje oko lubi soczewki jak najbardziej mi?kkie (np. Pure Vision wog??le nie mog?em nosi? ze wzgl?du na dyskomfort), wi?c zastanawiam si? czy Air Optix s? duzo twardzsze od Acuvue Oasys.

    Czy b?d? mia? problemy przej?c na te nowe soczewki i czy wog??le warto?

    Napiszcie co o tym my?licie.

    P.S. W moim przypadku po badaniu u okulisty wchodz? w gr? tylko te dwa rodzaje soczewek.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:02 przez lwasikowski, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lipca 2007, 20:04

    lwasikowski pisze:Moje oko lubi soczewki jak najbardziej mi?kkie
    (...)
    wi?c zastanawiam si? czy Air Optix s? duzo twardzsze od Acuvue Oasys.
    Tak, sa "sztywniejsze"
    Wiec skoro jak napisales 'lubisz jak najbardziej miekkie' mozesz odczuwac dyskomfort.
  • lwasikowski
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 13 lipca 2007, 19:54
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: lwasikowski » 13 lipca 2007, 20:13

    A czy Acuvue Oasys s? najmieksze czy s? jeszcze jakie? innych firm zblizone sztywnoscia?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lipca 2007, 20:20

    z takiego opisu organoleptycznego to moge Ci powiedziec, ze jezeli chodzi o nowe soczewki (silikonowo-hydrozelowe) to raczej Oasys sa najbardziej 'miekkie'
    Jezeli szukasz bardziej miekkich to pozostaja Ci tylko soczewki jednodniowe.
  • lwasikowski
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 13 lipca 2007, 19:54
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: lwasikowski » 13 lipca 2007, 20:29

    A ktore jedniodniowe bys polecil zaiast Oasys?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lipca 2007, 20:30

    jedne z tych dwoch:
    - Ciba Vision - Dailies all day comfort
    - J&J - 1day Moist
    obie z nowymi formulami nawilzajacymi

    Tutaj wybor jest bardzo indywidualny
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 14 lipca 2007, 13:39

    ja jush nosilem air optix zwykle i air optix night and day, acuvue advance, acuvue oasys, pure vision i acuvue one day a teraz nosze proclear compatibles. najgorsze byly pure visio najlepsze proclear. tak naprawde proclear sa hydrozelami a i tak sa "sflacza?e:jak to mowie, mam tu na mysli bardzo miekkie i delikatne. jesli w pure vision odczuwales dyskomfort to w air optix bedziesz tesh odczuwal choc mniejszy, air optix jest troche jednak lepsza. ja bym radzil albo jednodniowki albo jesli dobrze sie czujesz w acuvue to te, mozesz nosic proclear ktore sa wysmienite noszac je nawet po 20h dziennie, a zdarza sie :gwizd: , wiec wybor nalezy do ciebie, najlepiej probowac kazdych, troche poswiecenia ale jak jush znajdziesz te swoje nie zmienisz ich na zadne...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 14 lipca 2007, 14:10

    Soczewki ktore bedziesz czul najmniej to te najciensze - czyli 1dniowki. Oczywiscie material tez gra duza role ale i tak 1dniowki sa najbardziej przyjazne dla oka :)
    Jesli Cie tylko na to stac to smialo ich uzywaj! Sa poprostu najlepsze.
    zaakochany pisze:najgorsze byly pure visio najlepsze proclear [...] jesli w pure vision odczuwales dyskomfort to w air optix bedziesz tesh odczuwal choc mniejszy
    Zadnej zasady tutaj nie ma ;) indywidualna sprawa, najgorsze dla Ciebie nie znaczy dla innych ;) Takze nie siej stereotypow. Dla mnie sa poprostu idealne!

    Aha i prosze pisz po polsku bo na widok 'jush' i 'tesh' to normalnie az ciary czlowieka przechodza... :mlotek: :D
    \
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 14 lipca 2007, 14:35

    jestes polonist??? pisze jak mi sie podoba......a co do pure vision to wiele osob ma takie samo zdanie jak ja czyli BEZNADZIEJA, ale jesli ci pasuj?........co do grubosci to wcale jednodniowki nie sa najciensze, poniewaz proclear sa tak samo cienkie jak acuvue one day, nawet mi sie zdaje ze acuvue byly grubsze/.............
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 14 lipca 2007, 14:55

    zaakochany pisze:jestes polonist???
    Nie :P ale zyje w Polsce ;)
    zaakochany pisze:pisze jak mi sie podoba......
    Wlasnie o to chodzi zebys nie pisal jak Ci sie podoba bo to forum ogolnodostepne... na podaniach o prace tez tak piszesz?
    zaakochany pisze:a co do pure vision to wiele osob ma takie samo zdanie jak ja czyli BEZNADZIEJA
    Spoko ale jest tez wiele pozytywnych opinii ludzi ktorzy swietnie toleruja te soczewki wiec nie nastawiaj wszystkich przeciwko nim ;) sprawa indywidualna!
    zaakochany pisze:proclear sa tak samo cienkie jak acuvue one day, nawet mi sie zdaje ze acuvue byly grubsze
    Tutaj zwracam honor :D Proclear ciensze o 0,02mm ;)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 lipca 2007, 18:18

    zaakochany pisze:jestes polonist??? pisze jak mi sie podoba
    tak jak piszesz taki masz stosunek do jezyka polskiego.

    Dokladnie, z wieloma soczewkami jest naprawde roznie... i do kazdej osoby jak i soczewek nalezy ZAWSZE podchodzic indywidualnie... to co sprawdza sie 40% osob noszacych soczewki nie oznacza, ze dla Ciebie rowniez bedzie sie sprawdzac.
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 28 gości