ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Wywinięta soczewka
  • Y-si
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:25
    Lokalizacja: Nowa S??l

    Wywinięta soczewka

    autor: Y-si » 12 lipca 2007, 15:31

    Mam soczewki od 3 dni i podczas zdejmowania i zak?adania zawsze i sie wywijaj?, czasem spadnie. I nie wiem jak rozpozna? kt??ra stron? soczewki mam na?o?y? na palec a kt??ra na oko. Bo czasami co? mi przeszkadza na oku ale nie wiem czy to jest wina soczewki bo jest na lew? stron? czy si? jeszcze do niech nie przyzwyczai?em. I mam jeszcze jedno pytania, jak soczewki uk?ada? w pojemniku? Wsadzi? jak ?eby wygl?da?a jak
    "miska"
    czy odwrotnie.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:02 przez Y-si, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 lipca 2007, 16:02

    skorzystaj z wyszukiwarki bo masa takich problemow juz byla
    tu masz jeden z tematow
    viewtopic.php?t=270
    Y-si pisze:Bo czasami co? mi przeszkadza na oku ale nie wiem czy to jest wina soczewki bo jest na lew? stron? czy si? jeszcze do niech nie przyzwyczai?em.
    Powody dyskomfortu
    - soczewka na lewej stronie
    - zle dobrana soczewka (za ciasna za luzna)
    - jakies cialo obce jest pod soczewka
    - lub rzeczywiscie sie nie przyzwyczailes do soczewek bo nosisz je za krotko
    Y-si pisze:I mam jeszcze jedno pytania, jak soczewki uk?ada? w pojemniku? Wsadzi? jak ?eby wygl?da?a jak
    "miska"
    nie wiem czy to ma wogole jakies znacznie tak czy tak soczewka sobie plywa i jest cala zanurzona w plynie

    jezeli soczewka wyglada jak miska i jej brzegi nie sa lekko wywiniete do zewnatrz to znaczy ze jest na dobrej stronie jezeli zas jest lekko splaczona jest na lewej stronie.

    Powinienies dostac do soczewek ksiazeczke w ktorej oprocz podstawowych zasad obchodzenia sie z soczewkami jest pokazane jak powinno sie je zakladac i rozrozniac ich strony.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lipca 2007, 01:14

    Nie ma znaczenia jak soczewka "plywa" w pojemniczku, wazne aby byla "zalana"
    i ta sama soczewka zalozona na Oko Prawe zawsze byla zakladana na OP - jezeli wada jest ta sama na OP i OL - aby nie przenosic ewentualnych infekcji. W przypaku roznowzrocznosci to oczywiscie jasna sprawa.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości