ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1
Mały, duży problem z soczewkami kontaktowymi
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    Mały, duży problem z soczewkami kontaktowymi

    autor: pcheelka » 29 czerwca 2007, 17:49

    Przepraszam, ale co? mi si? tutaj poknoci?o w tym temacie - ostatni post wpisywa?am przez kom??rke i pewnie dlatego. Je?li chodzi o to co by?o tutaj napisane to sprawa wygl?da tak: na moich ?lepkach pojawia si? ta nieszcz?sna mgie?ka, soczewki mam 6 dni. Ufekt mgie?ki i "zimnego oka" nasila si? gdy jestem na zewn?trz i gdy pracuj? przy komputerze. U?ywam kropli Aquify ale nic nie pomagaj?. Jeden z lekarzy powiedzia? mi, ?e powodem mo?e by? zmieniona moc soczewki.
    Przepraszam, zle sie wyrazi?am. Obecnie faktyczn? wad? wzroku mam wi?ksz?. Pisz?c ?e soczewki mam o wi?kszej mocny mia?am na my?li ?e musze mie? mocniejsze szkie?ka. Faktyczna moja wada to chyba - 2,00, recept? na okulary mam o mocy -1,75, taka sama na soczewki. (A wcze?niej nosi?am okulary za s?abe o mocy -1)
    Zmieni?am ju? soczewki na o2 Optix - ale to nic nie pomaga, czy to mo?e by? przystosowywanie si? oka do szk?a kontaktowego? Czy mo?e dalej co? jest nie tak? Czy jestem skazana na okulary? :(
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:03 przez pcheelka, łącznie zmieniany 5 razy.
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 29 czerwca 2007, 19:05

    pcheelka pisze:Co mo?e by? przyczyn?? Oko dobrze nawil?one, soczewki zmienione czyste i na dobrej stronie....
    Ja bym sprawdzil czy na 1000% jest na dobrej stronie. Mialem takie objawy z jednym okiem i po dokladnym obejrzeniu soczewki okazalo sie ze mam odwrotnie ;) A niby rano myslalem inaczej :P
    \
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    Re: MaÂ?y, duÂ?y problem z soczewkami kontaktowymi

    autor: Asik » 29 czerwca 2007, 19:19

    pcheelka pisze:temu. Okaza?o si? ?e w stosunku do moich okular??w -1, soczewki musz? mie? o mocy -1,75. :maruda:
    -1,75? kobieto oslepniesz;] chyba raczej - 0,75...

    ja mam w okularach -5 a w soczewkach -4,75... wi?c... albo sie pomyli??? albo to moc soczewek jest problemem... :>
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 czerwca 2007, 19:27

    Pisalem o tym nie raz!

    Soczewki wzgledem OKULAROW przelicza sie TYLKO powyzej +/- 3.oo
    Moga byc indywidualne stwierdzone podczas badania drobne roznice ale to kwestia 0,25-0,50 dla mocy mniejszych niz +/-3.oo!

    Chyba albo sie pomylilas albo ktos... bo dla okularow -1.oo jak zauwazyla ASIK slusznie nikt nie nosi soczewek -1,75
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 29 czerwca 2007, 23:24

    ja wlasnie mysle ze to za duza moc dla ciebie!!!!
    soczewki mam -5.25 i -5.50 a okulary -5.75 na oba z malym cylindrem na lewym, noi tak sie przelicza.albo zly okulista albo czas przyzwyczajenia sie. szczerze mowiac to jak zaczynalem nosic soczewki, 2 lata temu mialem o2optix nie mialem zadnego z tych objawow noi jeszcze spalem w nich dosc czesto wiec nie rozumiem. co do soczewek to te iwear s? jakies podejrzane, ja wole nosic szkla kontaktowe znanych i polecanych firm, choc baush and lomb to dla mnie niewypal. wyprobowalem wiele i nosze proclear compatibles, jush nie zmienie chyba ze na biofinity. udaj sie do pozadnego okulisty przedstaw problem, powinien pomoc, bo to nie jest normalne i na pewno nie jest to okres adaptacji oka do soczewki, bo nikt by nie nosil soczewek gdyby musial przechodzic przez takie tortury!!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    Re: MaÂ?y, duÂ?y problem z soczewkami kontaktowymi

    autor: Soleil » 01 lipca 2007, 11:22

    pcheelka pisze:Efekt mgie?ki i "zimnego oka" nasila si? gdy jestem na zewn?trz
    Co do mgie?ki to ja si? do niej przyzywczai?am. Cz?sto zdarza mi si?, ?e gdy jestem na dworze to pojawia mi si?. T?umacz? sobie zawsze w ten spos??b, ?e jestem zm?czona albo np. silny wiatr wyszusza mi oko.
    Skaleczeni milczeniem...
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 02 lipca 2007, 08:40

    Ech, no wie? sprawa moich oczek wyfl?da na dzie? dzisiejszy tak:
    Weekend po prostu cudownie - zero problem??w z soczewkami :)
    Poniedzia?ek: Na nowo k?opoty :| Zaczynam wychodzi? z za?o?enia, ?e jednak komputer i zaspane rano oczy nie s?u?? soczewk? :|
    No a je?li chodzi o temat, kt??ry ju? si? pojawia?, to trac? ca?e rano ?eby za?o?y? soczewki :P Nawet nie zd??am si? uczesa? po??dnie i wymalowa? :P
    No i tutaj pojawia si? pytanie? Czy zakropione oczy kroplami nawil?aj?cymi przed za?o?eniem soczewek, mog? by? bardziej dost?pne przy zak?adaniu soczewek? Czy raczej nie?
    No i kolejne pytanie... ile jeszcze b?d? traci? nerwy :P :eek:
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 lipca 2007, 12:49

    pcheelka pisze:No i kolejne pytanie... ile jeszcze b?d? traci? nerwy
    po tygodniu bedzie lepiej po dwoch nie bedziesz juz budzila sasiadow swoim placzem a po miesiacu bedziesz urzadala wyscigi w zakladaniu soczewek :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 02 lipca 2007, 15:27

    Mam pytanie... wlasnie wrocilem od optyka z nowymi Oasysami :) ale............ jedna soczewka jest zwinieta, jakby sklejona (wida? szczeline miedzy nimi), ruszam opakowaniem ale nie chce sie rozkleic.... co mam zrobic?? odtworzyc i wszystko bedzie ok czy pojsc do optyka wymienic?? Pom???cie

    P.S. pierwszy raz mi sie takie cos zdarzy
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 lipca 2007, 16:05

    spokojnie, takie cos moze sie zdarzyc... napewno sie "odklei" po otwarciu.
    Ale jak chcesz i masz obawy to mozesz zwrocic.

    ps. poza tym kupujac u Optyka masz gwarancje i wszelkie wymiany w razie wad technicznych soczewki!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 lipca 2007, 16:06

    oasys sie rozklei gorzej by bylo z optimami :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 02 lipca 2007, 23:20

    oasys sie na pewno rozklej?, ale z proclear jest pewien problem. gdy zdjemujemy wieczorem z oka i sie sklej?, mi sie zawsze tak robi? bo ja je chwytam koniuszkami, odklejcie najpierw zanim wlozycie do plynu bo potem sa jaja, meczylem sie 30min nad 2 soczewkami zanim je rozkleilem, ale jak wlozycie rozklejone wszystko ok, taka malunia uwaga
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 lipca 2007, 12:38

    Mi si? wydaje ?e problemy ze sklejaniem s? tylko soczewkach hydro?elowych, a silikonowo-hydro?elowe ?atwo rozklei?. Tak by?o w moim przypadku, a mia?em ju? kilka soczewek.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 03 lipca 2007, 20:23

    Zgadzam si? z Debian'em silikonowo-hydro?elowe praktycznie wogole sie nie sklejaj?, za to hydro?elowe maj? do tego wr?cz tendencje, co ?ci?gam to si? sklei, ale ?atwo j? rozklei? wystarczy przesun?? mi?dzy opuszkami palc??w i ju? :)
    pozdrawiam Asiaczek :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 03 lipca 2007, 21:48

    Najwiekszy koszmar to mia?em z rozklejeniem Optim :placze: ajjjjjjjjjjj.... jak sobie przypomne..... skonczylo sie porwan? soczewk? ale to moze i lepiej :jupi: hehe przynajmniej z nich zrezygnowa?em :brawo:
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 03 lipca 2007, 22:26

    Mnie jako? Optimy si? nie sklejaj?, a jak ju? to spokojnie sobie z tym radz?. ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 03 lipca 2007, 22:28

    oasys sie na pewno rozklej?, ale z proclear jest pewien problem. gdy zdjemujemy wieczorem z oka i sie sklej?, mi sie zawsze tak robi? bo ja je chwytam koniuszkami, odklejcie najpierw zanim wlozycie do plynu bo potem sa jaja, meczylem sie 30min nad 2 soczewkami zanim je rozkleilem, ale jak wlozycie rozklejone wszystko ok, taka malunia uwaga
    w zyciu mi sie proclear zaden nie skleil :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości