ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1
nowicjuszka prosi o radę
  • raffia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 czerwca 2007, 14:33
    Lokalizacja: olsztyn

    nowicjuszka prosi o radę

    autor: raffia » 29 czerwca 2007, 10:53

    Stwierdzono u mnie kr??tkowzroczno??. Wiem, ?e wada pog??bia si?. Najgorzej jest jak przesadz? z komputerem, oczy i g?owa strasznie mnie bol?. Chc? zacz?? nosi? soczewki. Prosz? o rad?. U optyka jest badanie lekarskie. Czy ono wystarczy by stwierdzi? jakich soczewek potrzebuj?. Jestem alergiczk?, czerwone oczy w okresie pylenia to norma. My?la?am o okularach ale nie mog? si? przekona? do ich noszenia i st?d to moje zwlekanie.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:44 przez raffia, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 czerwca 2007, 11:01

    1. bardzo PROSZE o zmiane tematu, na bardziej zwiazany z trescia postu - ulatwi to zycie wszystkim przegladajacym forum i korzystajacym z wyszukiwarki
    2. odnosnie dopasowan juz bylo. wystarczy uzyc wlasnie wyszukiwarki i przeczytac co zostalo napisane. Dobor soczewek to nie tylko stwierdzenie mocy, ale i zalozenie, sprawdzenie rotacji soczewki, nauka zakladania, sciagania, pielegnacji itp...
    3. Rowniez bylo o tym ze dla alergikow jezeli juz to tylko jednodniowe soczewki
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 29 czerwca 2007, 11:05

    Jak jeste? alergiczk? to troch? nie bardzo, ?eby? nosi?a soczewki. Takie py?ki osadz? si? Tobie na soczewce i b?d? ci?gle podra?nia? oko, a tak to przez ?z? wyp?ywaj?. No, ale jakby Tobie to nie przeszkadza?o. Zawsze mo?esz spr??bowa?. Tak, taka wizata u okulisty jest nawet konieczna(!)i wystarczaj?ca. S? nawet specjalne p?yny do piel?gnacji soczewek dla alergik??w, np. Solo Care Aqua, ktr??y jest podobno dobry. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 czerwca 2007, 11:10

    Soleil pisze: S? nawet specjalne p?yny do piel?gnacji soczewek dla alergik??w, np. Solo Care Aqua, ktr??y jest podobno dobry
    Nie, nie nie... dla alergikow to jest tez plyn z Ciba Vision i nazywa sie AOSept+
    www.optometria.info.pl/bielawski/index.php?go=aosept

    Ale jezeli alergim MUSI uzywac soczewek (choc fakt ze nie powinien w tym okresie) to TYLKO jednodniowe dla wiekszej higieny i wtedy plyn nie jest potrzebny.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 29 czerwca 2007, 11:34

    Mnie okulista inaczej m??wi?...
    Skaleczeni milczeniem...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 29 czerwca 2007, 11:38

    M??j brat te? jest alergikiem i nosi miesi?czne soczewki.Nawet w okresie pylenie nosi soczewki.I raczej nie narzeka bo nie ma czerwonych ocz??w.Ale to oczywi?cie zale?y od organizmu.Ja na twoim miejscu spr??bowa?abym soczewek.Je?eli nie zdadz? egzaminu to najwyrzej wr??cisz do okular??w ;)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 czerwca 2007, 11:49

    Soleil pisze:Mnie okulista inaczej m??wi?...
    i znajdzie sie i taki ktory powie A, a drugi B
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 29 czerwca 2007, 15:36

    LEMUR pisze:
    Soleil pisze:Mnie okulista inaczej m??wi?...
    i znajdzie sie i taki ktory powie A, a drugi B
    Tylko kt??rego si? s?ucha??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 czerwca 2007, 15:47

    Debian pisze:Tylko kt??rego si? s?ucha??
    wiesz, dla mnie jest np. logiczne stwierdzenie, ze jezeli ktos ma alergie (gdzie podczas tego wydziela sie wydzielinka na oku, czy jest oko wrazliwsze, inne "nawilzanie" itp..) to albo wcale soczewek albo cos co jest najbardziej higieniczne - czyli jednodniowe.

    A nie jakies wielofunkcyjne plyny i soczewki miesieczne jak dla kazdego... nie sadzicie?

    Juz pisalem na SBoxie, czasami zdarza sie tak ze to co klient chce uslyszec tego slucha. I jezeli 10ciu mowi - nie mozesz a jeden powie ze mozesz to przewaznie ten ktos zaklada - bo tak mu wygodniej i jest po jego mysli - to sie zdarza bardzo czesto.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 29 czerwca 2007, 19:29

    Tez jestem alergikiem i w sezonie pylenia porostu rezygnuje z soczewek... takie ?ycie;/

    nie kombinuje nic z jednodniowymi itd... bo skoro nie maj?c na oczach niczego- sw?dz? mnie piek? ?zawi? i w og??le to co dopiero jak na nie na?o?? soczewek chocia?by najbardziej higieniczn? nawet jednodniow?... oko ju? wystarczaj?co jest podra?nione przez py?ki a jak jeszcze do tego ograniczysz mu dop?yw powietrza(bo chyba nawet jednodniowe soczewki nie gwarantuj? 100% przepuszczalno?ci) to b?dzie ojojojjjj:D
  • Descrete
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 lutego 2008, 14:59
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: Descrete » 26 lutego 2008, 15:06

    Witam! Jakie? dwa lata temu nosi?am soczewki (bardzo kr??tko). Teraz zn??w chcia?abym do nich wr??ci?. Nie chc? jednak i?? do optyka i p?aci? kosmicznych pieni?dzy za dopasowanie i pr??bne soczewki. Czy wystarczy, ?e p??jd? do okulisty? Czy okulista przepisze mi odpowiednie soczewki?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 lutego 2008, 16:52

    Descrete pisze:Witam! Jakie? dwa lata temu nosi?am soczewki (bardzo kr??tko). Teraz zn??w chcia?abym do nich wr??ci?. Nie chc? jednak i?? do optyka i p?aci? kosmicznych pieni?dzy za dopasowanie i pr??bne soczewki. Czy wystarczy, ?e p??jd? do okulisty? Czy okulista przepisze mi odpowiednie soczewki?
    wlasnie okulista(chociaz nie kazdy) jest od dopasowywania soczewek optyk to ci je co najwyzej ladnie zapakuje w pudelko i poda paragon po tym jak i tak zaplacisz za nie niezla kase. a co do tych kosmicznych cen to nie uwazam zeby 50 zl bylo taka. kupujac soczewki na wlasna reke np przez neta liczac nawet jedne z najtanszych bedzie to pewnie cos ok para soczewek 20zl + maly plyn 20zl +pojemniczek na soczewki 5zl. wiec sama widzisz nie wiem czy sie oplaca takie cos poza tym soczewki na sztuki tez nie sa tak czesto sprzedawana zazwyczaj sa to cale opakowania po 3 lub 6 sztuk. Tak wiec Kierunek okulista ktory dokona dopasowania pozniej juz mozesz sobie kupowac gdzie bedziesz chciala(ale tez uwazaj) byle by twoje soczewki byly o parametrach jakie sa dla ciebie wlasciwe czytaj. Jakie dopasowal okulista.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Descrete
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 lutego 2008, 14:59
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: Descrete » 26 lutego 2008, 17:05

    Dzi?kuj? bardzo za odpowied?. Jak dwa lata temu chcia?am zacz?? nosi? soczewki to wybra?am si? do okulisty. Tam powiedzia?am, ?e chcia?abym zacz?? nosi? szk?a kontaktowe, ale zupe?nie wiem co powinnam zrobi?. Okulistka odpowiedzia?a, ?e niepotrzebne tutaj przysz?am, mam zg?osi? si? do jakiego? centrum optycznego, gdzie dobior? mi soczewki np. [nazwa regulamin]. Posz?am wi?c do mojego optyka powiedzia?am o co chodzi. Pani zbada?a mi wzrok, da?a pr??bn? par? soczewek, pojemniczek, p?yn - nauczy?a zak?ada? i zdejmowa?. Taka przyjemno?? kosztowa?a mnie ponad 60z? :/

    Teraz chcia?abym oby? si? bez wizyty u Pani optyk, bez nauki zak?adania i bez pr??bnych soczewek. Chcia?abym, ?eby okulista dobra? mi szk?a kontaktowe, wypisa? recept?, z kt??r? mog?abym i?? kupi? soczewki.

    Czyli w ko?cu jak jest? To okulista, czy optyk dobiera soczewki? Co innego wynika zmojego do?wiadczenia, a co innego z wypowiedzi na forum. Mam totalny m?tlik w g?owie.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 lutego 2008, 17:43

    Descrete pisze:Okulistka odpowiedzia?a, ?e niepotrzebne tutaj przysz?am, mam zg?osi? si? do jakiego? centrum optycznego, gdzie dobior? mi soczewki np. [nazwa regulamin]
    widocznie ona nie zajmowala sie dobieraniem soczewek :)
    Descrete pisze:Posz?am wi?c do mojego optyka powiedzia?am o co chodzi. Pani zbada?a mi wzrok, da?a pr??bn? par? soczewek, pojemniczek, p?yn - nauczy?a zak?ada? i zdejmowa?. Taka przyjemno?? kosztowa?a mnie ponad 60z?
    i tak masz "szczescie" ze przeprowadzono to szkolenie bo duza liczba okulistow w jakis dziwny sposob o tym zapomina, ludzie wychodza z gabinetu i nie wiedza nawet jak sciagnac i zakladac soczewki.
    Descrete pisze:Teraz chcia?abym oby? si? bez wizyty u Pani optyk, bez nauki zak?adania i bez pr??bnych soczewek. Chcia?abym, ?eby okulista dobra? mi szk?a kontaktowe, wypisa? recept?, z kt??r? mog?abym i?? kupi? soczewki.

    Czyli w ko?cu jak jest? To okulista, czy optyk dobiera soczewki? Co innego wynika zmojego do?wiadczenia, a co innego z wypowiedzi na forum. Mam totalny m?tlik w g?owie.
    soczewki dobieraja okulisci ale po prostu nie kazdy sie tym zajmuje. Wiekszoc (chociaz to sie zmienia jak widac) zajmuje sie korekcja okularowa.

    Okulista musi dopasowac soczewki zeby spr ktore sa dla ciebie dobre. Pierwsza wizyta to dopasowania a kolejna(tak po ok tygodniu lub kilku dniach) zazwyczaj darmowa to wlasnie sprawdzenie czy wszystko jest ok. Skoro juz to umiesz zakladac i sciagac soczewki bo je nosilas to okulista moze to pominac ale nie liczyl bym ze cena za wizyte bedzie nizsza 50-60 zl to standard.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Descrete
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 lutego 2008, 14:59
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: Descrete » 26 lutego 2008, 17:47

    50, 60z? to standard
    Hmmm... rozumiem, ?e masz na my?li wizyt? u okulisty prywatnie? A czy "zwykli" okuli?ci w poradniach publicznych nie dobieraj? soczewek?
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 26 lutego 2008, 18:17

    Descrete pisze:A czy "zwykli" okuli?ci w poradniach publicznych nie dobieraj? soczewek?
    dobieraj?, ale nie wszyscy. Zregu?y jest napisane "dob??r soczewek" TUDZIE? :mrgreen: "dob??r szkie? kontaktowych".
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2008, 18:29

    Descrete pisze:Czyli w ko?cu jak jest? To okulista, czy optyk dobiera soczewki?
    Okulista - jest od wszelkiego rodzaju badan + sprawy chorobowe, patologiczne
    Optometrysta - szczegolowo badanie wzroku + forie, sprawy cwiczen itp.
    Optyk - wykonuje okulary

    tak wiec optycy nie dobieraja soczewek kontaktowych, a nigdy nie powinno sie tego robic w taki sposob i na podstawie recepty okularowej!

    Bardzo rzadko w przychodni (publicznej) nastepuje dobor soczewek - przewaznie maja podpisane umowy z NFZ gdzie sa pewne limity na ilosc osob przyjetych w ciagu dnia. Jezeli dostanie np. taka przychodnia na 15osob/dziennie, a przyjmuje 8h, wtedy na jednego pacjenta ma okolo 30 minut, a to zbyt malo na dobor soczewek, gdyz wchodzi w to badanie wzroku, dopasowanie soczewki - a samo ukladanie sie soczewki to okolo 10-15minut, gdzie tutaj czas na wywiad i mowienie o higienie, pielegnacji itp...
  • Awatar użytkownika
    Setgar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 29 września 2006, 10:18
    Lokalizacja: Europa

    autor: Setgar » 26 lutego 2008, 23:27

    Niestety, soczewki kontaktowe nie s? tanie. Cho? z drugiej strony dziwi? si?, ?e ludzie potrafi? wyda? st??w? miesi?cznie na krem do twarzy, a kr?c? nosem wydaj?c kilkadziesi?t z?otych na soczewki. Widocznie to kwestia priorytet??w :-)

    Dobra rada: kupuj?c ca?e opakowanie soczewek, szczeg??lnie w niedu?ych zak?adach optycznych/gabinetach okulistycznych, zawsze mo?na spyta? sprzedawc? o jaki? gad?et/gratis :brawo: Na rabat nie ma raczej co liczy? :< Nie wiem jak jest natomiast w du?ych sieciach optycznych.

    Dobra rada (nr 2): przy okazji zakup??w soczewkowych warto poprosi? okulist? o badanie kontrolne - trwa kr??tko, przewa?nie jest bezp?atne, pozwala wychwyci? w por? zagro?enia ewentualnymi powik?aniami. No i jest okazja do podyskutowania z fachowcem :boks: czyli to co tygrysy lubi? najbardziej :spoko: Takiego pakietu zdrowotnego nie dostanie si? w ?adnym sklepie internetowym :tak:
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 27 lutego 2008, 00:01

    A mi si? bardzo fajnie trafi?o bo soczewki dostaj? wraz z badaniem:)


    Za badanie p?ace 50z? ( wszystkie mo?liwe badania chyba jakie s?) + dob??r soczewek+ ewentualna nauka (ja ju? umiem wi?c si? nie ucz?;) ) + pakiet MOJE PIERWSZE SOCZEWKI kt??ry zawiera:

    - soczewki miesi?czne AirOptix (przy dop?acie 10 z?- AirOptix N&D)
    - 10szt soczewek jednodniowych Dailies
    - pr??bna butelka Solo Care
    - 2ml Aquify (czy jak to si? tam pisz?;) )
    - mn??stwo ulotek :)


    Sama paczka powitalna jest warta wi?cej ni? 50 z? , a jeszcze dodatkowo mam badanie:)

    Gdybym by?a bezczelna bada?abym sie co miesi?c:P Bo taniej w sumie wychodzi takie badanie ni? co miesi?c kupowanie soczewek + p?yn :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 lutego 2008, 10:54

    Setgar pisze:przy okazji zakup??w soczewkowych warto poprosi? okulist? o badanie kontrolne - trwa kr??tko, przewa?nie jest bezp?atn
    przewaznie to jest ale chyba platne...niestety ;/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 01 marca 2008, 14:53

    kasiulka1201 pisze:M??j brat te? jest alergikiem i nosi miesi?czne soczewki.Nawet w okresie pylenie nosi soczewki.I raczej nie narzeka bo nie ma czerwonych ocz??w.Ale to oczywi?cie zale?y od organizmu.Ja na twoim miejscu spr??bowa?abym soczewek.Je?eli nie zdadz? egzaminu to najwyrzej wr??cisz do okular??w ;)
    alergia og??lna, a alergia powoduj?ca b??l oczu (i nadwra?liwo?? oczu) - to nie ma nic wsp??lnego
    kto? mo?e mie? alergie na s?o?ce, albo na mandarynki ;p

    pewnie jak kto? ma sk?onno?ci alergiczne - b?dzie wi?ksze prawdopodobie?stwo, ?e odrzuci soczewki, ale nie mo?na uto?samiac jednego z drugim

    oczywi?cie je?li alergia objawia si? ?zawieniem (np alergia na py?ki), to nie powinno si? noisc soczewek
ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości