Zablokowany Posty: 14 Strona 1 z 1
oasys a plyny ?
  • malachiaszek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 28 czerwca 2007, 10:20
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    oasys a plyny ?

    autor: malachiaszek » 28 czerwca 2007, 10:32

    witam jestem nowy i pytanko :jupi: jakie p?yny do soczewek acuvue oasys s? zalecane? opr??cz OPTI FREE EXPRESS i solo care? bo slyszalem ze nie sa zalecane plyny Horien Multi-Purpose Solution i inne starsze do oasys . a dlaczego czy chodzi o wrazliwe oczy? czy o nowe materia?y uzyte w soczewkach? :papa:
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 28 czerwca 2007, 12:12

    Generalnie to plynow typu 'Horien' nie zalecalbym do ZADNYCH soczewek ;) niestety za jakosc trzeba placic a oczy sie ma jedne...
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 czerwca 2007, 14:44

    ja wogole o tej firmie nie slyszalem jak na razie rynkiem rzada solo care aqua renu i opti free no i AMO ktore niestety musialo sie chwilowo wycofac :/ a szkoda ja bym bral cos z tej tr??jki
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • malachiaszek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 28 czerwca 2007, 10:20
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    J@M

    autor: malachiaszek » 28 czerwca 2007, 16:45

    woozie pisze:ja wogole o tej firmie nie slyszalem jak na razie rynkiem rzada solo care aqua renu i opti free no i AMO ktore niestety musialo sie chwilowo wycofac :/ a szkoda ja bym bral cos z tej tr??jki
    witam dokladnie tak jest jak piszesz ale plyn horien rozprowadza ze tak napisze firma J@M PRESTIGE z SOLCA KUJAWSKIEGO i ma bardzo wielu odbiorc??w wsrod uzytkownikow soczewek i myslalem ze plyn przez to ma wysokie noty bo i cena niska i tak dalej az sam spr??balalem no i niestety staszne pieczenie i dyskomfort sie pojawil. takze dziwie sie ze na tym forum jeszcze nikt sie o tym plynie nie wypowiedzia? choc wyglada na to ze inni uzytkownicy moze s? zadowoleni. :papa:

    [ Dodano: 28 Cze 2007 11:10 ]
    malachiaszek pisze:
    woozie pisze:ja wogole o tej firmie nie slyszalem jak na razie rynkiem rzada solo care aqua renu i opti free no i AMO ktore niestety musialo sie chwilowo wycofac :/ a szkoda ja bym bral cos z tej tr??jki
    witam dokladnie tak jest jak piszesz ale plyn horien rozprowadza ze tak napisze firma J@M PRESTIGE z SOLCA KUJAWSKIEGO i ma bardzo wielu odbiorc??w wsrod uzytkownikow soczewek i myslalem ze plyn przez to ma wysokie noty bo i cena niska i tak dalej az sam spr??balalem no i niestety staszne pieczenie i dyskomfort sie pojawil. takze dziwie sie ze na tym forum jeszcze nikt sie o tym plynie nie wypowiedzia? choc wyglada na to ze inni uzytkownicy moze s? zadowoleni. :papa:
    witam jednak musze zwroci? szacunek plyn horien nie koniecznie winny moim problemom. dzis w nocy przed czyszczeniem zauwazylem ze brzeg soczewki oasys jest lekko wyszczerbiony w jednym widocznie miejscu w 2 minimalnie cale szczescie dzis 3 tygodnie uzytkowania soczewki i do smietnika czas. jednak majac 1 pare miesiac temu tamta para a dokladnie biorac jedna soczewka tez prawa po tygodniu mi sie tez lekko przerwa?a. troche mnie to dziwi bo z soczewkami johnsona nie mialem k?opot??w a te najnowsze uwazam ze s? jak dotad najlepsze jakie mialem mimo troche ich s?abosci materialu choc to tez moze wynikac z moich pazur??w. :papa: ostroznosci nigdy za wiele
  • iris1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:43
    Lokalizacja: Katowice

    autor: iris1 » 19 lipca 2007, 20:58

    armani pisze:Generalnie to plynow typu 'Horien' nie zalecalbym do ZADNYCH soczewek ;) niestety za jakosc trzeba placic a oczy sie ma jedne...
    Generalnie to gadasz g?upoty. Jesli dla ciebie tylko trzy znane firmy potrafi? robi? p?yny do soczewek to masz bardzo ograniczony spos??b myslenia i da??? sie ch?opie zniewoli? przez monopolistyczn? propagande. Domy?lam sie ze tw??j post wynika po prostu z braku wiedzy dot. zagadnienia roztwor??w do soczewek kontaktowych. S? firmy kt??re nie maj? tak rozbudowanych struktur i koszt??w , ze s? wstanie produkowa? roztwory do soczewek taniej i s? to produkty wysokiej jako?ci. Co masz do takich p?yn??w jak Azurra, EYEYE, Sauflon, Eye see, Horien. Ja jeszce nie s?ysza?em ?eby kazali je wycofywa?? bo ci kt??rzy ich u?ywali nabawili sie jaki? chor??b oczu. Lepiej niszcz? bakteryjki Fusarium czy Acanthamoeba Keratitis, ni? twoje markowe roztwory.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 lipca 2007, 21:46

    LOL. Po pierwsze wyluzuj. Placa Ci za promowanie malo znanych plynow czy co? :>

    Gdyby bylo tak jak mowisz to plyny o ktorych wspomniales okazalyby sie fenomenem na skale swiatowa - potwierdzilyby to wszelkie badania kliniczne. Plyny takie jak Azurra moze i niszcza bakterie... ale nie mozesz byc pewien czy niszcza w 100% jak inne sprawdzone marki, ktore na badania nad nowymi formulami wydaja krocie... Co jesli za rok, dwa nagle zaczniesz miec choroby oczu o ktorych Ci sie nie snilo? Do kogo bedziesz miec pretensje?

    Nie wspominajac juz o wypowiedziach samych uzytkownikow, ze zapewniaja o wiele mniejszy komfort niz sprawdzone produkty.

    :...:
    \
  • malachiaszek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 28 czerwca 2007, 10:20
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: malachiaszek » 19 lipca 2007, 21:55

    armani pisze:LOL. Po pierwsze wyluzuj. Placa Ci za promowanie malo znanych plynow czy co? :>

    Gdyby bylo tak jak mowisz to plyny o ktorych wspomniales okazalyby sie fenomenem na skale swiatowa - potwierdzilyby to wszelkie badania kliniczne. Plyny takie jak Azurra moze i niszcza bakterie... ale nie mozesz byc pewien czy niszcza w 100% jak inne sprawdzone marki, ktore na badania nad nowymi formulami wydaja krocie... Co jesli za rok, dwa nagle zaczniesz miec choroby oczu o ktorych Ci sie nie snilo? Do kogo bedziesz miec pretensje?

    Nie wspominajac juz o wypowiedziach samych uzytkownikow, ze zapewniaja o wiele mniejszy komfort niz sprawdzone produkty.

    :...:
    witam a jak wam panowie powiem ten wycofany amo byl dla mnie najlepszy , szkoda ze amo nie pracuje nad now? recept? jak dot?d. 12 godzin nosilem przy nim soczewki bez istotnych problem??w, przy innych plynach typu horien, eye ledwie 8 godzin wytrzymuje.macie jeszcze oprocz opti ,suauflon , aqva jakies inne godne polecenia plyny do oasys??w soczewek?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 lipca 2007, 15:59

    malachiaszek pisze:witam a jak wam panowie powiem ten wycofany amo byl dla mnie najlepszy
    zgadzam sie z tym !! jak dla mnie AMO byl lepszy niz ten od CibaVision :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 lipca 2007, 18:41

    woozie pisze:malachiaszek napisa?/a:
    witam a jak wam panowie powiem ten wycofany amo byl dla mnie najlepszy

    zgadzam sie z tym jak dla mnie AMO byl lepszy niz ten od CibaVision
    I ja tez :D mam nadzieje ze zaniedlugo wroca do gry :)
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 21 lipca 2007, 15:33

    armani pisze:LOL. Po pierwsze wyluzuj. Placa Ci za promowanie malo znanych plynow czy co? :>

    Gdyby bylo tak jak mowisz to plyny o ktorych wspomniales okazalyby sie fenomenem na skale swiatowa - potwierdzilyby to wszelkie badania kliniczne. Plyny takie jak Azurra moze i niszcza bakterie... ale nie mozesz byc pewien czy niszcza w 100% jak inne sprawdzone marki, ktore na badania nad nowymi formulami wydaja krocie... Co jesli za rok, dwa nagle zaczniesz miec choroby oczu o ktorych Ci sie nie snilo? Do kogo bedziesz miec pretensje?

    Nie wspominajac juz o wypowiedziach samych uzytkownikow, ze zapewniaja o wiele mniejszy komfort niz sprawdzone produkty.

    :...:
    testy kliniczne... gdzie ty ?yjesz? My?lisz ?e kto op?aca te testy by udowodni? kt??ry p?yn jest najlepszy? Kiedy? na stronie Bausch&Lomb czyta?em ?e zrobili test kt??ry wykaza? ?e ReNu Multiplus jest najlepszy. Znowu CibaVision pisze ?e SoloCare Aqua jest kilkakrotnie lepszy od renu
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 21 lipca 2007, 15:47

    Tyle ze daty tych testow pewnie sie nie pokrywaja... ReNu jest starszym (pod wgledem opracowania formuly) plynem od SoloCare Aqua.
    A jesli tani plyn okazalby sie skuteczniejszy od plynow tpyu AMO, SCA czy OptiFree to myslisz ze nie wyszloby to na swiatlo dzienne??
    \
  • iris1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:43
    Lokalizacja: Katowice

    autor: iris1 » 21 lipca 2007, 22:23

    armani pisze:Tyle ze daty tych testow pewnie sie nie pokrywaja... ReNu jest starszym (pod wgledem opracowania formuly) plynem od SoloCare Aqua.
    A jesli tani plyn okazalby sie skuteczniejszy od plynow tpyu AMO, SCA czy OptiFree to myslisz ze nie wysz?oby to na swiatlo dzienne??
    Nie po prostu za?amka ze tacy ludzie jak ty jeszcze chodz? po ziemi. Gdzie ty si? cz?owieku chowa?? Twoje wypowiedz ?wiadcz? o jakim? intelektualnym za?mieniu. A mo?e ty jest?? jaki? nieletni ma?olat ?
    Co niby mia?oby wyj?? na jaw cz?owieku? Ze kto? wyprodukowa? lepszy p?yn to mia?yby tr?bi? o tym gazety? Kto by mia? o tym pisa? za darmoch?? Ale spr??buje inaczej bo do ciebie trzeba chyba ?opatologicznie,
    Na tym ?wiecie w kt??rym ?yjesz wszystko opiera sie na pieni??kach. Za pieni??ki mo?na zrobi? wszystko. Zapami?taj to jak doro?niesz bo to bardzo wa?ne. Za pieni??ki mo?esz sobie op?cic 4 stronicowy artyku? sponsorowany w kt??rym jaki? doktor za wycieczk? do Grecji wypisze wszytko co sobie za?yczysz subiektywnie interpretuj?c dane. Test??w klinicznych te? nie robi sie za darmo. Za reklam? te? trzeba zap?aci? Ten kto ma wi?cej pieni??k??w da? mo?e wi?ksz? na ca?? stron?. Okuli?ci jak im nie?le "posmarujesz" te? b?d? chwali? tw??j produkt i poleca? swoim pacjentom. Za pieni?dze zorganizujesz spotkania konferencje szkolenia i darmowy pocz?stunek, czym zjednasz sobie dystrybutor??w swoich produkt??w. Za pieni?dze zrobisz prawie wszystko.

    M??j kolega pracowa? kiedy? w Firmie gdzie produkowali proszki do prani i pasty do z?b??w.
    Produkowali tam znane markowe proszki i pasty reklamowane w Tv. Omo i Ariel. I co si? okaza?o. Niczym sie nie r???ni?y - do tych samych paczek ?adowali ten sam proszek zmieniali tylko opakowania.
    Ty pewnie zastanawia? by? sie kt??ry z nich jest lepszy debatowa? by? na forum i powtarza? teksty z reklam lub to co wyczyta?e? w artykule sponsorowanym lub co powiedzia? ci sprzedawca w sklepie. W rzeczywisto?ci by? by? manipulowany!!!!!!.
    Podobnie z oponami do samochod??w Dunlop robi opony dla Michelina. Michelin dla Pirelli, niczym sie nie r???ni?c ta sama guma tylko znaczek inny.
    Kolego przesta? wiec sia? swoje nieprzemy?lane, zniewie?cia?e uwagi zastosuj kiedy? NIEMARKOWY p?yn do soczewek a zapewniam ci? oczy ci nie wyskocz?, a zaoszcz?dzisz na cukierki.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 21 lipca 2007, 22:27

    Panowie spok??j ;P
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 lipca 2007, 22:38

    iris1 pisze:Produkowali tam znane markowe proszki i pasty reklamowane w Tv. Omo i Ariel. I co si? okaza?o. Niczym sie nie r???ni?y - do tych samych paczek ?adowali ten sam proszek zmieniali tylko opakowania.
    Czy wiesz o tym ze to co w tym zdaniu napisales nazywa sie pomowieniem... Jezeli trafi sie jakis czytelnik/pracownik tejze firmy i uzna ze naruszyles dobre imie firmy i nie masz DOWODOW (wypowiedz kumpla to nie dowod w sprawie sadowej) moze sie to skonczyc na wokandzie sadowej?

    Jako moderator forum przestrzegam przed tego typu wypowiedziami na przyszlosc prosze NIE wypowiadac sie w sprawach na ktore nie ma sie rzeczowych DOWODOW.
    A watek zamykam bo schodzi na offtopa!
Zablokowany Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości