Zablokowany Posty: 6 Strona 1 z 1
soczewki
  • mersi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 czerwca 2007, 18:55
    Lokalizacja: polska

    soczewki

    autor: mersi » 21 czerwca 2007, 18:58

    zastanawiam si? nad kupnem soczewek(przezroczystych aby nie zmienialy koloru oczu) i kilka pytan:
    -czy s? one nie widoczne dla innych os??b?
    -ile na nie si? czeka
    -czy mo?na z nimi uprawia? sport(pilka nozna,siatk??wka)
    -czy nie wypataj? one
    -czy trudno je si? wk?ada i wyjmuje
    -czy jeste?cie z nich zadowoleni
    -czy mo?na z nimi przebywa? na s?o?cu?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 21 czerwca 2007, 19:15

    mersi pisze:czy s? one nie widoczne dla innych os??b
    W pewnym stopniu sa one nie widoczne, ale maj? lekkie zabarwienie by mo?na by?o je zlokalizowa? w pojemniczku, r??wnie? mog? by? widoczne dla innych, gdy masz je na oku, ale trzeba si? dobrze przyjrze?, by je zauwa?y? :) taka leciutka obw??dka w kszta?cie ko?a ok 1 mm od granic twojej t?cz??wki
    mersi pisze:ile na nie si? czeka
    zale?y od miejsca zakupu, oraz stanu w magazynach :) ja musia?am na swoje czeka? 6 tygodni (toryczne), ale to jest przegi?cie, wi?c powinny by? raczej dost?pne od r?ki lub przynajmniej w ci?gu tygodnia od zakupu
    mersi pisze:czy mo?na z nimi uprawia? sport(pilka nozna,siatk??wka)
    gdyby nie mo?na by?o to po boisku biegali by sportowcy w zwyk?ych okularach, po to powszta?y soczewki
    mersi pisze:czy nie wypataj? one
    dobrze dobrane nie maj? prawa wypada?, wyp?ywa? z ?zami :)
    mersi pisze:czy trudno je si? wk?ada i wyjmuje
    jest to kwestia indywidualna, oczywi?cie na pocz?tku b?dziesz si? uczy? wi?c b?dzie ci to zajmowa?o troszk? czasu mi pocz?tki zajmowa?yok 45 minut oba oka, natomiast po tygodniu dw??ch uda?o mi sie to zredukowa? do 10 minut na oba oka wraz z przemywaniem soczewek lub pojemniczka. Aktualnie jest to kwestia 5 minut rano i 5 minut wieczorem :) czasem kr??cej, tak wi?c trudne to nie jest :)
    mersi pisze:czy jeste?cie z nich zadowoleni


    Bardzo jestem zadowolona, soczewki daj? mi du?y komfort widzenia, gdybym nie spr??bowa?a to dalej bym niszczy?a, ?ama?a oprawki swych okular??w, rysowa?a soczewki okularowe
    mersi pisze:czy mo?na z nimi przebywa? na s?o?cu
    oczywi?cie b?d? ci potrzebne jakie? okulary przeciws?oneczne by chroni? swe oczy, ale mo?na w nich jak najbardziej przebywa? na s?o?cu :)

    Proponuj? poszuka? odpowiedzi na pytania na forum, bo wi?kszo?? zosta?a ju? powiedziana :)

    Witamy

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • mersi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 czerwca 2007, 18:55
    Lokalizacja: polska

    autor: mersi » 21 czerwca 2007, 19:24

    martwi mnie tylko to,?e s? one widzialne dla innych wola?bym aby by?y niewidoczne nawet przezroczyste s? widzialne?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 czerwca 2007, 19:33

    mersi pisze:martwi mnie tylko to,?e s? one widzialne dla innych wola?bym aby by?y niewidoczne nawet przezroczyste s? widzialne?
    sa soczewki zabarwione lekko na niebiesko a sa takie ktore sa praktycznie przezroczyste poza tym jezeli ktos nie nosi szkiel to nie zauwazy ze masz soczewki natmomiast osoby ktore mialy z tym kontakt latwo sie poznaja chyba ze masz oczy jak chinczyk :P moja dziewczyna np tez nosi ale u niej to nawet jak sie czlowiek wpatrzy to nie zczail ze ma cos na oczach :P

    BTW przeniesc temat !! nie ten dzial !!
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • mersi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 czerwca 2007, 18:55
    Lokalizacja: polska

    autor: mersi » 21 czerwca 2007, 20:30

    dzi?ki wam,czyli raczej tych soczewek nie wida? to bardzo bardzo dobrze a mo?e kto? ma zdj?cie ocz??w z soczekami i bez soczewek zobaczy? r???nice albo ?eby zobaczy? jak oko wygl?da z soczewk?,
    mo?na chyba bra? soczewki jednodniowe(jaki koszt?0 aby zobaczy? co to te ca?e soczewki,pozatym jakie najlepiej bra? soczewki miesi?czne?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 czerwca 2007, 09:24

    ja dodam ze na wiekszosc tych pytan w kilku dzialach toczyla sie obfita dyskusja, wystarczy poczytac o: zakladaniu/sciaganiu, korzystaniu w roznych warunkach, kosztach... JUZ sa o tym pozakladane WATKI na forum! Wystraczy chciec je cale przeczytac
Zablokowany Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości