ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Czy noszenie soczewek zniekształca oko?
  • jakubmal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 20 czerwca 2007, 08:28
    Lokalizacja: Krak??w

    Czy noszenie soczewek zniekształca oko?

    autor: jakubmal » 20 czerwca 2007, 08:42

    Ostatnio id?c do sklepu aby kupi? sobie nowe miesi?czne Air Optics spotka?em si? z dobr? rad? sprzedajacego, ?e u niekt??rych os??b samo prawid?owe noszenie przy prawdi?owym dbaniu o soczewki powoduje zniekszta?cenie oka, no i ?e oczywi?cie to tam trzeba przychodzi? raz na trzy miesi?ce ?eby sprawdzi? czy sie zniekszta?ci?o czy nie...

    Jak ju? napisa?em zak?adam ?e soczewka jest dobrze dobrana, a u?ytkownik przestrzega zasad dotyczacych higieny i korzystania z soczewek.

    Chodzi mi natomiast o odpowied? uczciw? bo je?eli jest to prawda to ujawianie jej nie le?y w interesach producent??w soczewek, dlatego zadaj? pytanie w?a?nie tutaj z nadziej?, i? w interesach u?ytkownik??w tego forum nie jest zas?anianie rzeczywisto?ci by nam??wi? kogo? do noszenia soczewek.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:14 przez jakubmal, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 czerwca 2007, 10:01

    aha, znieksztalcenie oka :jupi: :eek:

    twarde soczewki (ortokorekcja) "modeluja" rogowke... o tym sobie poszukaj bo bylo na forum.

    Natomiast miekkie soczewki... pierwsze slysze, to wez sobie rowniez pod uwage to ze to bardziej powieka ciazy na przedni odcinek oka niz miekka, elastyczna, "zelowa" soczewka kontaktowa.

    Fakt jest taki ze powinno sie chodzic na wizyty kontrolne aby sprawdzac przedni odcinek oka, ale zupelnie pod innym katem. Napewno nie tym o ktorym napisales.

    ps. sugerowanie komus i powolywanie sie w taki sposob na forum i producentow jest nieuczciwym podejsciem z Twojej strony.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 czerwca 2007, 11:51

    @LEMUR a dlaczego jest wymagane zeby nie nosic miekkich soczewek przez 2 tygodnie przed planowana operacja laserowej korekcji wzroku? Nie z powodu owej minimalnej deformacji? Chyba ze oko musi sie zregenerowac? Nie wiem, ale slyszalem rozne wersje ;)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 czerwca 2007, 12:03

    a moze dlatego aby nie bylo podraznien, oko bardziej dokrwione... przeciez ludzie rozne soczewki nosza na oku, nie zawsze zgodnie z tym jak sie powinno. Moze dlatego.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 czerwca 2007, 13:13

    no bez kitu niezle durenstwa ktos opowaiada :mur: :eek:
    jakubmal pisze:dobr? rad? sprzedajacego
    czyli to nie byl okulista mam rozumiec ? u mnie w miescie to czasem mam wrazenie ze ci "sprzedawcy" maja mniesze pojecie o soczewkach niz ja. Jak kobieta raz uslyszalas nazwe proclear compatibles to zrobila takie oczy jak by sie dopiero co urodzila. Sorki ale oni czasem sie nie nadaja na te stanowiska :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 19 gości