ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
soczewki a kurz
  • nakarzynka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 20 czerwca 2007, 00:46
    Lokalizacja: maÂ?a wieÂ?

    soczewki a kurz

    autor: nakarzynka » 20 czerwca 2007, 00:57

    witam
    chyba jak ka?dy na tym forum mam kilka dylemat??w co do soczewek, kt??re najlepsze boprzecie? Polak to taki nar??d ?e on wie lepiej ni? specjalista...
    no ale do rzeczy...
    potrzebuje soczewek, kt??re sprawdzaj? si? w zakurzonych warunkach, by?am prawei zdecydowana na O2 OPTIX, lecz z drugiej strony najnowszej generacji sa J&J ACUVUE CLEAR, tylko ?e ja nosze BC 8.6 i DIA 13,8 a producent nie zrobi? takich :(
    czy ktos u?ywa? w/w soczewek w "trudnych warunkach"??
    i co mo?ecie powiedziec ( dobrego lub nie ) na temat SOCZEWKI B&L Soflens 59 / Comfort??
    wiem ze ile os??b tyle opini,al? ch?tnie je poznam..
    mam nadziej? ?e pomo?ecie mi w s?usznym wyborze bo ja ju? sama nie wiem co robic...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 czerwca 2007, 01:24

    Soczewka CLEAR nie jest dostepna w Polsce i nie jest to tutaj nowosc. Wszystkie soczewki J&J jakie sa dostepne wymienione sa na stronie www.acuvue.pl

    Na niektorych aukcjach wymieniane sa jako soczewki hydrozelowe, natomiast NAJNOWSZE (jak sama napisalas) sa silikonowo-hydrozelowe takie jak wlasnie wspomniany AirOptix (dawniej O2Optix) czy J&J Oasys

    Ale teraz analizujac to co napisano na aukcjach:
    parametry sa takie same jak dla Acuvue2 (inna tylko krzywizna), material ten sam, uwodnienie to samo, dk/t to samo.. wiec gdzie nowosc? Tak sie zastanawiam czy to nie inna nazwa (na zachodzie) soczewki Acuvue2 wlasnie :P
    Ale jak ladnie napisalas, Polak narod madrzejszy i kazdy bajer na aukcji kupi :P

    Sprobuje sie dowiedziec u J&J

    Jezeli chodzi o zakurzone warunki, to... jak Ci cos siadzie (wpadnie) do i tak poczujesz dyskomfort. Bez wzgledu czy nosisz soczewke hydrozelowa czy silikonowo-hydrozelowa.
  • nakarzynka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 20 czerwca 2007, 00:46
    Lokalizacja: maÂ?a wieÂ?

    autor: nakarzynka » 20 czerwca 2007, 09:52

    dziekuje za odpowiedz :) no teoretycznie masz racje, jak co? wpadnie do oka to i najnowsza generacja nie pomo?e, ale czasami pisz? (nie pamietam gdzie i przy jakich soczewkach, cho? pewnie i to to ?ciema) ?e soczewka ulega jakby samo czyszczeniu, ?e ma jak?? tak? budowe czy tam sk?ad ?e nie osdzaj? si? na niej osady bia?kowe czy co? w tym stylu...

    ja w sumie potrzebuje soczewki, w kt??rej po ca?ym dniu pracy na zawn?trz na s?o?cu nie czu?a dyskomfortu, po prostu bed? pracowa? jako instruktor jazdy konnej, czyli b?d? po? dnia siedziec w stajni z klimatyzacj? a drugie po? dnia sp?dz? na piaszczystej uje?d?alni, na kt??rej konie wznosza tumany kurzu i potrzebuje cos sprawdzonego bo do tego czasu nosi?am iWear ale musze przyznac ze si? totalnie nie sprawdzi?y....

    czy kto? ma co? sprawdzonego??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 czerwca 2007, 10:04

    Moze zainteresuj sie jakimis okularami, sa fajne okularki o profilu sportowym (jak przeciwsloneczne) tylko z bialymi szklami. Sluza typowo jako ochronne, rowerzysci np. takich uzywaja jezdzac gdy slonce nie swieci tak mocno, jada po lecie itp itd...
    Mysle ze takie rozwiazanie byloby najlepsze... czyli soczewki nowszej generacji silikonowo-hydrozelowe + wlasnie takie okularki.
  • nakarzynka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 20 czerwca 2007, 00:46
    Lokalizacja: maÂ?a wieÂ?

    autor: nakarzynka » 20 czerwca 2007, 11:16

    ?e ja na to nie wpad?am... musze sie rozejrze? za takimi okularkami :)

    juz si? zdecydowa?am, ?eby jednak kupi? J&J Oasys , ale maja tylko jedn? krzywizn? 8.4, ja potrzebuje 8.6 :placze: wiem ?e i tak lekarz powinien je dobra?, ale moge dobiera? tylko w [nazwa regulamin] a tam znowu mi wcisn? iWear!!!

    eh, niby takie to wszystko proste
    ale ma jeszcze jedno pytanie - wszedzie jest srednica 14,0 lub 14,2 a ja mia?am w iWear 13,8 czy to jest du?a r???nica?? czy b?d? j? odczuwa? no oku?? i czy lepiej kupi? mniejsz? czy wi?ksz? krzywizne??

    no i co powiesz na temat soczewek B&L Soflens 59 / Comfort?? patrz?c okiem fachowca na ich sk?ad?? bo niby wsz?dzie pisz? ?e nowa generacja itp czy lepiej dop?aci? troche do AirOptix

    przepraszam ?e ci? tak gn?bie, ale nawet lekarze nie za bardzo s? w stanie mi pom??c
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 czerwca 2007, 11:44

    nakarzynka pisze:ale moge dobiera? tylko w [nazwa regulamin] a tam znowu mi wcisn? iWear!!!
    to powiedz ze ich nie chcesz, jezeli beda robic problemy (bo wiadomo kazda pliszka swoj ogonek chwali) skorzystaj z uslug innego specjalisty, ktory ma w ofercie i J&J i Ciba Vision.
    Lepiej decyduj sie na soczewki silikonowo-hydrozelowe: AirOptix, Oasys... niech specjalista sprawdzi po zalozeniu probnej jaka jest rotacja i zachowanie sie soczewki na oku.
  • nakarzynka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 20 czerwca 2007, 00:46
    Lokalizacja: maÂ?a wieÂ?

    autor: nakarzynka » 22 czerwca 2007, 23:05

    sorry za ma?y off topic ale nie mog?am sie powstrzyma? zeby sie nie podzieli? co mnie dzisiaj spotka?o, a wi?c obdzwoni?am wszystkie okoliczne zak?ady optyczne gdzie mo?na dobrac soczewki, pyta?am sie czy maj? J&J najnowsze i wogole soczewki najnowszej generacji, okaza?o si? ?e tylko w jednym dobieraj? przy moim astygmaty?mie, oczywi?cie maj? soczewki pr??bne
    na badaniu Pani dobra?a mi soczewki tak jak dobiera si? okulary, chcia?am pr??bne soczewki ale okaza?o si? ze te "pr??bne" to po prostu miesi?czne, kt??re musz? od razu za?o?y?, nie by?o mowy o sprawdzaniu jak soczewka siedzi w oku, po prostu zak?adam, p?ace i spadam do domu. A jak sie zapyta?am czy jak mi nie b?dzie pasowa?, to trudno, ?e soczewki trzeba sobie dobra? metod? pr??b i b??d??w
    dobrze ?e siedzia?am
    p tym wszystkim co tu przeczyta?a a co mnie spotka?o w najbardziej renomowanym salonie w okolicy to zw?tpi?am
    chyba wr??ce do [nazwa regulamin], tam przynajmniej sprawdzaj? ci?nienie w oczach...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 czerwca 2007, 12:20

    nakarzynka pisze:ze te "pr??bne" to po prostu miesi?czne, kt??re musz? od razu za?o?y?, nie by?o mowy o sprawdzaniu jak soczewka siedzi w oku, po prostu zak?adam, p?ace i spadam do domu
    okulista powinien ci dac okolo godzinki zebys sobie w nich pochodzila ot np wyszla na miasto pozniej on powinien sprawdzic co i jak jezeli wydaje sie ok to pozniej po jakims tygodniu znowu wizyta kontrolna i wdety to juz wiemy co i jak

    nie rozumiem troche tego po prostu miesieczne ? Czego oczekiwalas ? okulista moze dac miesieczne dwutygodniowe 1-dniowe lub i 3miesieczne tu juz raczej nie ma reguly
    nakarzynka pisze:A jak sie zapyta?am czy jak mi nie b?dzie pasowa?, to trudno, ?e soczewki trzeba sobie dobra? metod? pr??b i b??d??w
    chodzi ci tutaj o to ze wiecej probnych soczewek juz w tym salonie nie dostaniesz ? jesli tak to w kazdym salonie tak robia :)
    nakarzynka pisze:chyba wr??ce do [nazwa regulamin], tam przynajmniej sprawdzaj? ci?nienie w oczach...
    fakt to prawda nie wszedzie sprawdzaja przed doborem a powinni moze trzeba im przypomniec :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • nakarzynka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 20 czerwca 2007, 00:46
    Lokalizacja: maÂ?a wieÂ?

    autor: nakarzynka » 24 czerwca 2007, 22:18

    tak, wiem mo?e oczekiwa?am czego? wi?cej
    ale chodzi?o mi g???wnie o to, ?e nie by?o takiej opcji ?e np mi co? nie pasuj?, np ostro?? czy cos i ona mi wymieni, po prostu mam bra? i ju?, ?adne wracanie, ?adne wizyty kontrolne
    ehh, mo?a ja po prostu za du?o wymagam...

    aha, i wog??le zapomnia?amnapisa? ?e nie dobra?a mi BC ani DIA, tylko moc, a jak ja zapyta?am o dalsze parametry to powiedzia?a ?e to sobie trzeba sprawdzi? na zasadzie pr??b i b??d??w
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości