Zablokowany Posty: 9 Strona 1 z 1
Krzywizna
  • randall5
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 18 czerwca 2007, 12:32
    Lokalizacja: niebo

    Krzywizna

    autor: randall5 » 18 czerwca 2007, 12:51

    Witam serdecznie, soczewki nosze od miesi?ca, aktualne musia?em zmieni? ju? na nowe, kupi?em wi?c soczewki SofLens 38 / OPTIMA FW, o promieniu krzywizny 8,4 .

    M??j Promie? krzywizny to 8,3 - niestety ci??ko znale?? soczewki o takim promieniu krzywizny, a sprzedawca zapewni? mnie, i? te, kt??re kupi?em o promieniu 8,4 s? stosowane zamiennie do 8,3 i powinny by? ok.
    Powinienem wybra? si? do okulisty w celu sprawdzenia jak soczewki le?? na oku ??
    Pozdrawiam
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 czerwca 2007, 13:19

    To jest ma?a r???nica, my?l? ?e bez obaw nie musisz si? konsultowa? ze specjalist?, gdyby by?a r???nica np. 8,3 i 8,8 to w takim przypadku trzeba. O ?rednicy nic nie pisa?e?, wi?c zak?adam ?e jest taka sama.
  • randall5
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 18 czerwca 2007, 12:32
    Lokalizacja: niebo

    autor: randall5 » 18 czerwca 2007, 13:22

    w?a?nie tu pojawia si? problem, gdy? to by?o moje pierwsze do?wiadczenie z soczewkami, nie wiedzia?em na co nale?y zwr??ci? uwag?, okulista wymierzy? i za?o?y? mi soczewki i kaza? p?aci? oko?o 160 z?,
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 czerwca 2007, 13:26

    160z? troch? sporo, ten okulista musia? Ci da? jak?? dobr? soczewk? skoro tyle kasy sobie za?yczy?. Ale z tym promieniem 8,4 to nie musisz si? przejmowa?. Wog??le rzadko si? zdarza ?eby pierwsza lepsza krzywizna nie pasowa?a. A czego zmieniasz soczewki na Optimy?
  • randall5
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 18 czerwca 2007, 12:32
    Lokalizacja: niebo

    autor: randall5 » 18 czerwca 2007, 14:38

    za sam? wizyt? policzy? 60z? a reszta to koszt soczewki i p?yn (straszna mar?a),
    soczewki by?y miesi?czne, dlatego te? czas ju? je zmieni?, to jest g???wny pow??d.
    nie znam si? za bardzo na soczewkach, nie wiem kt??re mog?yby by? dobre, lepsze, najlepsze - a na te soczewki zdecydowa?em si? gdy? tylko takie znalaz?em z o zbli?onej krzywi?nie, dodatkowo s? kwartalne
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 czerwca 2007, 15:05

    3 miesi?czne nie s? zdrowe. Jest wiele soczewek o promieniu 8,4 np. Acuvue Oasys, Focus Night&Day. Ale pami?taj ?e nie musisz mie? dok?adnie tej krzywizny. Mo?esz kupi? soczewki o innym promieniu, ale wtedy p??jd? do okulisty niech sprawdzi czy ta krzywizna napewno tobie pasuje. Ma?o prawdopodobne ?e nie b?dzie pasowa?, ale jednak warto sprawdzi?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 czerwca 2007, 18:41

    randall5 pisze:M??j Promie? krzywizny to 8,3 - niestety ci??ko znale?? soczewki o takim promieniu krzywizny, a sprzedawca zapewni? mnie, i? te, kt??re kupi?em o promieniu 8,4 s? stosowane zamiennie do 8,3 i powinny by? ok.
    to juz bylo 1000 razy SAMA KRZYWIZNA TO NIE WSZYSTKO !! Nie zapominajcie o srednicy !! poza tym inny material soczewki tez wplywa na dopasowanie soczewki dlatego niektore sa oferowane w jednej uniwersalnej krzywiznie
    randall5 pisze:Powinienem wybra? si? do okulisty w celu sprawdzenia jak soczewki le?? na oku
    Wiem ze ci szkoda kasy ale bylo be dobrze sprawdzic ruchomosc soczewki na oku
    randall5 pisze:w?a?nie tu pojawia si? problem, gdy? to by?o moje pierwsze do?wiadczenie z soczewkami, nie wiedzia?em na co nale?y zwr??ci? uwag?, okulista wymierzy? i za?o?y? mi soczewki i kaza? p?aci? oko?o 160 z?,
    przykro mi ze trafiles na takiego kolesia to juz jest chamstwo w wiekszosci gabinetow pierwsze soczewki dostaje sie po badaniu i dopasowaniu gratis (czesto rowniez z darmowym 60 ml plynem) srednio wychodzi 50 zl za badanie +soczewki probne +60 ml plyn
    randall5 pisze:za sam? wizyt? policzy? 60z? a reszta to koszt soczewki i p?yn (straszna mar?a),
    soczewki by?y miesi?czne
    to juz nie mam slow na to zdzierstwo !!
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 czerwca 2007, 19:09

    woozie je?li wcze?niej randall mia? 8,3 i b?dzie mia? 8,4 to naprawde nie ma sensu i?? do okulisty i sprawdza? ruchomo?? soczewki.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 czerwca 2007, 19:42

    Debian pisze:woozie je?li wcze?niej randall mia? 8,3 i b?dzie mia? 8,4 to naprawde nie ma sensu i?? do okulisty i sprawdza? ruchomo?? soczewki.
    jestes w bledzie.

    Ile razy mam pisac, ze BC (krzywizna to nie jest jedyny wyznacznik doboru soczewek) Soczewka A o krzywiznie 8,X i srednicy XX nie jest taka sama soczewka jak 8,X i srednicy YY!! Bedzie albo bardziej stroma albo bardziej plaska pomimo ze BC jest takie samo!

    Temat zamykam jako powtorzenie juz instniejacego watku
Zablokowany Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości